Používame cookies. Viac informácií tu. OK

AngelSounds

4 skúsenosti

Prístroj AngelSounds umožňuje prenatálny odposluch srdcových oziev, pohybov1, čkania a kopania ešte nenarodeného bábätka v maternici. Prístroj je vhodný používať cca od 12. týždňa tehotenstva. Prvé pohyby bábätka môže prvorodička zaznamenať najskôr okolo 18. - 20. týždňa tehotenstva.

Ďalšou výhodou tohto prístroja je, že nastávajúcej mamičke môže poskytovať pokoj a uistenie, že je všetko tak, ako má byť. Najmä ak má za sebou nepríjemné záležitosti napr. v podobe potratu3. Stres, nervozita, alebo zlý psychický stav budúcej mamičky neprospieva ani túžobne očakávanému bábätku. Preto tento prístroj iste uvíta veľa mamičiek v očakávaní s otvorenou náručou.

Je však nutné podotknúť, že tento prístroj i napriek všetkým funkciám a možnostiam nemôže nahradiť plnohodnotné lekárske tehotenské prehliadky.

Video: Tlkot srdiečka bábätka v brušku s pomocou Anglesounds

Na akom princípe prístroj funguje

Prístroj AngelSounds je založený na báze Doppler technológie, ktorá pracuje na frekvencii 3,3 Mhz. Táto technológia sa využíva v oblastiach letectva, astrológie alebo tiež v lekárstve. Za pomoci tejto technológie pracujúcej na detekcii rýchlosti a pohybu srdcových stien funguje tiež ultrasonograf - ultrazvuk.

Signály odrazené od srdcovej steny sú totiž odlišné od signálov, ktoré sú podmienené krvným obehom. Hoci rýchlosť pohybu stien srdca je ďaleko pomalšia, intenzita odrazeného signálu je mnohokrát väčšia ako u červených krviniek. Tým je väčšia i amplitúda. Prístroj AngelSounds nepotrebuje pre snímanie ozvov ultrazvukový gél. Pre lepší a kvalitnejší prenos možno použiť obyčajný detský olejček či vodu.

Čo tento prístroj dokáže

 • umožňuje načúvať tlkot srdiečka a pohyby ešte nenarodeného bábätka,
 • vďaka svojim rozmerom (9 x10 cm) je mamičke vždy po ruke,
 • prístroj je vybavený dvoma vstupmi - bábätko môžu počúvať zároveň dvaja ľudia,
 • umožňuje záznam tlkotu srdiečka pohybov bábätka nahrať na CD a uchovať tak do budúcnosti,
 • má pozitívny vplyv na psychiku nastávajúcej mamičky,
 • včasná detekcia pohybov a srdcovej frekvencie bábätka už od 12. týždňa tehotenstva v domácich podmienkach,
 • po narodení32 bábätka je možné nahrať zvuk srdiečka matky, ktorý je možné následne púšťať novorodeniatku za účelom jeho utíšenia, upokojenia a kvalitnejšieho spánku,
 • prístroj dokáže poskytnúť na jednu 9V batériu až päťsto minútových počúvaní.

Typy prístrojov AngelSounds

 • AngelSounds JPD-100S - fetálny doppler
 • AngelSounds Mini JPD-100SM - fetálny doppler
 • AngelSounds JPD-100S3 - fetálny doppler s reproduktorom
 • AngelSounds JPD-100S4 - fetálny doppler s reproduktorom a LCD displayom

AngelSounds

Obsah balenia

 • prístroj umožňujúci prenatálny odposluch srdcových oziev,
 • slúchadlá,
 • nahrávací kábel,
 • batérie,
 • návod na použitie.

Súvisiace články

Viac o AngelSounds na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-rodina-deti/189943/skvela-pomucka-pro-tehulky-poslouchejt...
 2. http://www.zdravie-sk.eu/angelsounds-jdp100s-p-395.html
 3. https://web.archive.org/web/20111113141946/http://www.lerato.cz/eshop-p382-domaci-ultrazvuk-angel...
 4. http://www.angelsounds.de/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s AngelSounds

Máš skúsenosť s AngelSounds?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
alienka000
18. mar 2014

Pre pokoj v duši

Keďže sme s manželom o prvé bábatko prišli (MA v 11tt) Angelsounds bola jednou z prvých vecí, ktoré sme kúpili si po zistení, že sme opať tehotní :-)

Angelsounds mi pomohol prekonať obdobie prvého trimestra, kedy som si po predošlej skúsenosti chcela byť istá, že srdiečko bije tak ako má. A pomohlo, sme v druhom trimestri a bábatko počúvame stále, aj keď teraz je už živšie a niekedy okrem srdiečka počujeme aj buchoty tam vnútri. A to najmä keď malú zachytíme vo fáze pohybov a srdiečko sa približuje a vzdiaľuje :-D

Určite odporúčam ;-) Ja som kúpila Angelsounds z ebay.
0 poďakovaní
petkaa28
11. mar 2014

Skvelá vecička

Našla som Angelsounds na internete a celkom sa mi zapáčil. Poslala som ho mailom manželovi, že by sme ho mohli ísť pozrieť, čo na to hovoria v obchode. A manžel nelenil a prinesol mi ho domov ako darček - a musím povedať, že to bol jeden z najlepších darčekov.

Kým maličká nezačala kopkať, tak sme ho používali takmer denne na pár minút. Srdiečko som našla na 99% do pol minúty - je to počuť ako rýchlo idúci vlak, alebo dupot koní :) pravidelný buchot a hlavne asi raz tak rýchly ako vaše srdce. Takže pomýliť by ste sa nemali :)

Vo vyššom štádiu sa to malej prestalo páčiť. Nevydáva to žiaden ultrazvuk, ani žiarenie, nemusíte sa báť :) ale občas treba troška pritlačiť na bruško, aby bolo lepšie počuť a ten tlak sa drobcom nepáči...takže naša začala pred ním zdrhať :)) Čiže jednu chvíľu sme počuli krásne zreteľne srdiečko a o chvíľu už iba ako sa vzďaľuje :))

Ja môžem Angelsounds iba odporúčať. Koľkokrát som rozmýšľala, či je všetko ok, do sona ešte ďaleko a srdiečko ma hneď ukľudnilo :)
0 poďakovaní
jatyono
6. mar 2014

Skúsenosť s Angelsounds

Mám ho od 12.t. Je to moje prvé tehotenstvo a pokiaľ som nemala Angelsounds, ani som nemala pocit, že "niečo" v brušku mám. Teraz počúvame celá rodina a je to úžasný pocit, ktorý môžem každému odporučiť.

Kúpila som ho na www.angelsounds.sk - v balení bol monitor, 2 CD / 1 s hudbou a 1 na nahrávanie/, kábel na prehrávanie alebo prepojenie s PC, dve sluchátka normálne, nie iba také malé do uší a hlavne gél.

Ak chcete mať zážitok pre celú rodinu, určite odporúčam. A navyše vám ostane ako krásna spomienka - nahraté CD.
0 poďakovaní
snopkulka
5. mar 2014

Jedinečný zážitok

Počas druhého tehotenstva sme si zakúpili Angelsounds, výborná kúpa x-) Kým som v 14tt nezačala cítiť pohyby, počúvali sme srdiečko nášho najmladšieho dosť často ;-) Tu vo Wiki som našla, že je počuť tlkot od 12tt, my sme počúvali, myslím, od 9tt a bolo krásne počuť. Starší syn sa sám dožadoval, že chce počúvať ako bábätku bije srdiečko x-) V originál obale je aj CD, na ktoré sa dá zvuk nahrať, ostane tak krásna spomienka.

Ak chcete mať pokoj v duši, že je bábätko v poriadku, kým začnete cítiť pohyby a nechcete sa pripraviť o možnosť počúvať ten krásny zvuk bijúceho srdiečka, rozhodne odporúčam :-)
3 poďakovania