Športový kočík do 350€, pohodlný aj pre polročného v zime, s predĺžením striešky (nie len sieťka)

Zodpovedané
7. aug 2019

Ahojky,

hladam sportovy kocik pre drobca, ktory bude mat na 30. oktobra 6 mesiacov. Ideal by bol nejaky taky, aby sa dal do neho dobre “zakuklit” v zime, kedze este bude drobec.. tiez aby bol pohodlny a zmestil sa do neho aj o rok - teda aby som ho nemusela menit, ked podrastie.

Taktiez je pre nas dolezita ani nie tak vaha ako velkost po zlozeni - aky spratny je. Ak by bol otocny, bolo by to len plus... mozno tak do 400€ by som este prizmurila ocka 🙂

Velka vdaka lebo ja sa motam stale v kruhu a uz som z tych kocikov uplne zmagorena. Najcastejsie som pozerala Oyster Zero, Britax B-Motion a B-Agile a Valco Snap, ale tam som sa uz motala uplne v tych nazvoch 🙂 Nechcela by som taku striesku, co ma po predlzeni sietku a nie latku (myslim ten predlzeny klin).

Ahoj,

Oyster Zero je určite dobrou voľbou. Ľahkou a rýchlo skladnou, ale zároveň priestrannou a s veľkou strieškou, čo isto ochráni. Za mňa určite áno.

Babystyle Oyster Zero

Britax B-Motion i B-Agile v základnej rade majú predĺženie, sieťované a nezakryteľné teda ak si nedokúpiš/nedáš došiť na tú časť clonu).

Britax B-Motion 4

Britax B-Agile 4

Odporúčam sa radšej obzrieť po vyššom Britax B-Motion. B-Agile za mňa skôr nie - strašne nízky a skôr hrkálkový. U B-Motion je super priestor a aj výkon na nerovnostiach, ale zasa rátaj s vyššou váhou a miestom, ktoré zaberie aj zložený. Je to jednoducho väčší, robustnejší kočík.

Britax B-Motion 4 Plus

Valco Snap je ok, ale konštrukčne mi príde najmenej spoľahlivý a odolný. Tiež rátaj s tým, že nemá žiadne odpruženie a do koliesok sa zapichnú kamienky, takže ho využiješ najviac na bežných mestských chodníkoch. Mne moc nevyhovelo ani ťažisko, ale to je najlepšie vyskúšať si naživo.

Valco Baby Snap 4

Okrem spomenutého Oysteru, ktorý je za mňa z vybraných jednoznačným favoritom pomeru cena-výkon, odporučím ešte kuk na: Mutsy Nexo - šikovný, pohodlný, super jazda, aj keď užší (niš extrémne ani strašné); Nuna Tavo - väčší, ale s veľmi príjemnými jazdnými vlastnosťami + pre dieťa pohodlný, a Greentom Upp (novší ide do hlbokého, ale nie úplného ľahu - no je to košík, ľahký, štýlový, dobre jazdiaci).

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Greentom Upp Classic 2017

Z otočných - ak, tak asi len Cybex Balios S či korýtkový Balios M (tento je tvrdší, čo sa jazdy týka). Príde mi, že ak to inak majú byť “zimné” kočíky, že aj s otočnosťou a cenovým limitom ti inak ostanú iba fakt ťažké.
Možno ešte Valco Snap Ultra, ak si ok s tým mestským použitím.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli