Ako sa počítajú týždne keď je neskorá ovulácia?

danielkadandy
11. jún 2019

Posledna menstruacia mi zacala 17.4.
Podla toho mi kalkulacka vypocitala 7t 6d.
Tieto pocty sa pouzivaju vzdy len ked sa predpoklada ze ovulacia je spravidla na nejaky 14.den?
Mne ked predtym sledoval gynekolog cyklus tak to bolo niekedy mozno az po 20tom dni.
Ako sa potom pocitaju tyzdne? Rata sa aj s touto moznostou ze zena ma posunutu ovulaciu? Pytam sa to hlavne preto lebo vcera som bola na ultrazvuku a stale videl len ten gestacny vak. A bojim sa ze v tomto tyzdni by malo byt vidiet aj plod.
Pytam sa to hlavne preto lebo v tomto

andreal1
11. jún 2019

Pocita sa to podla poslednej menstruacie a dlzky cyklu ak mas posunutu ovolaciu nikto uz teraz nezisti kedy si ju mala.. presny tyzden budes vediet ked bude babo vidiet na obrazovkea usg vyhodnoti v kolkatom tyzdni si. Kludne mozes byt teraz 4-5 tt a ukazuje sa ti ,,iba'' vak. Nestresuj pokial nemusis a skus verit ze je to tak 😊 drzim palce o dva tyzdne uvidis aj drobca a mozno aj srdiecko.

titla
11. jún 2019

Na zaciatku sa pocita podla poslednej MS a potom sa este termin porodu a tzyden tehotenstva upravi podla prveho velkeho ultrazvuku, ktory sa robi v cca v 11-13tt.

zuzinamt
11. jún 2019

@danielkadandy ja som to mala rovnako a tak som si posledny datum ms *posunula* o tyzden aby sedelo s tabulkami lebo inak by mi vsade vraveli ze je moc male na svoje tyzdne atd .. a nemam problem 🙂 aby sme sa teda pochopili.. poslednu ms som dostala 24.2 ale doktorke som povedala ze 1.3 🙂 a je vsetko uplne ok 🙂

danielkadandy
autor
11. jún 2019

@zuzinamt tak ale lekar by s tym mohol ratat ved videl v dokumentacii zaznamy..este som mu to aj pripomenula...ale povedal teda ze zatial len cakat a verit...ze nechce mi ani nadej davat ale ani este tvrdit opak....no a idem znova teraz vo stvrtok....a tiez tak pricasty ultrazvuk neskodi?...toto bude uz asi nejaky stvrty.....lebo som to zacala hned odzaciatku riesit...teda som tam hned nabehla ako mi teh.test ukazal ciarky, ...kvoli tomu aby som nieco nepodcenula lebo uzivam lieky...

zuzinamt
11. jún 2019

@danielkadandy vela ultrazvuku urcite skodi ale to je na tvojom doktorovi. Ja som bola
len 1x a to uz som v 15tt 🙂 s tym ze som za gyndou isla az v 8tt po prvy krat.

elementissa
11. jún 2019

Neboj sa, potom bude stále väčšie... Ja som mala tiež vždy nepravidelný cyklus a ani neviem, kedy som mala poslednú MS... Takze u mňa doktorka napísala podľa veľkosti plodu. Odvtedy som bola už asi 5x na prehliadke (ja som PNkova, takže chodím častejšie) a na každej jednej bolo bábo väčšie, ako málo podľa toho posledného merania byť... Naposledy som bola 28.5., predtým 21.4.,presne 5 týždňov po sebe. Toho 21.4. ultrazvuk ukazoval veľkosť 11+5. 28.5. mi mal logicky ukazovať 16+5. Namiesto toho malo ale bábo veľkosť 17+3. A takto to bolo aj na všetkých predchádzajúcich. Prvy krát, keď som bola u doktorky na potvrdenie tehotenstva, tak mi povedala, že som v 5.tyzdni. Ale keďže je bábo na každej jednej poradni väčšie cca o týždeň ako by malo byt podla predchádzajúceho merania, tak to naznačuje tomu, že už som asi bola aj v 8.tt,ked som u nej bola prvýkrát, len bol drobec príliš malý... Alebo preskakuje tyzdne teraz 😂🤷‍♀️ teraz som v 20.tt podľa posledného merania, ale v piatok idem na kontrolu a neprekvapí ma, keď bude drobec zasa väčší 😂lebo ja si svoju poslednú MS pamätám v decembri. V januári a vo februári som už mala len také špinenie cca 1-2 dni a v marci som zistila, že som tehotná. A nikto nevie vypočítať, kedy som otehotnela... Proste, aj keď sa ma pýtajú na MS, tak poviem, že neviem, nepamätám, ale podľa posledného utz som v takom a takom týždni... A potom mi robia utz a vždy väčšie 😂takže nič si z toho nerob....aj keď tebe to vychádza tak a jej tak - to sa ešte 100x posunie a bábo bude väčšie, mensie...na začiatku je to ozaj ťažko určiť

danielkadandy
autor
11. jún 2019

Mna skor trapi ze ho este nevidno vobec a teda neviem ci tam vobec je

danielkadandy
autor
11. jún 2019

Uzivam duphaston lebo som tri dni po sebe mala trosku do ruzova vytok

danielkadandy
autor
11. jún 2019

Ale po duphastone uz nie

elementissa
11. jún 2019

@danielkadandy neboj, pri najbližšej prehliadke ho už bude vidno. Ružový výtok nevadí, iba jasno červená krv. Jasne, z opatrnosti sa nasadí Duphaston, ale neboj sa. Je tam

lusyc
11. jún 2019

Ja som mala posun ovulacie az o 3 týždne, takze som chodila tiez castejsie na sono, ze ci uz vidno srdiečko, do toho som aj začala špiniť, takze tiez som užívala duphaston. Teraz spi vo svojej postieľke, ma 2,5 roka. Druhýkrát som aj hovorila doktorom, ze som mala isto posunutú ovuláciu, ale kedze menej ako o týždeň, tak to neriešili a rátali veľkosť aj termin podla poslednej ms.

danielkadandy
autor
13. jún 2019

Takze mam vysadit duphaston a nechat vykrvacat..lebo sa nevyvija...embryo nebolo stale vidno a vacok sa asi zacal vstrebavat...😢😢😢

andreal1
13. jún 2019

@danielkadandy to je mi luto chvilku si oddychni a druhy krat sa ta dusicka isto uchyti silnejsie 😏

danielkadandy
autor
14. jún 2019

Prosim vas vysadila som duphaston uz vcera ako mi kazal, zatial nekrvacam...dal mi sice este odporucanie na ultrazvuk do nemocnice ale povedal ze tam mi asi len potvrdia co povedal on....on tomu sancu nedava...tak cakam teda na to krvacanie....no sedtricka mi poslala mailom vysledky hcg co mi este vcera brali krv....mam tam hodnotu 47 858,9 IU/l .....nieje to vysoke cislo ? ...mam podla vas ist este na ultrazvuk do nemocnice?

elementissa
14. jún 2019

@danielkadandy no ja by som zašla, možno ťa to nakoniec prekvapí... Nemas co stratiť. A hcg máš podľa mňa dosť vysoké, síce ja sa v tých hodnotách nevyznám, lebo ja som ich na začiatku tehotenstva vôbec nesledovala. Ale podla môjho laickeho oka je to dosť veľa, takže na utz by som este na tvojom mieste zašla... Buď ti iba povedia to, čo aj tvoj lekár, že bábo sa nevyvija alebo ťa potešia 🙂

danielkadandy
autor
16. jún 2019

Bola som tam v piatok a vraj tam videli srdiecko ale nebilo a vacok bol zdeformovany ci co..podla nich to vyzera na siedmy tyzden...daval zvuk naplno...len sumelo..objednal ma na pondelok na zakrok. Nemyslite zeby ma mohol posledovat este? Nemoze sa stat ze este naskoci? Ci uz automaticky ked vidno srdiecko uz by malo aj zacat bit? Lebo den predtym moj gynekolog nevidel embryo

andreal1
16. jún 2019

@danielkadandy v pondelok ta pred zakrokom isto este pozru utz. Ak nie popros o to. Myslim ze ak srdiecko bolo bez akcie a vacok zdeformovany tak to uz nic nezmeni ale budes si ista stopercentne ze sa nic nezanedbalo. Drzim paste

martinka13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre