Ako prežívate prvý trimester?

kiaramia
12. mar 2013

Ahojte dievcata, chcela by som sa vas spytat, ako prezivate prvy trimester ? Citala som, ze niektore zienky pocituju pichanie vo vajecnikoch, alebo sustavny tlak na jednej strane maternice. Mate to aj vy podobne? Je to neprestajne, ci sem-tam? Su tu aj take, ktore sa citia uplne ako predtym, ze ani "nevedia", ze su tehotne?🙂 Moje prve tehu nedopadlo dobre a zaujimalo by ma ako to maju tehulky, ktore su v poriadku...

juranka
9. apr 2013

@jvlo ja tak isto...

mimickapn
9. apr 2013

@beatka1988 no skusim sa spytat aj ja na tie fenistilove tabletky leb ja smrkam cely den aj kycham ,je to strasne otravne a moj muz si robi zo mna srandu ze by som si mala kupit parcelu lesa aby som mala dost servitkov 🙂dakujem za radu dufam ze mi ich predpise a trochu to zmierni tu nadchu a este ide aj jar tak sa tesim na tie poletujuce hovienka (pele) a bude to este horsie 🙂

24adka24
10. apr 2013

@juranka a chodis aj do roboty?ja som v 7tt a je mi uz druhy tyzden zle ale nechodim ro roboty lebo robim v zavode a je to dost tazka praca a bojim sa ze ublizim baätku.

beatka1988
10. apr 2013

@mimickapn urcite si vypytaj ten Fenistil ,pomoze ti naozaj🙂

juranka
11. apr 2013

@24adka24 ja som na materskej (rodicovskej) s prvou malou. takze to mam ulahcene aspon takto. tiez mi je zle uz 2 tyzdne, len az v takom 7tt mi zacalo byt zle, ty to mas uz od zaciatku. s tou pracou je to tak, ze to musis uvazit sama ako sa citis, urcite by si nemala vlacit tazke veci aby si si nespravila nieco zle...ja som s malou v prvom tehu pracovala az do konca, bola som sestricka u zubara a cele dni som bola na nohach len to bolo namahave ale inak v pohode...

jajka78
11. apr 2013

je mi zle, som hladna a na nic nemam pritom chut, unavena, zle spavam a sny ani nehovorim, potim sa. no nech uz som aspon v druhej polke tehu. 😉

11miuska11
11. apr 2013

AHojte kocky som asi v 5tt v sobotu zacinam 6tt 🙂 velmi nesmelo sa pridavam k vam tehulkam, lebo som este nebola u lekara, ale BT mam zvysenu uz 19. den a 2 testy pozitivne a druhy test na druhy den bol vyrazne silnejsi, tak asi to je fakt tam 🙂 tak asi sem patrim 🙂 som velmi rada, ze som to tu nasla, lebo som zacala mat velke obavy lebo nemam ziadne priznaky. 7 dni ma pobolievalo podbrusko a prsia. A vcera podbrusko zahadne prestalo boliet. To nebola velka bolest, len som citila, ze sa nieco deje a mala som z toho dobry pocit, ze aspon nieco 🙂 Od vcera mi ostala iba bolest prs a ich zvacseny objem 🙂 Nic ine nepocitujem. mala som asi tyzden problem so spanim, nie a nie zaspat. A pomohlo mi teple mlieko s roztlacenou polkou banana a medom...uz treti den spim ako bomba, ale rano sa budim velmi skoro 🙂 akurat pozeram, ze viacere pisete, ze vam je zima 🙂 mne uz dva dni v noci STRASNA zima, a to radiator na 5tke ! som sa vzdy bala, ze to mi klesa BT a rano bude nizka, ale nic sa take neudialo. Takze verim v dobry zaciatok a prijemne pokracovanie tehullkovania 🙂

leria
11. apr 2013

@11miuska11 držím palčeky, ja som mala podobné príznaky ako Ty...teraz nemám vôbec žiadne, cítim sa super...som 7tt+2, zajtra idem na kontrolu....netreba sa sledovať, ľahko sa to hovorí 😉 príroda však vie čo robí, len to najlepšie pre nás a naše bába 🙂

11miuska11
11. apr 2013

@leria ano, ja to tiez tak beriem, ze moje babatko ma ma rado, tak ma moc netrapi 🙂 a ja sa mu snazim dat vsetko, co potrebuje, chodim aspon 3 krat denne na prechadzku, zdravo papam (ale to uz od decembra, co sme si povedali, ze chceme babo) A tak. verim, ze ma moc nepotrapi, ale keby je to pre jeho/jej dobro, pokojne si vytrpim vsetky negativa, co prinasa tehulkovanie 🙂 ja chcem ist na buduci piatok prvy krat na sono a krv. Mala by som byt posledny den 6tt buduci piatok. U teba bolo kedy vidiet srdiecko? 🙂

leria
11. apr 2013

@11miuska11 no ja som bola minulý týždeň v piatok, bola len malá bodka 🙂 ...a teraz idem zajtra, tak som velmi zvedavá, no kludne aj počkám, len nech je všetko v poriadku 🙂

11miuska11
11. apr 2013

@leria ja si nakupim testy a budem sa uistovat, ze je vsetko OK aspon kazdy treti den, kym pojdem k lekarovi 🙂 drzim palec, nech mate uz srdiecko 😅

leria
11. apr 2013

velmi dobre Ta chápem, to isté som robila pri prvých (neuspešných) tehotenstvách...teraz už vôbec, som viac v klude....a beriem to tak, že všetko je tak ako má byť....takže aj u Teba je to pochopitelné, že sa budeš zbytočne stresovať lebo ťažko Ti to niekto vybije z hlavy.....no ver, že testovaním nič nedosiahneš, ked sa mimčo zahryzlo tak tam bude aj keby neviem čo bolo 😀 ....takže jediné čo nám ostáva je veriť a držať si navzájom palčeky 🙂

dievcatko79
11. apr 2013

ahojte baby, ja som len včera zistila, že som tehotna - nedostala som menštruáciu a tehotenský test vysiel pozitivny.. too bolo radosti 🙂 a to som už mala zajednany termin do centra - nedarilo sa nam otehotniet dost dlho... ako krasne to vyslo 🙂 podla všetkých mudrych knih a výpočtov som dnes začala 5 týždeň, pociťujem bolesti v podbrušku ako keď som čakala na svoje dni... rano som hore uz od šiestnej a už nie a nie zaspať :( k lekarke sa chystam buduci tyždeň, tak verim, že bude všetko v poriadku.... držme si tu všetky palce 🙂

11miuska11
16. apr 2013

@leria tak tak...mas pravdu 🙂 vo stvrtok idem k lekarovi na krv, tak dnes to bol moj posledny testik 🙂 a bol meeeegasilny!!! ta ciarka je tmavobordova a brutalne silnejsia, ako testovacia 🙂 tak sa vytesujem...aj BT si meriam a stale som hore, tak mam pocit pokoja teraz uz 🙂 ja som prave podla mojich vypoctov 6tt +4 🙂 citim sa uplne uzasne, dokonca aj brusko mi vcera splaslo a nie je uz tak nafuknute 🙂 citim sa skvelo a stale iba prsia a podbrusko citim.Je pravda, ze mi prestali chutit niektore veci, co som bezne jedavala, ale kiez by to zostalo len pri tom 🙂 na sono chcem ist az v nejakom 9-10tt , tak snad to lekar bude akceptovat. Nechcem, aby som nasu zubrienku zbytocne rusila pri raste, ked to nie je nutne 🙂 ja taaaaak verim, ze bude vsetko v poriadku 🙂 som rada, ze to moje telo zvlada takto statocne 🙂 a ty ako si dopadla na kontrole? too uz ste sa aj zo srdiecka tesili,. vsaK ? 🙂

11miuska11
16. apr 2013

@dievcatko79 ja som tiez trpela nespavostou v 4-5tt 🙂 tahalo ma to skor do postele, ale nie a nie zaspat..a rano som bola o siedmej hore ako stara babka 🙂 no co...nase deculka si s nami robia, co chcu 😀 ale teraz je to uz OK 🙂 spinkam dost nastastie 🙂

monika8737
16. apr 2013

@kiaramia ahoj, no ja som teraz 8+3tt a hned ako som to zistila, cca 4tyzden ma pobolieval pravy vajecnik a sustavna tlmena bolest na pravej strane. ja som bola v tom, ze je to mimomaternicove 🙂 kedze som nechapala, ze preco ma boli akoby iba pravy vajecnik a docitala som sa aj tuna, ze ked ta boli iba jedna strana, ze to moze byt mimomaternicove. takze hned stresy a zbytocne... dalsi stres bol, ze v 6tt na sone este nebol vidiet plod ani srdiecko. to som si tu zase vycitala, ze uz by malo. vela diskusii je tu o tom, takze zase som sa vystresovala len zbytocne, kedze v 7+3tt uz bolo krasne vidiet. ale to co opisujes na mna presne sedi, neustala tlmena bolest na pravej strane (a tam je aj uhniezdene), trvalo to hadam aj 3 dni vkuse, aj v noci som to citila, moc sa mi na tej strane ani nedalo spat. ono to o tyzden preslo a uz ma len sem tam pichne vpravo, inak nic. neblinkam 🙂 akurat mi nic nechuti a stale grgam :D neviem preco...

barborka30
16. apr 2013

@kiaramia ahoj, ja som teraz v 7 týždni a čo sa týka príznakov, tak som dosť unavená, ani nie že na spanie, skôr taká mechom udretá 🙂 žalúdok mám ako na vode, ale nevraciam, mávam aj tehotenské teploty (37 stupnov), nechutí mi káva, ktorú som predtým zbožňovala a tiež niektoré obľúbené jedlá. Každé tehotenstvo je iné, ja tiež nemám niektoré príznaky, ktoré má väčšina tehotných (špinenie, vracanie...). Snažím sa hlavne pozitívne myslieť a nestresovať (aj keď je to niekedy ťažké, hlavne pred vyšetrením, či bude všetko ok a pod.).

barborka30
16. apr 2013

joj a skoro som zabudla - bolia ma prsia - a to mi vadí asi najviac

leria
16. apr 2013

@11miuska11 Ahoj 🙂 ja som bola minulý týžden v piatok, bola akcia srdiečka a od vtedy som oveľa kľudnejšia 🙂 trošilinku som bola v šoku tak som si tú malú tlčúcu fazulku ani nevychutnala 😀 len som pozrela na monitor ako puk 🙂 ešte stále sa teším tak opatrne, no verím, že tentoraz všetko dobre dopadne...beriem poctivo lieky a j fraxík, snažím sa byť v pohode...no celkovo fungujem tak ako predtým, nechcem to velmi preháňať so sebasledovaním 🙂 ...dnes som začala 8t a cítim sa super, žiadne bolesti, chute...naopak neviem čo so sebou, som unavená no neviem pospať, stále musím niečo robiť aby som nebola malátna...držím Ti velmi palčeky vo štvrtok a určite daj vedieť ako si dopadla...ináč by si mohlo ísť na sono, možno aj Ty už budeš mať akciu...no to už Ty uvidíš ako to budeš cítiť 😉

11miuska11
16. apr 2013

@leria tak to sa tesim, ze uz bijete 🙂 no presne, ako pises...taka opatrna radost je to zatial 🙂 najradsej by som uz bola, keby to srdiecko pekne bije tak ako ma aj u nas...myslim, ze to by ma dost upokojilo 🙂 no neviem...uvidime, ako sa nakoniec rozhodnem, ci na sono pojdem 🙂 ale bojim sa toho sklamania, keby este nebije ☹ no ale to uz je tak..ked snazilkujeme, bojime sa urobit test, aby nebol negat. Ked uz je pozit test, zase sa budeme 9 mesiacov bat o babo..a ked sa narodi babo, tak sa oň budeme cely zivot bat 😀 no co uz 😀 uvidim, a urcite dam vediet, ako sme dopadli 🙂 stale mam pocit, ze je to cele jeden krasny sen 😀

leria
16. apr 2013

@11miuska11 tak presne ako si to napísala, je to radosť aj strach už navždy 😉

dievcatko79
17. apr 2013

@monika8737 blahozelam a tesim sa s kazkou babou, ktora tu preziva tie krasne chvilky.. mna zase pre zmenu pobolieval iba akokeby lavy vajecnik a niekedy mam pocit, ze to vystreluje aj do lavej nohy.. nechapem preco. na prvy odber krvi ma sestricka objednala az buduci piatok - 26.aprila, tak dufam, ze sa dovtedy nezblaznim. dnes podla vsetkeho zaciname 6 tyzden, citim sa uuplne super, akurat spat sa mi stale neda, hlavne rano 🙂 vzdy predbehnem budik 🙂

dievcatko79
17. apr 2013

@11miuska11 🙂 presne, tie fazulky si s nami robia co len chcu 🙂 teraz uz mozes v pohode spavat? u mna je to stale rovnake, zobudim sa este pred budikom a uz samozrejme nezaspim... 🙂

monika8737
17. apr 2013

@dievcatko79 presne tak, tiez mi to az do nohy vystrelovalo. som si nedokazala tu nohu nejak uvolnit. sranda, tak ale to prejde. ja som tiez este nebola na krvi. idem az 3.5. to uz budem snad v 11tt. zatial mi vzdy len sono robil. ja som tiez zozaciatku sa citila dobre, nic mi nebolo, len teraz ma zacina trapit nechutenstvo do jedla a to grganie celodenne 🙂 inac tiez v pohodke. tak sa drz a hlavne bud v klidku, ziadne stresy... ;)

11miuska11
17. apr 2013

@dievcatko79 teraz zaspavam uplne krasne, ako babatko...ale zobudim sa skor, ako som bola zvyknuta...ale mam pocit, ze sa to zlepsuje a spim tvrdo 🙂 dokonca aj cez den mi sem tam, oci zaklipkaju 🙂 uz sa neviem dockat zajtrajska...idem k lekarovi prvy krat! Takze dnes asi nezaspim, taka som nervozna 😖

dievcatko79
17. apr 2013

@monika8737 jasnacka, snazim sa mysliet IBA pozitivne, nic zle si nepripustam 🙂 nakolko sme sa o babo pokusali rok a zhodou nahod sme zajtra mali ist do centra - a stalo sa to, ze test vysiel pozitivny, tak to beriem ako zazrak a verim, ze vsetko bude v poriadku 🙂 zase ta bolest sa da prezit 🙂 dakujem teda a drzim palciska 🙂 🙂

dievcatko79
17. apr 2013

@11miuska11 vaav tak to drzim zajtra palce, urcite daj potom vediet ako si dopadla 🙂

11miuska11
17. apr 2013

@dievcatko79 jasneee.daaaam 🙂))

monika8737
18. apr 2013

@dievcatko79 aj my sme sa snazili rok, presne minuly rok v januari sme tak zacali intenzivnejsie. a prakticky odzaciatku som mavala dost nepravidelny cyklus, takze som si myslela ze s tym budem mat velky problem. tiez to berem ako taky maly zazrak a stale si na tento stav zvykam ;) este aj doktor mi hovoril, ze mam moc nizku sliznicu maternice, teda nedaval moc velku sancu ze sa vajicko uchyti. sam bol prekvapeny, ked som dosla s info ze mam pozitivny test 🙂 tak drzim palce u doktora...

dievcatko79
18. apr 2013

super 🙂 ako som uz pisala, nas doktorka poslala do centra kvoli tomu, ze uz mame obaja s manzelom ze vraj dost rokov (33) a kedze sa nam skoro rok nedarilo otehotniet, takze je najvyssi cas to riesit... ked si predstavim, ze ked som si brala papiere od doktorky a v podstate som uz bola tehotna, len som o tom nevedela, tak to je naozaj zazrak 🙂 velmi sa tesim 🙂 volala som potom sestricke, ze mi vysiel pozitivny test, tak som mala pocit, ze sa potesila so mnou 🙂 lebo prave ona mi ako prva povedala, ze nakolko mam aj AMH dost vysoke, tak spontanne neotehotniem... vcera som si pre istotu urobila dalsi test, v poradi uz treti, lebo mi asi zacina zasibavat z toho, ked citam, ze kazda druha baba ma mimomaternicove tehotenstvo... ale dost pochmurnych myslienok, viem, ze vsetko bude v poriadku 🙂 este tyzden vydrzat a potom som zvedava co mi doktorka povie 🙂 krasny den prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre