Je bezpečné dať sesternici z Macedónie u nás prechodný pobyt?

Zodpovedané
11. máj 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o povolení na prechodný pobyt. Manžel je macedónskej národnosti a vlastníme spolu dom. Otázka sa týka jeho sesternice, ktorá je cestovateľka a spoznáva krajiny. Plánuje prísť na Slovensko a nejaký čas tu chce pracovať. S manželom premýšľame dovoliť jej dať si u nás prechodný pobyt.

Môžeme nejako ohroziť seba v prípade, že by sa čokoľvek udialo?

Je síce rodina, ale chcem si byť istá, že táto forna pomoci nás nemôže dostať do problémov.

Aké povinnosti potom vyplývaju pre nás ako majiteľov nehnuteľnosti?

Vieme jej kedykoľvek prechodný pobyt zrušiť aj bez jej súhlasu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím žiadne konkrétne riziko, ktoré by pre Vás malo vyplývať z toho, že sesternici umožníte nahlásiť si prechodný pobyt vo Vašom dome.

Udelené povolenie môžete kedykoľvek odvolať bez jej súhlasu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk