Ktorý športový kočík do terénu namiesto PP GT3?

Zodpovedané
11. okt 2018

Dobrý deň. Chcem poprosiť o radu. Pri synovi sme používali ako športový kočík Peg-Pérego GT3. Vyhovoval nám vo veľa smeroch - len hmotnosť a skladnosť bola negatívom. Teraz pri druhom by sme chceli športiak s rovnakými parametrami, ale ľahší... Jazdíme v teréne, veľký kôš, pohodlné a veľké sedenie pre dieťa. Malý sa v ňom vozil ešte v 4 rokoch. Ďakujem za odpoveď. Katarína

Ahoj,

Peg-Pérego GT3 je vo svojej kategórii naozaj slušný kočík a ak vám skutočne sadol, určite by som ho kompletne nevylúčila. Úplne presne rovnaké parametre len s nižšou váhou a menšími rozmermi po zložení totiž tak úplne nenájdeš - každému kočíku bude vždy niečo malé “chýbať”. Preto si pred kúpou kočíka urči prioritu - či je ti práve tá váha alebo skladnosť, alebo ti napríklad také pohodlie sedenia či vozenia tohto kočíka vyhovovalo viac.

Peg-Pérego GT3

Ponúknem ti samozrejme ešte pár možností, ktoré obzri a prípadne zváž. Jednou z nich je Chicco Activ3 , ktorý je od GT3 ľahší, aj keď možno trošku viac “plastový”. Ešte ľahším bola podobná trojkolka od Jané - Slalom, nájdeš ho však už len v bazárovej ponuke. Z drahších kočíkov, čo určite stoja za to, by som zmienila Baby Jogger Summit X3 - váži menej, je aj skladnejší, a aj vhodný do terénu. Kandidátom by mohol byť aj Bob Revolution Pro, prípadne tiež Easywalker Qtro.

Chicco Activ3

Jané Slalom Pro

Baby Jogger Summit X3

BOB Revolution PRO

Easywalker Qtro Plus

Z typovo o niečo viac odlišných kočíkov na zváženie odporučím pozrieť v prvom rade Britax Go/ Britax Go Next/ Britax Go Big, Jané Crosswalk či Jané Trider.

Britax Go

Britax Go Next

Britax Go Big

Jané Crosswalk R

Jané Trider

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli