Ako dlho ešte potrvajú tehotenské nevoľnosti?

soni111
14. apr 2020

Ahojte začala som 11 týždeň od 6tt mám celodenne nevoľnosti, zvracania aj v noci sa nbudim na to že mi veľmi zle , dokedy to bude ešte trvať??cítim sa úplne na nič, skôr ma to nici , nemám silu si ani umyť vlasy :( A ešte niekedy mám bolesť aj čriev, že ma neskutočne naduva , vaše skúsenosti?

heln
14. apr 2020

Ahoj, nepoteším Ťa, kľudne to môže trvať aj celé tehotenstvo. Ale bežne to môže prejsť okolo 15. týždňa. A neboj, raz to určite prejde.

kristi40270
14. apr 2020

Ja som v 14 tt a mam taky pocit ze sa TK trosku zlepšuje aspoň dnes 😃😃

monika2605
14. apr 2020

@soni111 ja som 6+6tt a je to rovnake..doteraz som mavala len rano kym som sa nenajedla a vecer ma vynadrapovalo, no dnes je to katastrofa cely den mi je zle len lezim som nepouzitelna a kazdy den na obed spim...

monika2605
14. apr 2020

A to nehovorim o pachoch ked otvorim chladnicku alebo mraznicku myslim ze sa dozvraciam...cista katastrofa...a moje oblubene jedla sa stali mojim nepriatelom...

soni111
autor
14. apr 2020

@monika2605 presne tak sa cítim aj ja , to čo mi niekedy veľmi vonalo tak mam k tomu odpor ....A to som dnes skúsila hrozno ale išlo to všetko von :(

monika2605
14. apr 2020

@soni111 ja som milovala maso a k tomu grilovanu alebo len zaparenu alebo na woku urobenu zeleninu teraz si na to len spomeniem a mam zaludok v ustach...

soni111
autor
14. apr 2020

@monika2605 hej boze som zvedavá dokedy to bude trvať , zajtra konečne na vyšetrenie naposledy som bola v 4 tt

monika2605
14. apr 2020

@soni111 ja som bola 5+5minuly pondelok a uz mal plodik 2mm a vraj aj srdiecko ❤ ja idem az v 8tt teraz... tak drzim palce 😊

tatiana_84
14. apr 2020

Som len 6+3 a od 4 mi byvalo zle-aj pri prvom-v 12tt prestalo, ale pomahali mi jablka a celozrnne keksy bebe a funguje to aj teraz🙂 aj na travenie a vyprazdnovanie mi to pomaha. Dokonca keksy som mala poruke aj vnoci na stoliku.

evuska135
14. apr 2020

Moja cerstva skusenost toto iste od 6tt, zomierala som do 15tt asi, potom akoby utalo a preslo to 🙂

kiki68
14. apr 2020

To do 15tt byva zle, nez zacne hcg byt stabilne. No co do budeme hovorit, u mna tiez to bola cista chemoska. Keby sa ma niekto spyta ze co z tehu bolo najhorsie tak prvy trimester. Ja zgrcana, s teplotou, slaba ako mucha, len som sa plazila na wc a naspat. Mne velmi pomahal zazvor. To jedine to tlmilo.

heidy222
14. apr 2020

Pomaha zazvorovy caj zevraj. Mne najviac jedlo z mekaca, bazovy sirup, nealko pivo

rachel36a
14. apr 2020

Mne sa trochu polepšilo na konci 8 mesiaca...za dva tyzdne som rodila

tkmama
15. apr 2020

Ja som v 17tt a zle mi je cely den, niekedy ma to zobudi aj v noci. Nocna mora je kupelna. Kozmetika mi strasne smrdi😣

jaskolka
15. apr 2020

Mne bolo nonstop zle od 6 do 14 týždňa, potom akoby utalo. Teraz občas mi príde ešte nevoľno, ale uz skôr výnimočne. Akurát už nemôžem jest nic ťažšie na žalúdok a pomalšie trávi, zjem pol rožka, s maslom a som plná. Mne pomáhal džús,minerálka, teply čaj, slaný popcorn, a na kila biely jogurt a cottage, to asi mesiac manžel vykupoval celý regál, keďže som jedla biely jogurt ráno, na obed a večer😃😃. Brala som to ako súčasť tehotenstva, že to patri k tomu, našťastie som nevracala, len "žalúdok nonstop na vode". No a pachy, mne vadilo hlavne pre pražené maslo, a polievky, keď svokra dolu vo svojej kuchyni robila.

lennyka17
8. máj 2020

Ahojte baby, ako ste prosím riešili nevoľnosť v praci? Ja osobne priamo na pracovisku nemám ani WC.. Momentálne som v 6tt a uz to začalo, aj 3-4x denne vraciam :/ myslíte, že ma môže na čas gynekológ vypísať na PN z tohto dôvodu? Ďakujem 😊

rachel36a
8. máj 2020

@lennyka17 ja som bola na PN...viac casu by som stravila na wc ako na pracovisku..ale u mna to bol extrem, bola som aj v nemocnici a schudla som celkovo 16kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre