Športový kočík pre väčšie dieťa - ovládateľný, skladný, aj terén, čo vydrží. Valco Snap, Oyster Zero, Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovedané
2. feb 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa opýtať na Váš názor.

Syn má 13 mesiacov, 86 cm, 12 kg. Máme kočík Moon Style 2020, som velmi spokojna, vanicka bola super, a aj jesen a zimu zvládame super, ci uz kolieska alebo konštrukcia. Nechala by som si ho aj na jar, len je problem, že syna uz nezapnem do popruhov, takze kocik pouzivam len na spanie vo fusaku, pripadne sedenie s madlom. Na jar si to ale neviem predstavit, bude este vyšší a hoci syn uz teraz chodi, velke vzdialenosti este dlho nebude zvladat, takze nejaky sikovny kocik bude treba... Co som robila prieskum tu v poradni, tak mi vyslo Valco Snap 4, Oyster Zero, Baby Jogger City Mini GT2...

Potrebujem niečo dobre ovládateľné, spratné do auta, co vydrží veľa chodenia, aj do terénu by potešil.

Dakujem, som prvorodička, takže si ešte neviem predstaviť, čo presne potrebujem pre 1,5-3ročného...
🤷‍♀️

Ahoj,

za mňa je v tvojej otázke na kočík kľúčové to, že by mal byť šikovný (to pre mňa znamená hlavne pekne, svižne ovládateľný), priestranný no skladný a zvládnuť ako väčšie dieťa, tak aj nejaký ten terén a veľa chodienia, teda záťaže.
A preto rovno poviem Baby Jogger City Mini GT2, pretože to je kočík. Áno, žiaľ, drahší a športovejšie vyzerajúci, ale teda funkčne zameraný. Prejdeš s ním aj horší terén, s trojkolkou je manipulácia ozaj pekná, plus je to nosný, priestranný model. Ja by som bez váhania šla doň.

Baby Jogger City Mini GT2

Ak by som mala poradiť iné, lacnejšie a teda netrojkolky, určite by medzi mojimi kandidátmi v tomto type boli Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

Alebo TFK Dot 2.

TFK Dot 2

A ak nie si prináročná a trochu väčší kočík ti nevadí, tak Petite&Mars Street+ s Air nafukovacími kolesami mi zvládol v sedáku dokonca aj päť a pol ročného a sneh.

Petite&Mars Street+

Samozrejme, na vyslovene lesné terény to asi nebude. A tiež to nie je mini kočík po zložení ako Dot. Ale v takej strednej váhovej a skladnostnej kategórii u neotočných športiakov je na tom terénnostne dobre. Takže to sú modely na zváženie, a ty už si len rozhodni, koľko si ochotná dať, z čoho si ochotná ustúpiť a ktorý sa ti aj dizajnovo pozdáva.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli