Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  maggie20
  20. okt 2021    Čítané 42x

  Leporelá pre najmenších: Tieto si vás získajú

  Kedy je podľa vášho názoru ideálny vek dieťaťa na prvé knihy?

  U nás doma sme začínali s knižkami okolo deviatich mesiacov. V tom veku už moje dieťa samostatne sedelo bez opory a malo obe ruky voľné na manipuláciu s hračkami. Kúpila som teda dcére prvé leporelo. A bola som milo prekvapená, že ju zaujalo.

  Čítanie bolo pre ňu zábavnejšie, keď sme si knižku prezerali spolu. Ukazovala som jej zvieratká, napodobňovala ich zvuky a ona ma sledovala a výskala od radosti. Pomaly sme jej tak rozvíjali schopnosť udržať pozornosť na jednu činnosť, ktorá je v neskoršom veku veľmi dôležitá v škôlke a v škole.

  Bolo mi jasné, že v jej veku ešte nie celkom chápe o čom obrázky sú, ale sústredene ma počúvala. Neskôr sa snažila napodobňovať ma, prehadzovala strany v leporele a bľabotala si. Dočítala som sa, že aj toto hravé čítanie je dôležitá fáza vo vývoji, pretože dieťa si tým formuje svoje jazykové a vyjadrovacie schopnosti.

  Okrem základných vrodených inštinktov sa musí dieťa časom všetko naučiť. A čím skôr začneme mozog dieťaťa trénovať, tým lepšie. Dieťa sa nenarodí automaticky s vedomosťou čo to znamená "čítať si" a že písmenká čítame zľava doprava. Postupne ho musíme naučiť ako v knižke listujeme, čo si v nej pozeráme, atď. A na to je leporelo ideálne. Strany sú tvrdé, takže sa neroztrhajú, textu na čítanie nie je príliš veľa. Obrázky sú farebné a kontrastné, aby zaujali pozornosť dieťata.

  Tým, že som si ju posadila na kolená a počúvala môj hlas, sa tiež upokojila, keď bola nervózna. Upevňovalo sa tým teda aj naše puto. Boli to naozaj milé chvíle.🙂

  Leporelo pre deti vo veku 6 - 12 mesiacov

  Naše čitateľské začiatky sprevádzalo toto leporelko s jednoznačným názvom. Ilustrácie znázorňujú len jednu vec s viditeľnými obrysmi a kontrastnými farbami. Pre dcéru to teda nebolo mätúce a bavilo ju.

  null

  Pritúľ si ma!

  Interaktívne leporelko Pritúľ si ma! je určené pre detičky od 18 mesiacov. Krátka rozprávka o stratenom tučniačikovi nabáda deti zapájať sa aktívne do deja, aby ho vrátili k jeho rodičom. Prštekom zakryjú jamu, aby do nej nespadol, ochraňujú vajíčko pred zimou a podobne. U nás má doteraz veľký úspech.🙂

  null

  Môj macík

  Podľa môjho názoru je Môj macík klasika, ktorú by malo mať v knižnici každé dieťa. A nielen preto, že o autorke, ktorá ho preložila do slovenčiny, sa deti v škole učia doteraz. Obrázky sú pekne ilustrované, príbeh zábavný a veršíky sú ľahko zapamätateľné.

  null

  Chorý medvedík

  A kedže tých roztomilých chlpáčov nie je nikdy dosť, dávam do pozornosti aj leporelo Chorý medvedík. Patrí medzi najznámejšie a najlepšie slovenské knižky pre deti. Toto milé dielko od Ľ. Podjavorinskej má rovnaké kvality ako kniha Môj macík.

  null

  Kubko vie rozprávať

  Séria o chlapcovi Kubkovi a jeho dobrodružstvách je primárne zameraná na cvičenie jazykových znalostí dieťaťa. Piata časť s názvom Kubko vie rozprávať je určená pre deti od 4 rokov a rozvíja vyjadrovacie schopnosti detí. Táto kniha pre deti má naplánovaný dátum vydania 27.10. 2021 a môže byť pekným darčekom pod váš vianočný stromček.

  null

  Oboznámenie s knihami v rannom veku vytvorí u dieťaťa tiež presvedčenie, že čítanie je dobré a zábavné a nie je to len nudná činnosť, ktorú treba robiť v škole z povinnosti.

  Máte aj vy tie svoje obľúbené knižky pre deti? Podeľte sa s nami o vaše tipy!🙂

  * Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  12. okt 2021    Čítané 3099x

  Suché a popraskané päty: Toto vám pomôže!

  Pamätám si, ako mi moje kamarátky - maminy - radili: "Užívaj si voľný čas pre seba, kým ho ešte máš!" Vtedy som to brala s pobavením a fandila si, že ja zvládnem pri deťoch všetko. Aj voľný čas pre seba. A potom to prišlo. Prvé dieťa. Druhé dieťa. Návrat po materskej do práce. Štvrtá káva o pol tretej, aby som nezaspala na kancelárskom stole. A keď som si konečne zmanažovala čas tak, že som si dokázala v kľude prečítať večer knihu, bum! Tretie dieťa.

  Teraz si už ani nespomínam na tie časy, keď som bez stresu presedela dve hodiny u kaderníčky, večery trávila vo fitku a soboty doobeda klebetila na manikúre alebo u kozmetičky. Lifestylové časopisy radia: Matky si tiež musia nájsť voľný čas pre seba, aby sa nezbláznili. A ja by som si ho tiež rada našla.🙂

  Ale skoro vždy, keď si konenčne zarezevujem termín, na ktorom môžem trochu zrelaxovať, naše deti ochorejú alebo mi nečakane niekto odriekne stráženie. A tak som časom moje pravidelné návštevy kaderníctva, salónov a podobných zariadení chtiac-nechtiac obmedzila na minimum.


  unsplash.com

  Zanedbanie niektorých vecí sa ale nepekne podpísalo na mojom výzore a najhoršie sú na tom tuším moje nohy. Vysušené, so stvrdnutou kožou a narýchlo ostrihané ich schovávam v ponožkách, kým si nenájdem čas na ich domácu úpravu. Suchá a popraskaná koža však môže spôsobiť nepríjemnú bolesť päty. V tom horšom prípade až zdravotné problémy.

  Našťastie, pedikúra sa dá urobiť aj doma. Stačí k tomu hodinka pri telke a niekoľko šikovných kozmetických pomocníkov.🙂

  Kúpeľ pre nohy

  Či nosíte rovnú podrážku alebo vysoké opätky, naše nohy si za celý deň vytrpia dosť. Keď mám trošku viac času, robím si kúpeľ nôh. Suchá koža na chodidlách počas neho zmäkne a nohy sa uvoľnia. Moji známi si veľmi chvália perličkové masážne vaničky, ktoré pomôžu aj pri bolesti nôh.

  Ja mám radšej iba teplú vodu s trochou kúpeľovej soli. Najviac sa mi osvedčila soľ do kúpeľa od Kneipp. Má dezinfekčný účinok ktorý dobre pôsobí na popraskané suché päty.

  null

  Stvrdnutá koža musí preč

  Možno tým, že mám od malička ploché nohy, mi koža tvrdne nielen na pätách, ale aj na iných častiach chodidla. Neupravené a suché chodidlá nevyzerajú v lete naboso dobre a horšie je, že časom začne stvrdnutá koža praskať a bolieť. Mne osobne tiež zhrubnutá, popraskaná päta trhá silonkové pančuchy. Dá sa jej zbaviť pemzami a pilníkmi na nohy.

  Ja už dlšiu dobu používam elektrický pilník od Scholl. Je nabíjateľný, takže nemusím meniť batérie. Kožu na nohách obrúsi rýchlejšie ako pemza. Keď nestíham, prejdem s ním zopár krát po suchých pätách a koža je hneď hladšia.

  null

  Peeling na nohy

  Zhrubnutej kože sme sa zbavili a keď už mám tú "chvíľku" pre seba, používam na celé chodidlá aj peeling. Pokožka na nohách je po ňom oveľa jemnejšia.

  null

  Krém na nohy

  Po peelingu už stačí len nohy vysušiť a natrieť krémom na nohy. Aký si zvolíte je len na vás. Kozmetické značky ponúkajú krémy s rôznymi prísadami a účinkami - chladivý, regeneračný, hydratačný, atď.

  Pozor na výber krému si dávajte najmä vtedy, ak máte citlivú pokožku, niektoré zložky ju môžu podráždiť, alebo ak ste diabetik. Diabetici by nemali používať krémy so zmäkčovadlami aby pokožku zbytočne neoslabovali.

  Môj obľúbený je regeneračný balzam s bambuckým maslom od Yves Rocher.

  null

  Posledným krokom je zastrihnutie nechtov a ak ešte nemusíte utekať k sporáku alebo k plačúcemu bábätku, na ošetrených a voňavých nohách bude určite dobre vyzerať aj lak na nechty. Nezabudnite si ich ale pred lakovaním odmastiť odlakovačom.🙂

  Tak trochu "špeciálne" ponožky

  Keď v drogérií prechádzam regál s prípravkami na nohy, moju pozornosť vždy upútajú jednorázové ponožkové masky. Ide o návleky na nohy so špeciálnymi zmäkčujúcimi a exfoliačnými látkami. Ich výrobcovia sľubujú jednoduchú aplikáciu, ponožky stačí navliecť na nohy a nechať pôsobiť. Koža na chodidlách zmäkne a nevznikne popraskaná boľavá päta.

  null

  Ja osobne som exfoliačné ponožky ešte neskúšala. A čo vy? Aké sú vaše skúsenosti? A ako vyzerá tá vaša domáca pedikúra? 🙂

  * Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  11. okt 2021    Čítané 495x

  Pracie prášky vhodné pre alergikov a citlivú detskú pokožku

  Keď mi zdravotná sestra v pôrodnici oznámila, že môj syn má suchú kožu so sklonom k atopickému ekzému, hneď som pochopila, že starostlivosť o jeho detskú pokožku bude náročnejšia ako pri zdravých deťoch. Dermatologička nám predpísala prípravky na ošetrenie kože a odporučila aj vhodnú detskú kozmetiku. Pravidelne sme chodili na kontroly a jeho stav sa nelepšil.

  Vo voľnom čase som sa teda snažila prečítať si o tomto ochorení trochu viac. Zistila som, že citlivú pokožku dokážu často dráždiť aj samotné pracie prostriedky a aviváže. Obsahujú totiž parfumy, farbivá, optické rozjasňovače a konzervanty, ktoré môžu pôsobiť agresívne nielen na jemnú pokožku bábätka, ale spôsobujú ťažkosti aj u dospelých ľudí, ktorých trápi alergia či atopický ekzém.

  Persil Sensitive gél

  U nás v rodine sme problémy s kožou predtým nikdy nemali. Pri kúpe pracieho prášku a aviváže som teda mala len dve kritériá – aby dobre vypral a pekne voňal.

  Detská pokožka je ale oveľa tenšia ako u dospelého človeka a preto som detské oblečenie právala v Persil Sensitive. Zdravú kožu nedráždil, prádlo pekne prevoňal a vypral aj fľaky od detských príkrmov. Jeho výhodou je tiež dostupnosť v každom supermarkete alebo drogérii a cenovo výhodné veľké balenia.

  null

  Prášok na pranie Lovela Baby na farebnú bielizeň

  Značka Lovela patrí medzi mamičkami k najobľúbenejším pracím prostriedkom na detskú bielizeň. Má jemnú vôňu a prádlo bolo mäkké aj bez použitia aviváže. To bolo pre mňa dôležité, pretože pri podráždenej pokožke môjho syna som sa používaniu aviváže chcela radšej vyhnúť.

  Lovela je tiež ľahko dostupná a cenovo výhodná. Môžete ju kúpiť ako prášok, prací gél alebo kapsuly. Ak máte vy alebo vaše dieťa ekzém či alergiu na prací prášok, je vhodnejšie používať gélovú formu. Ľahšie sa rozpúšťa a vymýva z prádla aj pri nízkych teplotách prania.

  null

  Bupi BABY sensitive prací prášok

  Má príjemnú, nevtieravú vôňu. Citlivá pokožka môjho syna naň reagovala dobre. Keď sme ho skúšali, nezbadala som žiadnu alergickú reakciu. Nevýhodou je, že je dostupný iba v malom balení. Keďže máme viac detí, prášok sa rýchlo míňal.

  null

  SONETT prací gél Sensitive

  Časom som s všimla, že stav pokožky nášho syna sa počas roka mení. V lete trávi viac času na slniečku a jeho pokožka je krajšia. Sú ale obdobia, ako je vykurovacia sezóna v zime, alebo napríklad po chorobe, keď má oslabenú imunitu, kedy sa mu červené fľaky na tele a tvári zväčšujú. V týchto obdobiach je alergia na prací prášok naozaj to posledné, čo potrebujeme.

  Aby sme jej predišli, používam vtedy na pranie jeho vecí prací prostriedok pre alergikov - SONETT Sensitive. Je síce bez vôňe, ale naozaj neobsahuje žiadny alergén, ktorý by mu škodil. Je univerzálny na biele aj farebné prádlo.

  null

  Gélový prací prostriedok sensitive Souldrops - Clouddrop

  Tento prací gél je tiež univerzálny, takže som nepotrebovala prostriedok zvlášť na biele a farebné prádlo. Je ekologický a neobsahuje žiadne biologicky nerozložiteľné látky. Vôňu síce má, no iba jemnú. Niekoľko krát som ho použila aj na ručné pranie a škvrny od jedla vypral.

  null

  Na našom trhu sú rôzne značky ktoré majú v ponuke pracie prostriedky s označením Sensitiv. Ale každý alergik alebo človek s citlivou pokožkou môže na jednotlivé zložky v pracom prášku reagovať inak. Preto je zrejme najlepšie nájsť si ten svoj, ktorý nám najviac vyhovuje.

  Ja používam na bežné pranie najčastejšie Lovelu a ak je stav ekzému u môjho syna zhoršený, siahnem po Sonette.

  Máte aj vy tie svoje obľúbené, na ktoré nedáte dopustiť? Ktorý je podľa vás najlepší? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti. 🙂

  Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  26. sep 2021    Čítané 1139x

  Spríjemnite si dlhú cestu hrou: Tipy na hračky a hry do auta

  Vraví sa, že ženský mozog je schopný spracúvať viac podnetov naraz. No niektorým činnostiam, ako napríklad šoférovanie, je lepšie venovať celú svoju pozornosť a nenechať sa ničím rozptyľovať. Ide predsa o bezpečnosť v cestnej premávke. Taká je teória.

  No rodičia prevážajúci svoje deti z bodu A do bodu B budú však určite so mnou súhlasiť, že v praxi to nie je také jednoduché. U nás zo zásady platí priama úmera – čím komplikovanejšia dopravná situácia, tým nervóznejšie deti v aute.


  zdroj: unsplash.com

  Obdivujem najmä rodičov, ktorí pravidelne cestujú so svojimi deťmi 8 a viac hodín autom do Chorvátska a iných destinácií. My sme na to zatiaľ odvahu nenašli😊.

  Známi mi odporúčali hrať sa s deťmi počas cesty rôzne slovné hry, ako „Hádaj, na čo myslím!“ a podobne. Ja ale nie som príliš skúsený šofér a nedokážem sledovať dopravné značky, autá okolo mňa, GPS, a pritom ešte rozmýšľať, na čo „myslí“ môj syn keď TO je oranžové, vonia to ako pomaranč a nemôžme si na to sadnúť. /Mimochodom, bol to jeho vyliaty džúsik na sedadle/

  Potrebovala som teda nájsť aktivity, ktorými by sa počas cesty zabavili sami.

  Taf Toys Hudobný pult do auta Tučniak

  Keď boli moje deti ešte bábätká cestovalo sa s nimi pomerne ľahko. Jazda autom ich uspala už po prvom kilometri. Problém bol, keď sa počas cesty zobudili a zistili, že sú hladné a plienka je plná. Vtedy sme používali hračky, ktoré sa dali zavesiť na opierku hlavy na sedadle. Zabavili dieťa aspoň po prvé odpočívadlo, kde som ho nakŕmila a prebalila. Veľmi pekný je napríklad hudobný pult Tučniak. Výhodou je diaľkový ovládač, ktorým ho zapnete aj bez toho, aby ste museli auto zastaviť.

  null

  Haba Magnetický labyrint MESTO

  Dcéra bude mať čoskoro tri roky a závesné hračky do auta ju už veľmi nenadchnú. Jej oľúbenou hračkou na cesty je momentálne tento drevený labyrint. Magnetickou paličkou posúva gulôčky po cestičkách a dokáže ju to zabaviť na dosť dlhý čas. Hračka je pekná, funguje na jednoduchom princípe a netreba do nej žiadne baterky.

  null

  Albi Hra do auta

  Albi kúzelné čítanie patrí už niekoľko rokov medzi obľúbené hračky. Výhodou Hry do auta je tvar kariet a oranžové vrecúško do ktorého si ich s ceruzkou prakticky zabalíte. Ako sme už pri Kúzelnom čítaní zvyknutí, interaktívna hra obsahuje rôzne otázky, zvuky, atď. Nevýhodou je, že ceruzku si treba kúpiť zvlášť a hlavne ju treba pred cestou nabiť🙂. Dopravná tématika Hry do auta je celkom náučná a zábavná, rovnako dobre však zabavia aj iné knihy z edície Kúzelné čítanie.

  null

  Vejár plný kvízov 7+ - Kvído

  Kvízové vejáre Kvído od Albi sme kúpili ako alternatívu Kúzelného čítania. Jednotlivé vejáre sú rozdelené podľa veku. Zabavili najmä staršieho syna. Kartičky sa rozprestierajú ako vejár, takže nehrozí, že by sa mu postrácali. Obrázky sú celkom vtipné a otázky sú z rôznych oblastí, takže kvíz nie je nudný. Výhodou je, že nepotrebujeme náhradné batérie.

  null

  Audiokniha Detským srdiečkam 1, 2, 3

  Nech dá ruku hore kto nepozná Mira Jaroša!🙂 Môj mladší syn a dcéra sú tiež jeho veľkými fanúšikmi. Keď sme ale jeho cdčko púšťali počas cesty na dovolenku už štvrtý krát, mala som chuť vymontovať autorádio.🙂 Pri prekrikovaní sa dvoch detí, kto hlasnejšie zaspieva "Tobogán" alebo "Strašidlá" bola síce zábava, ale keď som ich potrebovala trochu utíšiť, pustila som im pre zmenu rozprávky Detským srdiečkam. Započúvali sa do príbehov a musím priznať, že po niekoľkých rozprávkach aj zaspali.🙂

  Audioknihy zabavia počas cesty aj deti trpiace kynetózou, ktorým môže pri hraní s hračkami prísť v aute nevoľno. Na trhu sú v rôznych dĺžkach. Pre staršie deti sú v ponuke dlhé príbehy s viacerými dejovými líniami. Pre menšie deti sú krátke príbehy, častokrát aj s ponaučením.

  null

  A ako sa zábavajú v aute vaše deti?🙂

  *Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  20. sep 2021    Čítané 1183x

  Kreatívne a náučné spoločenské hry pre deti

  „Mami, oci, poď sa so mnou hrať!“ Najmä rodičia jedináčikov počúvajú túto vetu pomerne často. Keď si už nájdeme počas uponáhľaného dňa čas na hru s našimi deťmi, prečo hneď nespojiť príjemné s užitočným? Veď aj hravou formou sa dá veľa naučiť.


  unsplash.com

  Táto myšlienka jedného dňa napadla aj mne. Keď som vstúpila do hračkárstva s cieľom vybrať zábavnú a edukačnú hru, ktorá naplno rozvinie prázdninami poskrúcané mozgové závity mojich školákov, privítali ma regále preplnené tými najrozličnejšími hrami a hračkami. Ak by som chcela dôkladne preskúmať každú hru, ktorú hračkárstvo ponúka, museli by ma tam nechať ešte aj po záverčnej.

  A preto som si doma uvarila šálku obľúbenej kávy, sadla k internetu a vybrala niekoľko spoločenských edukačných hier pre deti a možno aj dospelých😊.

  Nechajte sa inšpirovať.

  Tik Tak Bum!

  Nič nedokáže udržať moje deti v napätí tak ako tikajúca bomba!🙂
  Princíp tejto hry je veľmi jednoduchý: hráči hovoria slová, v ktorých sa nachádza daná slabika, až kým bomba nevybuchne. Na tejto hre sa mi páči, že deti sa učia rozmýšlať pod tlakom a rozširujú si slovnú zásobu.

  null

  Tik Tak Bum Junior

  Tik Tak Bum Junior je alternatíva pre menšie deti. Hrávame sa dve varianty tejto hry. Pri prvom variante vymenovávame pojmy týkajúce sa témy na kartičke. Keď si chceme hru sťažiť, vymenovávame pojmy v cudzom jazyku. Vždy sa tak naučíme nové anglické slovíčka.

  null

  Vedomostné pexeso - Hlavné mestá Európy

  Pexeso je medzi spoločenskými hrami stará dobrá klasika a preto ho v mojom zozname nemôžem vynechať. Brávame si ho so sebou vždy aj na dovolenky, keďže nezaberá v batožine veľa miesta. Vedomostné pexeso - Hlavné mestá Európy som kúpila tak trošku aj kvôli sebe. Geografia ma nikdy v škole nebavila. No poznať hlavné mestá štátov patrí k všeobecným vedomostiam každého človeka. Pri tomto pexese sme sa ich so synom celkom dobre naučili. Na kartičkách sú okrem hlavných miest znázornené aj štátne vlajky.

  null

  V kocke! Matematika

  Rodičia školopovinných detí vedia, že precvičovania matematiky nie je nikdy dosť. V tomto prípade som hľadala hru so širším záberom, ktorú by som sa mohla hrať s druhákom, ale aj so šiestakom. Obaja si pri tejto hre precvičujú vizuálnu pamäť. Okrem toho si hravou formou opakujú geometriu, merné jednotky, matematické operácie, atď.

  null

  Goki hra farby

  Pri hľadaní vhodných hier som nemohla zabudnúť ani na moju najmladšiu ratolesť, trojročnú Terezku. Pre ňu som hľadala najmä pestrofarebnú hru, ktorá by zaujala jej pozornosť. Zároveň však musí mať krátky hrací čas, aby ju nezačala nudiť.
  Pri tejto hre si precvičuje farby a tvary. Je vyrobená z dreva, čiže aj napriek častému hraniu je stále pekná a nepoškodená.

  null

  Ponuka spoločenských hier, ktoré majú aj edukačný charakter, je v súčastnosti naozaj veľmi široká. Určite aj vy máte svoje obľúbené. Podeľte sa s nami o vaše tipy ako môžme dieťa pri hre vzdelávať.

  Veď ako vraví stará múdrosť: „Čo sa za mlada naučíš, v starobe akoby si našiel.“

  Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  17. sep 2021    Čítané 803x

  Detská treková a outdoor obuv: Podľa čoho vybrať?

  Pre každého znamená pojem ideálna dovolenka niečo iné. Niekto má rád leňošenie na pláži, iný obľubuje kultúrne pamiatky, ďaľší vyhľadáva ticho lesov a hôr. Mojim favoritom sú hory a preto sa často vraciame do Tatier. Ich neodmysliteľnou súčasťou sú prekrásne turistické chodníčky. Hneď ako moje deti podrástli a zvládli náročnejšiu trasu ako len prechádzku okolo chaty, vyzbrojili sme ich turistickou výbavou a šup na túru🙂.

  Najdôležitejšou a finančne najnáročnejšou položkou bola turistická obuv. Najmä pri deťoch to nie je lacná záležitosť, pretože noha im stále rastie a ďaľšiu sezónu im už kúpené topánky budú pravdepodobne malé.

  Keď sa ale venujete turistike často, oplatí sa do nej investovať.

  Turistické topánky by mali byť nepremokavé a kvalitne spracované. Počasie v horách je nevyspytateľné, slnečný deň sa môže zmeniť na dážď v priebehu niekoľkých minút. Zatečené topánky, prípadne odtrhnutá podrážka sú veľmi nepríjemné.

  Pri tomto druhu obuvi treba venovať pozornosť najmä podrážke. Musí byť pevná, aby sa vám hneď nepopraskala a aby ste v nej necítili každý kamienok. Ideálna je určite tá, ktorá má aj protišmykovú úpravu.

  Nezanedbajte ani detaily ako sú šnúrky. Neustále sa rozväzujúce hladké a krátke šnúrky vás brzdia v ceste a pokazia turistický zážitok.

  Podľa terénu, ktorý idete s deťmi zdolávať, si môžte vybrať medzi vysokou a nízkou turistickou obuvou.

  Vysoká treková obuv

  Ak Váš malý turista už zvládne dlhšiu túru bez mrnčania a nebojí sa ani náročnejších hornatých povrchov, kúpte mu vysoké topánky. Noha je v nich stabilnejšia vďaka spevnenému členku. Do vyššej obuvi sa tiež nedostanú kamienky, ak je pevne uviazaná.

  Detské topánky Salomon OUTWARD CSWP J

  Tieto topánky sme kúpili aj nášmu najstaršiemu synovi. Sú ľahké a pohodlné, ale napriek tomu sa nikdy nesťažoval, že by mu bolo na nohy zima. Neotlačili ho ani keď ich mal celý deň na sebe. Nevýhodou je vysoká cena. U nás doma sme to vyriešili ako narodeninový darček.

  null

  Topánky adidas Terrex Hyperhiker K

  Výhodou týchto topánok sú klasické šnúrky. (S tzv. rýchlošnurovaním /utiahnutie šnúrok patentom/ nemáme príliš dobré skúsenosti. Buď sa nám pokazil patent alebo si ich deti nevedeli správne utiahnuť.) Topánky boli pohodlné a nešmýkali sa ani na klzkých povrchoch.

  null

  Nízka treková obuv

  Je nižšou variantou vysokej turistickej obuvi. Na prechádzky po upravených lesných chodníčkoch a nenáročnom teréne je ideálna. Pri schádzaní strmších a kamenitých terénov sme si však viac pochvaľovali vysokú obuv.

  Detská turistická obuv McKinley Kansas II AQB

  Topánky majú veselé farebné prevedenia pre chlapcov aj dievčatá. Sú ľahké a vzdušné, nohy sa nám v nich nepotili. Podrážka je dobre upravená, nešmýkalo sa nám a nezatekala ani na mokrej tráve. Pri ďaždi sme ich ale mali premočené, sú vhodné len za pekného počasia.

  null

  Detská turistická obuv stredná EVERETT

  Tieto topánky sú niečo medzi nízkou a vysokou turistickou obuvou. Zaujali ma svojou nízkou cenou. Sú trochu ťažšie a pri dlhšej chôdzi menej pohodlné, ale nohu chránia dobre. Nepremokli, ani keď syn skočil do väčších kalúž.

  null

  Turistické sandále

  Kúpa turistických sandálov sa mi najprv zdala ako zbytočne vyhodené peniaze. Keď sme si však naše unavené a nachodené nohy prezuli z vysokých topánok do vzdušných sandálov, hneď sa nám po rovine k autu vykračovalo ľahšie🙂

  Alpine pro Flavio

  Pôvodne sme ich kúpili deťom na prezutie z vysokých trekových topánok počas horúcich letných dní. Teraz ich ale nosíme aj v meste na ihrisko. Páči sa mi na nich farebná kombinácia a uzavretá špica.

  null

  Pri kúpe trekovej obuvi vždy rátajte s tým, že vám noha pri túre trochu napuchne. Preto si ich nikdy neskúšajte a nekupujte ráno. Lepšie je v poobedných a večerných hodinách keď už máte nejakú tú chôdzu za sebou.

  Uvedené ceny produktov boli platné v čase publikovania článku. Časom sa môžu líšiť.

  maggie20
  5. sep 2021    Čítané 885x

  Pomôcky na plávanie pre deti

  Ako väčšina rodín s deťmi, aj my trávime horúce letné dni najmä pri vode. V tomto je voda mojím veľkým spojencom – deti osvieži, zabaví a hlavne unaví. Raz sa mi ale v aquaparku stala nepríjemná príhoda, ktorá zmenila celý môj pohľad na vec.

  Ležala som na lehátku a sledovala mojich synov, ako sa bláznivo spúšťajú po prázdnej bazénovej šmykľavke. Vyskočiť z bazéna, vyliezť na šmykľavku, člup do vody a stále dookola do omrzenia. Poznáte to. Zrazu som počula, ako môj mladší syn vystrašene kričí v polovici jazdy: „Mamááá, pomóc, nemám koleso!“ V zápale hry si ani nevšimol, že plávacie koleso nemá na sebe, ale ostalo na brehu. Manžel okamžite skočil rybičku do dvojmetrovej hĺbky takou rýchlosťou, že ani pobrežná hliadka Baywatch by sa za neho nemusela hanbiť. V tej chvíli som si uvedomila dve veci. Že vedieť plávať je veľmi dôležité. A po druhé, kvalitné plavecké pomôcky sú výborná vec.

  Kruh detský dvojitý MY BABY FLOAT INTEX 56585 
  Toto objemné plávacie koleso je ideálne, keď si chcete zobrať malé dieťatko so sebou do veľkej vody. Keď som potrebovala mať chvíľu voľné ruky, vedela som, že v tomto plávacom sedátku je moja dcérka v bezpečí. Nehrozí žiadne prevrhnutie sa alebo vyšmyknutie z kolesa do vody. Keď ale začala byť trošku aktívnejšia, prekážalo jej, že nemôže čľapkať rúčkami vo vode.

  null

  Plavecké kolieska Cherek's KraulQuappen
  Tieto plavecké rukávniky sú veľmi obľúbené a bezpečné, pretože ich vnútro tvorí pena. To znamená, že aj keď sa nafukovacia časť rukávnikov prepichne, naďalej držia dieťa nad vodou. Je to veľké plus na rozdiel od klasických rukávnikov, ktoré po prepichnutí ihneď vyfučia a je po zábave.

  null

  INTEX Nafukovacia vesta Deluxe Pool School 
  Máte väčšie dieťa a radi člnkujete? Alebo je vaše dieťa ešte neplavec a v roztržitosti si zabúda ustrážiť plávacie koleso ako môj syn? Zapnite ho do tejto nafukovacej vesty a problém je vyriešený.

  null

  Plavecká čiapka Speedo Long Hair Cap Tyrkysová 
  Plávanie je zdravý šport a netreba ho vynechávať ani v zime. Treba ale dávať pozor, aby dieťa nevyšlo do studeného počasia s mokrou hlavou. Keď sa chcete vyhnúť nekonečnému fénovaniu v šatni aquaparku, použite kúpaciu čiapku. Výrobcovia myslia aj na dlhovlasé princezné a v ponuke sú plavecké čiapky určené špeciálne pre dlhé vlasy. V tyrkysovej čiapke od Speedo vaša mladá športovkyňa určite vo vode zažiari, a jej vlásky ostanú chránené pred chlórom.

  null

  Detské plavecké okuliare Aqua Sphere Vista Junior Fialové
  Vo veľkých kúpaliskových bazénoch a aquaparkoch je koncentrácia chlóru vo vode vysoká. Citlivým očiam môže spôsobiť začervenanie, svrbenie a pálenie. Pri dlhšom pobyte v bazéne alebo aj v mori vám odporúčam namiesto klasických plaveckých okuliarov túto plaveckú masku. Využijú ju plavci vo veku od 5 do 12 rokov. Netlačí, ani keď ju má dieťa dlhšie na sebe, výborne priľne k tvári a je vybavená UVA a UVB filtrom.

  null

  Práve som vám predstavila mojich Top 5 pomôcok na plávanie. Obľúbila som si ich ja a aj moji malí plavci. A samozrejme aj môj manžel, ktorý už nemusí skákať rybičky priamo z vyhriateho lehátka.🙂
  A ako riešite bezpečnosť vo vode vy?

  maggie20
  5. sep 2021    Čítané 593x

  Plienky do vody alebo plienkové plavky?

  Nič mi nedokáže zlepšiť náladu viac, ako pozorovanie batoliat a malých detičiek bezstarostne sa čľapkajúcich v bazéne.

  Prvé skúsenosti s potápaním, veselé špliechanie so svojimi rovesníkmi a prelievanie vodičky z krhličiek... A aha, táto malá gumená kačička ako ladne pláva po hladine...
  V tom zápale osviežujúcej hry sa nemožno čudovať, že sa prihodí „nehoda“ aj tým, ktorí už doma obratne zvládajú dobehnúť na nočník. Z hygienických dôvodov je preto vhodné dávať najmenším detičkám do vody plavecké nohavičky alebo plienky.

  Tieto praktické vecičky nám v súčasnosti ponúka viacero výrobcov, tak sa poďme na ne spolu pozrieť.

  Plienkové plavky

  Swim Nappy neoprénové plavky, zelené s pásikom
  Tieto plavky sme vyskúšali aj my. Sú pružné a dcérka sa v nich veľmi dobre cíti. Široké lemy netlačia ani bacuľatejšie detičky. Ďalšia dobrá vlastnosť neoprénu je, že chráni telíčko pred prudkou zmenou teploty, napríklad v studenej vode. Veľkou výhodou je aj to, že vám vystačia jedny plavky, kým dieťa nepodrastie, a nemusíte si stále dokupovať nové ako pri jednorazových plaveckých plienkach. Nevýhodou je, že sa dosť ťažko obliekajú a vyzliekajú na mokrú pokožku.

  Ak má vaše dieťatko riedku stolicu, odporúčam použiť aj jednorazovú plávaciu plienku. Keď dcérke „išli“ zúbky, plavky nám žiaľ riedku stolicu nezachytili a verte mi, plavčík, ktorý potom čistil bazén, nebol veľmi nadšený.🙂

  null

  T-tomi Plienkové plavky, Zoo
  Sú ďalšie plienkové plavky, ktorých výhodou je, že šetria životné prostredie a vašu peňaženku. A pri týchto plavkách to platí doslova, pretože sú vybavené patentami na regulovanie veľkosti. Nevýhodou je, podobne ako pri neoprénových plavkách, že zachytia len hustú stolicu.

  null

  Plienky na plávanie

  Jednorazové plienky Swimmies veľkosť S
  Tieto plienky ma prekvapili svojou nízkou cenou. Svoju funkciu splnili, ale sú tvrdšie a dcérka sa v nich necítila príliš pohodlne.

  null

  Jednorazové Huggies plienky Little Swimmers 2-3
  Sú jemné, príjemné na nosenie a s veselými Disney obrázkami. Dobre obopínajú nožičky, takže cez ne nič nepretečie. Ľahko sa po bokoch roztrhnú a zvlečú. Nevýhoda je, ako pri všetkých jednorazových plaveckých plienkach, že ich musíte mať dostatočnú zásobu.

  null

  Jednorazové plienky Pampers Splashers 4-5
  Na trhu najpredávanejšie a medzi mamičkami najobľúbenejšie jednorazové plavecké plienky. Sú veľmi pohodlné, pružné a majú pekné farbené motívy. Po bokoch majú pásy na ľahké roztrhnutie a zvlečenie. Nevýhodou je, že patria medzi najdrahšie na trhu.

  null

  Vlastné značky jednorazových plaveckých plienok ponúkajú u nás aj rôzne obchodné reťazce a drogérie ako sú DM, Tesco, Lidl, atď. Máte aj vy a vaši malí plavci niektoré z nich odskúšané? Ak áno, podeľte sa s nami a ostatnými mamičkami o svoje skúsenosti😊

  maggie20
  29. júl 2021    Čítané 1590x

  Papučky pre zdravé nôžky

  Papučky pre prvé krôčiky dieťatka sú veľmi dôležitá vec. Musia byť hlavne pevné, aby fixovali nôžku a s anatomicky tvarovaným klenkom, aby sa predišlo takzvaným plochým nohám. Čím je dieťa staršie a aktívnejšie, tým je správny výber papúč dôležitejší. Pri nástupe do materskej škôlky sú prezuvky dokonca nevyhnutnosť. Preto Vám odporúčam nenechať si ich nákup na posledné dni letných prázdnin, pretože vtedy je najväčší dopyt. Zadovážte si ich týždeň - dva pred nástupom do škôlky, vyhnete sa tak tlačenici v obuvi a budete mať široký výber. Ideálne je kupovať ich v kamennej predajni, kde si dieťa obuv vyskúša. Keď sa však rozhodnete predsa len pre eshop, objednávajte v dostatočnom predstihu, aby ste stihli papuče reklamovať a vymeniť za inú veľkosť.

  Papučky sandálkové s uzavretou špicou RAK čierno žlté

  Papučky výrobcu RAK sú správne anatomicky tvarované, priedušné a zo savého materiálu, aby absorbovali pot. Na výber je široké spektrum farebných prevedení a motívov pre chlapcov i dievčatá, ale aj pre maličké, či staršie deti. Pri najmenších škôlkaroch nie je vhodné kupovať papučky na zaväzovanie alebo remienky. Deti sú hrdé, keď sú samostatné a nechceme ich predsa stresovať pri prezúvaní sa. Ideálne sú papuče na suchý zips alebo gumu, dieťa si ich rýchlo samostatne obuje. Sandálkové papučky sú dobré najmä v lete aby sa nožička príliš nepotila, ale vhodná je plná špica ktorá bráni nepríjemnému zakopnutiu a boľavým prštekom.

  null

  Detské sandále so zdravotnými prvkami T98

  Spoločnosť Protetika je celkovo zameraná na zdravotnícke a ortopedické pomôcky, čo znamená, že aj papučky tejto značky nesú prvky, ktoré sú prevenciou pre zdravý vývoj detských nôh. V prípade, že sa u Vášho dieťatka už objavuje plochonohosť, či iná deformácia dolných končatín, Protetika ponúka aj rehabilitačné sandále alebo individuálne ortopedické prezuvky na mieru. Tie sú však cenovo drahšie. Nevýhodou je menšia ponuka na stránke výrobcu https://eshop.protetika.sk/. Spoločnosť má však širokú sieť kamenných predajní po celom Slovensku.

  null

  Dámske a pánske sandále so zdravotnými prvkami Protetika T13

  Kto má doma staršie dieťa určite vie, aký problém je kúpiť mu oblečenie, prípadne obuv, ktorá sa mu bude páčiť. To isté platí aj pri prezúvkach. Starší školáci často nosia v škole rôzne penové šľapky alebo crocsy. Táto obuv je ale označovaná ako letná plážová obuv a nie je vhodná ako prezúvky. Študenti trávia v škole denne dlhé hodiny a samé vieme, milé mamičky, ako veľmi trpia naše nohy obuté v nepohodlnej obuvi príliš dlhý čas. Ak chcete aby sa Vaše dieťa vyhlo bolestiam nôh, zlému držaniu tela či dokonca návštevám u ortopéda, zvoľte ortopedické šľapky, prípadne aspoň obuv, ktorá je označovaná ako Domáca obuv.

  null

  Barefoot
  V posledom čase sa v súvislosti s detskou obuvou často skloňuje aj pojem Barefoot. Čo to vlastne znamená? Doslovne tu ide o imitáciu chôdze naboso. Barefoot obuv je obuv s tenkou flexibilnou podrážkou a s dostatočnou šírkou na roztiahnutie prstov v prednej časti topánky. Tu sa však názory milovníkov bosej chôdze a odborníkov líšia. Nepochybne je chôdza bez obuvi pre zdravý vývvin nôžky prínosná, ale hlavne v nerovnom teréne v prírode či na pláži. Taktiež sú odborníci skeptickí v tom, či je barefoot obuv vhodná pre prvé krôčky a nemala by byť nožička dieťaťka v tejto fáze vývoja radšej spevnená. Ak by ste sa však rozhodli barefoot papučky vyskúšať, ponúkam Vám niekoľko tipov:

  Detské barefoot papuče FARE BARE 5101402

  null

  Barefoot papučky Milash – DETI KVETOV – NÁDEJ

  Papučky rodinnej značky Milash sú tým pravým pre skutočné Biomaniačky. Zvršok tvorí priedušná BIObavlna potlačená certifikovanými farbami. Sú vyrobené ako aj zabalené s úplným rešpektom k planéte.

  null

  Ak máte aj vy, milé mamičky, nejaké tipy na prezuvky ktoré sa vám osvedčili, sem s nimi! Veď letné prázdniny letia ako voda a čoskoro budeme zasa chystať výbavu do školy.