7. tt a krvácanie

wera_ga
1. máj 2019

Ahojte, včera večer mi začali bolesti brucha a ráno som začala krvácať nie ako pri ms ale viac ako špinenie, išla som na pohotovosť tak si ma tu nechali na pozorovanie ale ani sono mi nerobili tak ani neviem či je malé ok len duphaston a kyselinu listovú mi dali a že mám oddychovať.. je tu niekto kto s tým má skúsenosti a ako to dopadlo prečo to krvácanie keď bolo všetko ok?

monika_mt
4. máj 2019

@wera_ga Neviem, ja osobne by som sa veľmi netešila, v 7tt by už mal byť vidieť nielen gestačný vak, ale aj plod a srdiečko. Takže skôr si myslím že išlo o biochemické tehotenstvo, kde síce k otehotneniu došlo, z toho to stúpajúce hcg a pozitívny test, ale oplodnené vajíčko sa neuchytilo v maternici a spolu s tým špinením sa vyplavilo von. Ale to je len môj názor z toho čo si zatiaľ napísala. Držím silno palce aby vyšlo tehotenstvo, či už toto, alebo to budúce.
A toto sa deje veľmi často. Ja osobne už pomaly ani nepoznám kamarátku, ktorá by nemala nejakú skúsenosť či už s biochemickým tehotenstvom, spontánnym potratom alebo zamlčaným. Deje sa to až príliš často ☹

rebeca40
4. máj 2019

@wera_ga mne nepomohlo ani kanavit furt som spinila nakoniec mi tu jedna mamina poradila pit jeden citron denne a mala som od vtedy kľud, ale samozrejme som sa aj šetrila kolko sa dalo .

wera_ga
autor
6. máj 2019

Tak dievčatá ďakujem veľmi za podporu pred chvíľou som mala sono JE TO TAM !!!! 🙂 🙂 Už vidno gestačný vak , vraj som 4 tt podľa sona.. som šťastná že som vo štvrtok nešla na čistenie verím že to dobre dopadne 🥰🥰🥰 a to krvácanie vraj to bola nejaká zrazenina a mimčo schované za ňou 😁😁 Ďakujem Bohu a vám za podporu 🙂

romiada
6. máj 2019

@wera_ga ja som mala pri druhom take krvacanie že som si volala sanitku. Dosť veľa krvi v cca 9tt...bala som sa ešte o to viac že mam trombofiliu. Tiež mi dali nejaku injekciu na zastavenie na pohotovosti a kupodivu Dr.robil sono a krpec tam čušal nadaľej. Vraj tiež prasknuta cieva. Ked to prešlo ešte som lyžovala a bicyklovala do 6mes. Teraz mi tu beha 2,5r krpec jak opica z pralesa 😉😂

ankare
6. máj 2019

@wera_ga gratulujeme, veľmi sa tešíme! ❤️ Drz sa!

maminkazuzanka
6. máj 2019

Ahojte, dnes ráno som akurát riešila krvácanie, podľa poslednej ms som v 7tt, minulý štvrtok potvrdene tehu podľa hcg cca 450 z utorkového odberu, vo štvrtok odber hcg 650 cca, ráno zo mňa tieklo ako menzes, vyšetrenie aj sono ok, srdiečko nebolo vidno ale gestacny vak prítomný, veľkosť cca 5mm, pichli mi niečo, domov kľud a duphaston a ešte niečo, ale stále krvacam, niekedy viac niekedy menej, je to druhe tehu, pri prvom som nič také nemala. Konečne po 5rokoch znova a takéto niečo, psychike to nepomáha :( ani neviem ci to chce nejakú radu, len som to chcela povedať nahlas, nikto o tehu totiz nevie :( všetkým nám držím palčeky nech sa udržia bábätká aj psychiky

patha155
6. máj 2019

@maminkazuzanka ja som krvacala prvy trimester takmer nonstop, tooolko krat sme aj na pohotovosti bolo, ked to bolo silnejsie. Nestresuj hlavne 😉

wera_ga
autor
6. máj 2019

@maminkazuzanka neboj bude to dobré ak si čítala môj príbeh tak vieš tiež videli len vak a hcg mi stúpa veľmi pomaly a krvácam stále tiež len dufaston a oddych na lôžku nič iné mi nepomôže a tebe tiež tak sa nestresuj a ok keď si už bola u lekára nemáš sa čoho báť možno sa len mimčo opreli o nejakú cievku ja tiež krvácam ako pri ms a nikto nevie prečo.. ale ak budeš mať kŕče alebo silné bolesti tak určite pohotovosť ak nie tak len oddych a to prejde .. veľa šťastia

maminkazuzanka
16. máj 2019

Ahojte, tak už mám výsledok a potvrdený potrat :( najhoršie bolo ze som nemala žiadne ale ze žiadne bolesti, krvácanie sa nezhorsilo, skôr ustupovalo a aj tak sa babo neudržalo... Hcg v krvi už nemám skoro žiadne, vylúčené aj mimomaternicove tehotenstvo... Všetci ku mne boli veľmi milý, ohladuplny ale aj tak je to pre mňa sok, stále dookola som počúvala že som zdravá, ze moje telo je pripravené na tehotenstvo a aj tak ho moje telo neprijme... Najhoršie bolo keď som sedela v čakárni na 3D usg a okolo samé tehotné ženy, veľmi im prajem aby mali bezproblémové tehotenstva a zdravé bábätká, ale aj tak ma pichlo pri srdci až som sa tam rozplakala :(

monika_mt
16. máj 2019

@maminkazuzanka To je smutné, je mi to ľúto. Ale veľmi veľa žien si týmto bohužiaľ prejde, a mnohé nie 1x, ale opakovane. Veľmi nepríjemná udalosť, ale treba to oplakať a rýchlo zahodiť za hlavu a pozerať do budúcnosti. Po potrate odporúčam vyšetrenie na hematologii.

wera_ga
autor
17. máj 2019

@maminkazuzanka to ma mrzí ale u mňa to nakoniec dopadlo rovnako.. najprv mi dali nádej ale neskôr hcg klesalo a znova som krvácala a na sone už nič nevidela.. jedno pozitívum že som nemusela ísť na čistenie lebo som sa vyčistila sama.. aby nie keď som krvácala 15 dní ako pri silnej ms.. čo už musíme ísť ďalej nabudúce to vyjde určite ;)

katkamiki
24. aug 2019

Dievčatá, prosím vás, mám otázočku, som v 7tt a včera som trochu začala špiniť. Išla som na pohotovosť, všetko ok tam, srdiečko bilo, dali mi injekciu kanavit a ešte jednu. A teraz pred chvíľou zas keď sa utriem tak mám taký hnedý výtok, ale má vlozke nič. Mám zas ísť na pohotovosť?

marrilyn
24. aug 2019

@katkamiki ak je to hnede, tak to mozu byt len pozostatky starej krvi, ktora sa este nedostala von. ak by sa to zosilnilo, pripadne isla cervena krv, asi az potom by som sla znova. ja som krvacala cca v 6.tyzdni, dostala som tiez injekciu, plus som brala lieky a spinila som este mesiac (krpec bude mat cochvila 3 mesiace 🙂)

katkamiki
25. aug 2019

@marrilyn ďakujem pekne, mám toho viac už, už aj na vlozke mám trocha. Ale stále hnedé . Asi dnes zase vybehnem na pohotovosť 😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre