Ako sa dá zistiť v prvom trimestri, či som potratila?

xpetka1x
7. júl 2009

ahojte babule.. mam taku otazku ci sa da niako zistit v prvom trimestri ze babo uz nie je??prezradi aj tehu test 1 palicku ked plod odumrie?? dakujem za info.. viem ze by som nemala nato mysliet ale som uz taka ked tu citam ako mnohym zvas odumrel plod bojim sa toho☹(

borkavan
23. feb 2014

@84zuzi84 ach moja no zažila som to isté. Veľmi máličko som špinila, fakt len na toaleťáku a to vždy jeden deň. vždy som utekala za dr. ten iba lieky nasadil. raz som to mala troška na gaťkách. a potom v 13 tt som si našla uplne malililičkú kvapôčku svetločervenú na gaťkách. tak som zas letela za dr. To bolo v piatok. On mi len vypísal papiere a poslal ma rovno do nemocnice v tej deň. Síce som na sone videla, že to bábo je uplne malillilinkaté, proste nie také aké by malo byť podľa obrázkov v 13 tt ale aj tak som mu neverila a tajne dúfala.
V nemocnici ma pozerali 3 doktorky pol hodinu a sledovali akciu...nebola tam. Tak som šla za kyret.
Takže sa neboj. Oni ťa len tak na kyret nepošlú. Predtým ťa vyšetria riadne, či fakt nie je akcia.
No je to smutné všetko.... ja som znova tehotná v 6+4 tt a zas sa podozrivo citim dobre. ☹
Ostáva len veriť a dúfať, že u teba tam tá akcia bude a aj u mňa. Silno ti držím palce a veľa sily želám. potom sa ozvi čo a ako.

kiki68
23. feb 2014

Oni do 12tt ani nemozu vela spravit,nez nasadit lieky a cakat,ci sa to udrzi. Ale to si podla mna zariadi sama priroda. Ja som mala tiez moc malinke to babo na 8tt, proste sa tam nieco zle spojilo.

malilinka
5. máj 2014

Ajojte mam taky strasny problem s priatelom sme spolu spali aj sme to urobili ale potom asi za 6 dni som dostala silne bolesti do podbruska isla som s tym na gyndu ze asi som prechladla teraz sa nemozem na gyndu do V olat ze ako dopadli vysledky doatala som antibiotikum a za 3 dni som doatala hnedy vytok a den potom krv a yeraz krvacam uz 4 den a mam strach lebo strasne moc krvacam ma niekto skusenosti s tymto? Poradte mi prosim uz som na dne

ivulienka81178
3. júl 2014

Ahojte...neviete mi poradit?...Mam lekarky na dovolenke ...robila son si asi 4 teh.testy..vyslo mi ze caksm babo.tak som navstivila ineho lekara lebo som zacala spinit...lekar mi urobil sono vysetril ma a asi 3 hodky..po vysetreni som zacala krvacat..tak menej ale krvacam ...z ust lekara vyznelo ze mam pockat ci sa to ujme alebo potratim...a ze ma to boli tak si mam na to dat paralen...Neviem ako dalej moc to babo chcem ale neviem ci ho mam este...lebo na sone to nebolo vidiet este ...iba cez tu krv...mi to bolo oznamene

viktor2
1. sep 2014

Ahojte mamicky Potrebovala by som poradit za kazdy radu ci nazor dakujem ...... Minuly mesiac ked som dostala 18menzes tak som bola prve 2 dni s detmi na kupalisku a mala som tampon inak ich nepouzivam tento mesiac mi 23 zacalo spinenie to trvalo 3 dni potych 3 dnoch mi zacala normalne krvacanie v piatok som mala silnejsie a na vlozke som nasla vecsi kus masa / kože vten den som mala dost silne bolest a krvacanie mi nadalej pretrvava inak mavam 6dni a 7 den mam koniec viete mi poradit co to moze byt? mohol to byt potrat? Dakujem pekne

misskate1
3. sep 2014

@viktor2 ahoj. To kludne mohlo znamenat, ze sa ti odlupil vacsi kus sliznice. Preto ten kus, bolesti. Nic sa neboj. Ako moja mama hovori, to je znak, ze sa dobre cistis 🙂

viktor2
3. sep 2014

@misskate1 Ahoj dakujem krasne 🙂 si zlata 🙂 dnes sa mi ms zastavila 🙂 dufam bude vsetko uz vsetko ok 🙂 😎 😅

iwka176
6. dec 2015

@lea821
@lea821 ahoj lea ja by som pockala ja som uz 2krat potratila a ked sa človek snaží rýchlo opäť otehotnieť tak telo má toho dosť musí sa zregenerovať a nabrať nové sily

klaudia300
12. apr 2021

Ahoj baby mešká mi menštruácia 43dni test som neurobila keďže lekárne sú zatvorené tu kde som ja... Baby pomoc môžem byť tehotná ak áno návod ako potratit Ďakujem

khaovsuhb
21. nov 2022

Ahojte kcem sa len sputat mala som som dostat menzes ale nesostaka som na 5 ti den som mala strasne bolesti po bruhom a zacala som velmi krvacat a strasne bolest moze bit ze som potrmatila pri prvaom som ani nevedela ze som tehotna test mi ukazal len jednu ciarku a teraz ties ale vedela som ze cakam druhe len som mala ist po 5 tom doktorovi ale trasne krvacam a neviem ci com potratial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre