5tt a bolesť ako pri menštruacií

miss_sixty11
28. dec 2018

chcem sa spytat je normálne aby som mala stále bolesti v podbrusku občas bolesť v krížovej oblasti? dnes som s tým bola na gynekologii. Som v 5tt zajtra už by mal začať 6tt. Na ultrazvuku bolo vidno 3mm "niečo" 😂 HCG som mala 1100 čiže určite viem ze som tehotná. Len ma trápia bolesti. Doktorka povedala ze je to "normalne" ale mne to presvedčivé neznelo. Stretli ste sa s tým?

nika_m
28. dec 2018

Ano je to normalne...maternica sa ti prekrvuje, roztahuje atd...ja som mala mozno aj cele prve 3 mesiace take bolesti, potom uz len sem tam, az teraz v 35tt su zase castejsie

miss_sixty11
autor
28. dec 2018

@nika_m ďakujem troška si ma ukľudnila. Je to naše prvé bábo, tak mám stres. A gratulujem držím palce 😊

chcemradu
28. dec 2018

Ahoj. Ja som v 6tt a od 10 dna po oplodnení ma vkuse boli brucho ako na menzes. Ale nic ine ma neboli, ani prsia, ani chute. Tak mňa zase toto trapi. 😁

nika_m
28. dec 2018

@miss_sixty11 dakujem aj tebe drzim palce nech to dobre dopadne 🙂

nika_m
28. dec 2018

@chcemradu ja som chute nemala extremne vobec ale prsia ma tiez na zaciatku boleli ze az och :D

miss_sixty11
autor
28. dec 2018

@chcemradu mňa aj prsia, aj brucho, aj "vlčí" hlad 😂 takže ti závidím v dobrom 😁 tiež to začalo asi 10 dni po oplodnení

miss_sixty11
autor
28. dec 2018

@nika_m dakujem krasne 😊

tamvtme
28. dec 2018

Ja som 8tt a keď som bola u lekárky v 6tt+4 a hovorila som jej, že ma stále boli, pichá, ťahá a tlačí v podbrušku tak povedala, že to je dobre, tak to ma byt... Najprv to boku prevažne bolesti ako na MS teraz cítim skôr tlaky a pichanie, ale mam pocit ze každý deň je iný... Tak verím, že všetko ide tak, ako má...

miss_sixty11
autor
28. dec 2018

@tamvtme normálne ma to ukľudnuje ze nie som jediná, lebo už som panikarila😁 držím ti palce veľmi 😊

tamvtme
28. dec 2018

@miss_sixty11 ďakujem, aj ja tebe držím palce... Ja sa snažím byť kľudná, aj keď je to ťažké...

nika_m
28. dec 2018

@tamvtme @miss_sixty11 baby zaklad je byt v klude 🙂 zbytocne stresy nikomu nepomozu, viem ze pri prvom je to tazke niekedy, aj ja cakam prve babo ale snazim sa cely cas mysliet pozitivne, ved co sa ma stat sa aj stane na druhej strane...treba si davat pozor na seba hlavne ale byt v psychickej pohode 🙂 ani sa nenazdate a budete na konci tehotenstva 🙂 uteka to velmi rychlo 🙂

tamvtme
28. dec 2018

@nika_m ja sa snažím, ale keďže o babo sme sa snažili dlho a už máme kde co za sebou a aj nie veľmi pozitívne skúsenosti, tak sa dosť obávam... Ale verím, že tentokrát to dotiahneme do konca, musíme, inú možnosť si nepripúšťam 😉

nika_m
28. dec 2018

@tamvtme to chapem, my sme sa snazili nejaky cas ale neslo to vobec takze nemam v podstate ziadnu inu skusenost s tehotenstvom...je pravda ze aj ked sa nam nedarilo tak som si nepripustala ze ide o nejaky problem...trvalo to rok a 9 mesiacov co zas nie ej extremne dlha doba tak som nechcela mysliet na to ze nieco nie je ok a len cakala 🙂 drzim vam palce nech to dopadne dobre teraz 🙂

chcemradu
28. dec 2018

@miss_sixty11 ja pri prvom som hned citila prsia, aj chut na kyslé a nechutila mi kava. Pri druhom zase na zmrzlinu velmi a zase kava nechutila a prsia boleli. Tretie som tiez citila hned ale v 6tt skoncili príznaky a bol to zamlcany potrat. Tak teraz chcem citit a nech mi je zle, nech si to poriadne užijem. 😁🙈🙊

miss_sixty11
autor
29. dec 2018

@nika_m to je pravda, radšej nech ho "citim" ze viem ze sa stále niečo deje 😊

miss_sixty11
autor
29. dec 2018

@chcemradu mne ešte stále zatiaľ káva chutí 😂😂 ale ostatné úplne sedi tiež. Ja zas banány l, mandarinky, kyslé uhorky. Bolia ma prsia, brucho, krize, unavená som stále, ešte aj hlava ma pravidelne bolí, ale máš úplnú pravdu radšej nech viem, že sa niečo "deje"

tamvtme
29. dec 2018

@miss_sixty11 ja sa v noci budím ked sa otacam, ako má bolia prsia a nechuti mi absolútne že nič... Žalúdok mam väčšinu dna ale hlavne ráno a večer ako ma vode a jesť sa nutim... Ale našťastie nezvraciam zatiaľ...

chcemradu
29. dec 2018

Dnes mi je zle od rana, ako keby som bola na kolotoči...kupila som si coculine tabletky. Pomahaju...a aj mandarínky pomahaju. Len musim byt v praci. Najhorsie 😱

nika_m
29. dec 2018

@miss_sixty11 neboj ani sa nenazdas a ked budes citit pohyby a kopance tak uz to zase bude ine 🙂

miss_sixty11
autor
29. dec 2018

@tamvtme to je mi ľúto 😞 hej aj mňa tak bolia ze obcas sa zobudím...

miss_sixty11
autor
29. dec 2018

@chcemradu ja rovnako. A robím v butiku čiže 11 hodín ťahám 😭😭😭

miss_sixty11
autor
29. dec 2018

@nika_m na to sa teším najviac 😊

jessamine
29. dec 2018

Aj mna bolelo podbrusko dost casto a este ho sem-tam citim ako boli. Nieco ako pri kramoch. Dost mi stazeli prsia, zvacsili si a su bolestive na dotyk, no snazim sa ich premasirovavat aj ked bolia. Tak isto sem-tam citim krizovu oblast. Jedine ma netrapili nevolnosti, iba napinanie na vracanie. Samotne vracanie nebolo u mna. A to som v 13.tyzdni. 🙂

miss_sixty11
autor
30. dec 2018

@jessamine tak to si mala super 😊 ja uz cítim ze bruško menej boli už je to len taky mierny tlak. sa čudujem ako kazdy den je to inak. Včera som celý deň mala brucho ako v piatok mesiaci. Dnes už pohodka. Hrozne nafúknutá som.bola. Dnes zas napinanie. No proste každý deň "pestry" 😂

tamvtme
30. dec 2018

@miss_sixty11 presne toto aj ja, každý deň je iný..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre