Ako ste fungovali pri 2. tehotenstve s nevoľnostami?

evitka83
12. aug 2019

Ahojte kocky, prosim Vas mam taku prakticku otazku. Ako ste fungovali pri dalsom tehu, ked ste sa citili zle, ale uz mate jedno male dieta? Ja som si myslela, ze ma teda nic neprekvapi, ale toto mi teda dava zabrat. Som 9tt, ale uz par tyzdnov som extremne unavena, mam nizsky tlak, je mi zle od zaludka. Mam 5r dceru, z ktorou chodim na rehabky a logopediu, k tomu 2 psy. Fakt su dni, kedy neviem vstat z postele. Muz pomaha, co sa da, nemozem sa stazovat, ale aj on ma svoje limity vzhladom na pracu. Prisli ste na nejaky zazracny grif, akosa vysporiadat s tymi neprijemnostami, mimo spanku, pitneho rezimu a pohybu? Lebo nic z toho nepomaha 😩 a este hrdinskych reci, ako sa treba premoct, to poznam tiez 😉 dakujem

elenita
14. aug 2019

Podla mna mozno treba zvazit pripadnu hospitalizaciu ... Tvoj dr co na to vravi?

elenita
14. aug 2019

Mozno len nejake infuzky na par dni ... a daju sa predpisat aj cipky proti nevolnosti. Mna s tymto moj gynekolog chcel poslat do nemocnice.

vvveron
14. aug 2019

No ja som pri kazdom tehu grcala cele tehu po prvych troch mesiacoch len raz hned rano, teraz pri tretom som mala nevolnosti (okrem grcania) do konca stvrteho mesiaca, potom mi odisli klby tak ze som nevedela chodit, starsi bol v skolke 5r a mladsia doma 3r, bolo to o drzku a boli sme na to sami a to muz je este invalid tak len do prace chodil, doma mi moc nepomoze, domacnost v zufalom stave a kolko razy sme ani nemali co jest kedze som mala take stavy, este aj unava neskutocna... Takze nic nepomohlo muselibsme to zvladnut ako sa dalo, tiez by som brala daku zazracnu pomoc, tabletku alebo hocico co by sprijemnilo tehotenstvo...

zuzika123
14. aug 2019

@vvveron ach nebe, to muselo byť hrozné, obdivujem.... určite máte za tú obetu skvelé deti

vvveron
14. aug 2019

@zuzika123 dakujeme, sme radi ze su zdrave a v poriadku... Som rada ze ich mam aj ked teda bolo to narocne...

ysseba
14. aug 2019

@lily16 No vraj "ranné" sa to nazýva kvôli tomu, že sú v rannom štádiu tehotenstva, nie že je nevoľno ráno 🙂

lily16
15. aug 2019

@ysseba a @tamarka9 ďakujem za objasnenie, takto by to sedelo, keby sa hovorilo rané nevoľnosti, vtedy totiž hovoríme o niečom skorom a začínajúcim, pokiaľ su to však ranné nevoľnosti s dvoma n, viaže sa to na ráno (toľko si ešte zo slovenčiny pamätám)
Ale v zásade je to asi jedno, ako sa to píše a aký to má názov, dôležitá je realita a zvládnutie týchto nevoľnosti v tehu čo najlepsie

tamarka9
15. aug 2019

@lily16 no podľa mňa si veľa ľudí myslí,že sa to viaže na ráno a preto sa používa aj ten pojem odvodený od rána a nie od skorého štádia. A teda áno zvládnuť to dá zabrať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre