Ako prežívate prvý trimester?

kiaramia
12. mar 2013

Ahojte dievcata, chcela by som sa vas spytat, ako prezivate prvy trimester ? Citala som, ze niektore zienky pocituju pichanie vo vajecnikoch, alebo sustavny tlak na jednej strane maternice. Mate to aj vy podobne? Je to neprestajne, ci sem-tam? Su tu aj take, ktore sa citia uplne ako predtym, ze ani "nevedia", ze su tehotne?🙂 Moje prve tehu nedopadlo dobre a zaujimalo by ma ako to maju tehulky, ktore su v poriadku...

michaela737
12. mar 2013

Toto je moje prvé tehotenstvo,,, a mám taky piaty tyzden ,,, no občas citim bolest v brusku a pichanie ,, nie je to sice take silne a nie casto ,,,,a lekar mi povedal ze to je v poriadku ze sa nemam bat ,,, tak az tak ti neviem poradit

kiaramia
autor
12. mar 2013

@michaela737 dakujem velmi pekne za odpoved...

trish31
12. mar 2013

@kiaramia ahoj,tak mna bolia prsia,pred ms som mala silne bolesti akoby uz uz mala prist,potom to ustu^pilo a naozaj ma to boli uz len sem tam,ja som bola aj dva dni chora,co je vraj normalne,som nafuknuta ako balon,tehu vytok mam.

vierka987
12. mar 2013

no,ani neviem,ze som tehu,kebyze ma nebolia sem tam prsia,a nemam ich naliate,tak ani neviem,ze sa nieco deje,...,ziadne zvracanie,ziadne bolesti,ziadna ospalost,prave naopak nemozem spavat ☹ ☹ ☹ ,u mna to je takto 🙂 🙂

ywto
12. mar 2013

ja to mam zase poriadne pestre... citim take pichanie vo vajecnikoch ako opisujes, bolia ma prsia, strasne som citliva na pachy a uz zacali aj nevolnosti a zvracanie ☹ samozrejme, ze som unavena a pri kazdej moznej prilezitosti si zdriemnem 🙂 uz sa tesim na to dalsie obdobie, lebo prezivat toto a pracovat mi dava zabrat... ale u kazdej je to asi ine 🙂

kiaramia
autor
13. mar 2013

@trish31 @ywto dakujem za odpoved!

kiaramia
autor
13. mar 2013

@vierka987 myslim, ze ty to mas idealne🙂 no, musela som dat "Paci sa mi to", lebo sa mi to paci🙂 Zaujimave, ako rozne to zienky prezivame ...a asi nie len "kus od kusu" ale aj "tehotenstvo od tehotenstva"🙂

janullienkafr
13. mar 2013

ahojte, no ja koncim treti mesiac, a ozaj mi za cely cas skoro vobec nic nebolo... Prsia ma len mierne pobolievali, nezvracala som ani raz, bolesti v brusku som mala miernucke aj to asi len prve dva tyzdne, citliva na pachy a veci podobne niesom... Jedine co ma "potrapilo" je ospalost a zvysena unava - ale zasa ja spim velmi rada, takze som si to kazdy den po praci dopriala 🙂)) a este mam taky pocit, ze ma viac nafukuje- no neviem ci je to tehotenstvom alebo zmenou jedalnicka.... Kiezby to takto ostalo cele moje teotenstvo 🙂 papa

kiaramia
autor
14. mar 2013

@janullienkafr Ahoj, dakujem za odpoved. Pocula som, ze zmena travenia (roznymi "smermi"🙂 ) je vraj bezna, aj ja som to zaznamenala, aj ked nie som dobry priklad. Drzim palce, aby takyto bezproblemovy stav pretrvaval🙂

tehulka26
14. mar 2013

ahojky no aj mna sem tam pobolieval vajecnik a aj podbrusko ale uz je to menej casto,a ja nastastie nezvraciam ale len na napina na vracanie a unava je ale nie je to take zle a prsia?boze tie ma pekne bolia

ellasom
21. mar 2013

Mňa pichá často v podbrušku resp. cítím tlak a bolia ma stále prsia. Únava na mňa prichádza tento týždeň, no stále mi je zima a hlavne večer. A bývam trochu častejšie podráždená 🙂

littlesuzzi
22. mar 2013

ja mavam bolesti pod bruska bolest prs a mam ich aj dobre naliate .. nahorsie je to ked je zima..vtedy neviem co so sebou 🙂 a unavena sice som ale spanok o osmej deviatej vecer to vzdy vyriesi..jedine co ma velmi trapi je strasne moc nafuknute brusko ..

kamienok3
31. mar 2013

moje priznaky otehotnenia som pripisala zapalu mocovych ciest (nastastie som nebrala lieky), krce v podbrusku,myslela som ze boky mi odletia,take som mala bolesti. Niekedy pri chodzi som musela zastavit a skrcit sa,inak to neslo.A nakoniec po troch pozitivnych testoch, som pochopila, ze moja diagnoza bola blba :D

beatka1988
2. apr 2013

No ja to prezivam unavene,som volala vycerpana...nevolnosti rano nemavam,skor od obeda do vecera mi je vselijako ale doktor mi dal nejake tabletky na to,a mam i lizatka-Gravipop...ale ci tie lizatka pomahaju,no neviem... Prsua ma uz nebolia,no v noci musim spavat s lambadou 😀 ,v brusku mam take male krce ,ale nic velke..skor ked si kychnem,alebo fukam nos tak vtedy ma zapicha..a to mam ja celorocnu alergiu:( inak sa uz tesim na druhy trimester,ked si to zacnem uzivat a predsa mam obrovsky strach o male,ci je vsetko ok...takze po tom prvom trimestei,uz budem snad kludnejsia...

beatka1988
2. apr 2013

A zabudla som dopisat,ze mi je obrovska zima,sice mne je zima stale-aj v lete ,ale teraz mam stale dvojo ponoziek,hrubansky svetet...a mam problem so spankom,o siedmej by som zaspala ako miminko,a ked to prejde,nie a nie zaspat...

aduuus
4. apr 2013

ahoj, tak ja mám snáď skoro všetky príznaky :DDD o tehotenstve viem od začiatku, lebo som pociťovala také pichanie a vedela som, že to už nebude MS 🙂 a od vtedy ma zvykne pichať v podbrušku...ráno mi býva zle, zvraciam, niekedy aj počas dňa, niektoré dni sa mi dosť krúti hlava, nechutí mi jesť, vadia mi pachy, som unavená 🙂)) no proste strašné, už nech toto celé prejde čím skôr 🙂)

simkarobkova
5. apr 2013

@ywto ahoj, tak sa stretám s rovnakým prípadom ako je ten môj 🙂 Som v 7tt a už vyše týždňa stále len nevoľnosti, zvraciam..všetko mi smrdí... prsia? No konečná... už nechto je za nami :/

patusha282
7. apr 2013

Ahojte 🙂 no prispejem aj ja vám trošku..ešte som síce nebola u doktora, idem zajtra ale vyšli mi tri testíky pozitívne..ale jedlo nechcem vidieť ani z diaľky...trochu ma bolia prsia ale nič hrozné...najhoršie na tom je že sa cítim stále plná...a nemôžem zniesť vôňu aviváže a tých čistých vecí ale nemám na výber :D :D

mimickapn
8. apr 2013

@beatka1988 Ahoj Beatka ja som momentalne v 7tt+3 a tiez mam celorocnu nadchu a ked smrkam tak ma picha vo vajecnikoch tak som rada ze sa tu nasiel niekto s rovnakym problemom,chcela som sa ta spytat ci beries aj nejake lieky na tu alergiu,lebo ja som brala asi tyzden a pomohlo mi to ale potom sa mi to zase vratilo tak cely den nic ine nerobim len smrkam a aj v noci uz ma to dost unavuje a dufam ze to nijak neskodi drobcovi 🙂

mimickapn
8. apr 2013

Kocky chcela by som sa spytat ja som dnes 7tt+3 a nezvraciam ale byva mi zle hlavne vecer a nechuti mi jest moc ale ked sa najem tak asi za hodinu mi zacne skvrkat v bruchu a som strasne hladna az mi dojde zle tak musim nieco zjest. Ma to niektora z vas? dakujem 🙂

aduuus
8. apr 2013

@mimickapn kazdy den 🙂))

mimickapn
8. apr 2013

@aduuus tak to sme na tom rovnako 🙂

aduuus
8. apr 2013

@mimickapn prave ma chyta hlad :D

deborahsayed
8. apr 2013

Ahoj, no moje tehotenstvo je to prvé 🙂 som v 5. týždni a do minulého piatku som nevedela, že som tehotná 😀 a kým som na to prišla, nevedela som si vysvetliť: prečo som sa u zubára skoro povracala, prečo som stále unavená, prečo ma páli zaha a sem tam pichne vo vaječníkoch .. dnes je mi to jasné 🙂

mimickapn
9. apr 2013

ahuuus@ ja som dnes rano uz 2x ranajkovala 🙂

beatka1988
9. apr 2013

@mimickapn ahojky🙂 veru,kychnem a pich tam dolu,poznam to🙂 no uz ked ide na mna ten kych: D tak sa skrcim, ale aby som ti odpovedala na tie lieky . Zo zaciatku som brala nejake homepatika,ktore celkom zabrali ,ale gynekolog mi predpisal Fenistil-tablety,kt.musim zaklepat teda, ze zatial mi tu alergiu zmiernia...a ja som bohuzial hodne silny alergik...

beatka1988
9. apr 2013

@mimickapn stale musim nieco zut: D uz to robim tak, ze si pripravim kazdy den mrkvu,hrozno a jablko do misky a ked dakde idem berem to sebou:D nastastie mam maxi kabelku🙂 ale mne tiez byvalo spatne,vacsinou od obeda do vecera,ale ked nieco jem, a je jedno co ,tak mam pocit plneho zaludku a je mi fajn. Este stale papam bio krekrki s morskou solou,viem,ze z tohoto nepriberem ale aspon nieco v ustach mam...

jvlo
9. apr 2013

ked citam ako vam chuti jest, tak tisko zavidim. Rano som sa napila cistej vody a hned mi prislo zle....

domincek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juranka
9. apr 2013

ahojte, mne je uz asi 2 tyzdne zle, cely den ma boli zaludok, nepomoze ci sa najem alebo nie...vraciam cca kazdy den 2x. je to moje 2 tehotenstvo ale je uuuuplne ine. pri prvom som ani nevedela, ze som tehu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre