Vedľa nášho domu vzniklo detské ihrisko a vôbec nemáme kľud. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
18. mar 2023

Dobrý deň,

kúpili sme pozemok, kde sa otvárala nová ulička čisto iba na rodinné domy. Začali sme stavať dom a vedľa nás ostal prázdny pozemok. Nikto ho nechcel. Starosta tam dal urobiť detské ihrisko: dve hojdačky, jedna malá šmykalka, sieť na lezenie. Tá je presne postavená tak, že keď deti lezú - vidno k nám na terasu na dvor.

Predtým sme urobili betónový plot. Za pol roka je tam z ničoho nič ihrisko. Nikto nám nedal nič vedieť. A to nehovorím o tom hluku. Syn nemôže na terase ani spať, lebo na sieti sú stále deti a vykrikujú.

Čo nám radíte?

Máme ísť na obecný úrad?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo všeobecnosti platí, že žiaden vlastník nie je oprávnený obťažovať susedov nad mieru primeranú pomerom hlukom.

Odporúčam Vám obrátiť sa na obec a skúsiť nájsť nejaké riešenie, ktoré by bolo akceptovateľné pre všetkých zúčastnených. Ak sa záležitosť nepodarí vyriešiť tak, aby ste boli spokojní, odporúčam Vám vyžiadať si z obce všetky podklady k výstavbe ihriska, aby bolo možné overiť, či bola výstavba ihriska v súlade so zákonom.

Ak budete mať záujem o poradenstvo v tejto veci, neváhajte ma kontaktovať e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk