Kombinovaný kočík do 700e - veľká vanička, strieška, odpruženie, košík - ale nie prirobustný

Zodpovedané
19. mar 2020

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu s vyberom kočíka. Moja sestra čaká prvé bábätko a nevie sa rozhodnúť, nevyzná sa v tom (rovnako ani ja), ale vie, že by chcela kočík do cca 700 eur, s veľkou vaničkou - keďže sa dieťa narodí v jeseni, s veľkou strieškou, odpružený, športová čast tiež s veľkou strieškou - ale aby nebol veľmi robustný, s veľkým košíkom, ľahké ovládanie aj skladanie.

Ďakujem pekne 🙂

Ahoj,

začnem s takým zhrnutím - úvodom. Ono jedna vec je totiž dôležitá povedať - pozri na požiadavky, Chceli by ste veľkú vaničku, veľké striešky, veľký košík, s odpružením a ľahkým ovládaním, ale ľahko skladný a nie robustný. To je ťažko. Ak chceme všetko veľké a aj rozpočet je čiastočne obmedzený, treba rátať s nejakými kompromismi.

Ozaj odpružený kombinovaný kočík s veľkými nadstavbami a strieškami jednoducho nebude akurát malý. Konkrétne tak ale odporučím taký stred - ABC Design Salsa 4 alebo ABC Design Salsa 4 Air. To je kočík asi so všetkým, čo chceš a kompromisom tam bude akurát skladanie konštrukcie oddelene od športovej časti. Za mňa ale asi naj voľba, čo sa zvyšných - vrátane cenových - požiadaviek týka.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Potom ešte odporučím Moon Style a mne príde ako dobrý nerobustný nápad aj Jané Kawai.

Moon Style

Jané Kawai

Inou možnosťou by bol kombinovaný kočík typu 2v1, teda vanička prerobiteľná na sedadlo, ktoré neskôr vymeníte za ľahký neotočný športiak v čase, keď dieťatko už bude staršie, niekedy po roku a pol, dvoch. Vtedy by som v tomto prípade určite šla do Diono Quantum.

Diono Quantum

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli