Ľahší, skladný prvý kombinovaný kočík - dvojkombinácia s možnosťou nakliknutia autosedačky, nižšia maminka, do 500e

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

idem si po radu, lebo som už zúfalá. Čakám svoje prvé bábo (na konci novembra) a neviem si dať rady s kočíkom.

Potrebovala by som kočík, asi najlepšie dvojkombináciu, pretože by som si chcela kúpiť bezpečnejšiu autosedačku, ktorá by sa dala nakliknúť na konštrukciu. Mám auto s nie príliš veľkým kufrom a byt na 3. poschodí bez výťahu plus psa, ktorý potrebuje pravidelne venčiť 😆, hotový cirkus. Kočík využijem hlavne v meste, do terénu chcem používať nosič. Nosenie kočíka až do bytu nie je podmienka (bábo odnesiem na rukách alebo vo vajíčku, ale nebránim sa ani prenosnej vaničke, možno by to bolo dokonca veľké plus) - skôr mi ide o ľahký, dobre skladateľný podvozok, ktorý zmestím do auta, keďže veľa cestujem, a o dobrú športovú časť, keďže tú využijem najviac. Nie som vysoká, len 165 cm, a budem ho šoférovať len ja, takže nemusí byť vysoký.

Rozpočet mám do 400-500€, uspokojím sa aj s bazárovým kúskom, hlavne aby to bol zohnateľný kúsok.
Ďakujem za radu 😊

Ahoj,

ak nižší a cenovo dostupnejší, tak prvým takým, čo aj do auta pekne zložíš by bol napr. Espiro Only. Schopné nafukovacie kolesá aj na dedinu, nie je to obluda veľká, ale pritom vanička priestranná a športiak tiež veľmi uchádzajúci (a okolo 2r. si ho aj tak vymeníš za ešte ľahší a skladnejší neotočný športiačik).

Espiro Only 2020

Ďalej by som určite spomenula ešte ľahší, skladnejší a hlavne jednoduchý super nápad na začiatok Baby Design Smooth. Pod 9 kg je fakt topka. Na kombináciu pripojiť autosedačky známych značiek dokážeš a keď nie je na terén, pre tvoje potreby mi fakt príde, že radšej jednoduchý ľahký kočík, ako niečo funkčnejšie no pre teba nezvládnuteľné. Tiež je to nižší model.

Baby Design Smooth

Ďalším, ľahším a zvládnuteľným a nie drahým by bol Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Alebo kuk na také menšie skladné, praktické modely ako Moon ReSea S, Zopa Move, Muuvo Quick.

Moon ReSea S

Muuvo Quick 2.0

K vložnej vaničke - aj mne príde ako dobrý nápad, ale až tak moc ich v tejto cenovej a nižšiu váhu vyžadujúcej kategórii nenájdeš. Skvelým by ale, aspoň za mňa, pre teba v takejto situácii bol napr. taký Joolz Hub s vložným Cocoon-om, čo z bazáriku zoženieš aj za takú cenu, ako potrebuješ. Z praktického aj kvalitatívneho hľadiska za mňa absolútne áno - a po dopoužívaní je to jednoduchšie predateľný kúsok.

Joolz Hub+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli