Kočíky značky Moon. Aké sú medzi nimi (významné) rozdiely?

Zodpovedané
30. sep 2019

Aké sú rozdiely medzi kočíkmi:

Napísala si výborný článok s podobnou témou o kočíkoch Valco Snap - tu by ma potešilo podobné rozlíšenie. 😉
Vďaka za Tvoj čas 🙂

Ahoj,

Moon Style je najnovším modelom, snažiacim sa skombinovať všetky silné stránky tých ostatných. Takže ponúka relatívne nízku váhu (pod 12 kg), skladanie aj so sedadlom - a pomerne kompaktné, vysokú nosnosť, dobrú vaničku a predĺžené striešky. Za mňa aktuálne asi najlepší model - čo sa funkcionality týka - teda spolu s ReSeou, o ktorej poviem nižšie.

Moon Style

Moon ReSea S (čo je vlastne len pokračovanie ReSea v novom šate - farbách poťahov) je najmestskejší, najskladnejší - ale teda aj najmenej vhodný na terén. Ako mestské vozidielko je ale super - nevýhodou je možno nie najväčšie sedadlo a strieška. Ale celkovo veľmi podarený, aktuálne obľúbený a pre mestskú mamičku dobrá a dostupná voľba.

Moon ReSea S

Moon ReSea

Moon Nuova je už “tradičný” model značky - robustnejšia, odolná kombinácia s veľkou vaničkou, aj keď o čosi menším sedadlom. Je tam pomerne vysoká váha a kočík nie je skladný. Preto možno aj to slovné spojenie “tradičná kombinácia” - napriek tomu je dosť obľúbený ako pre svoju cenu, tak aj pre moderný a atraktívny look. Pôvodne bol s nafukovacími kolesami, ktoré ale rýchlo (pre záujem mamičiek) vymenil za pogumované bezdefektové - ale teda, tento rok sa vrátil aj s nafukovačkami v v Nuova Air verzii.

Moon Nuova

Moon Nuova Air

Moon Jet-R je ako jediný neotočný, a teda aj ľahší a spratnejší než zvyšné. Je vhodný pre staršie deti, ktoré už nepotrebujú otočný športiak a aj pre ich rodičov, ktorým uľahčí napríklad presuny autom a celkovo skladanie.
Vychádza zo základného Jet-u, ktorý mal jednoducho len obyčajnejšie - menej terénne penové kolieska, plus len základné farebné variácie.

Moon Jet-R

Moon Jet

Moon Cool je už v podstate starší typ s na vtedy odľahčenejšou a skladnejšou konštrukciou kvázi moderného vzhľadu, ktorá však má nevýhodu menšieho košíka. Ako budgetová - lacnejšia možnosť je podľa mňa ok, aj váhovo (11,6 kg) ale kvalitou a spracovaním ho nový Style podľa mňa tromfuje - aj čo sa športovej časti týka. U modelu Cool je totiž, ako jediného, korýtková - ale ak je to to, čo hľadáš, je to naopak zasa jeho výhoda.

Moon Cool

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli