Ako ste fungovali pri 2. tehotenstve s nevoľnostami?

evitka83
12. aug 2019

Ahojte kocky, prosim Vas mam taku prakticku otazku. Ako ste fungovali pri dalsom tehu, ked ste sa citili zle, ale uz mate jedno male dieta? Ja som si myslela, ze ma teda nic neprekvapi, ale toto mi teda dava zabrat. Som 9tt, ale uz par tyzdnov som extremne unavena, mam nizsky tlak, je mi zle od zaludka. Mam 5r dceru, z ktorou chodim na rehabky a logopediu, k tomu 2 psy. Fakt su dni, kedy neviem vstat z postele. Muz pomaha, co sa da, nemozem sa stazovat, ale aj on ma svoje limity vzhladom na pracu. Prisli ste na nejaky zazracny grif, akosa vysporiadat s tymi neprijemnostami, mimo spanku, pitneho rezimu a pohybu? Lebo nic z toho nepomaha 😩 a este hrdinskych reci, ako sa treba premoct, to poznam tiez 😉 dakujem

veronikaszabova
12. aug 2019

@evitka83 joooj, toto som mala aj ja.
Starsi syn mal 4.5 roka, ked som otehotnela. Bolo mi fuuurt zle. Mne velmi pomohla mamina - brala rano syna do skolky, zo skolky,... mala ho doma, nez ho vyzdvihol muz. Okolo 15tt uz sa to zlepsilo, fungovali sme uz v pohode. Neviem si predstavit to obdobie bez mami. Ja som grcala 20x denne, nizky tlak, nizky cukor... bleeee

Nemas niekoho, kto by ti pomohol? Kamoska? Rodina?

jamimka
12. aug 2019

Aj ja som v 8tt a nonstop mi je zle, ešte aj v noci. Nič nemôžem jest, piť,.. Nízky tlak, bolesť hlavy, zvracanie. Nemám tu nikoho, kto by mi pomohol, deti sa už vyhrajú samé, ale varit neviem, upratovať neviem. Dala som prať, vadi mi avivaz 😲 už má nadrapuje,... Nič nerobím len sa stazujem priateľovi. Tak by som si to chcela užiť, no nedá sa. Všade bordel, seriem na to, ale nedokážem sa naštartovať. Teraz som si spravila citronovu vodu, od rana.
@veronikaszabova nestras, ze az v 15tt to prejde 🙏

elementissa
12. aug 2019

Možno ti dám radu, keď toto tehotenstvo prežijem a dožijem sa druhého, ktoré bude pravdepodobne úplne rovnako hrozne, možno ešte horšie, ako toto.
Keby už mám jedno dieťa doma a také stavy ako v tomto tehotenstve, tak to veru nedám. Určite nie sama. Ja som bola prvých 17 týždňov odkázaná na starostlivosť mojej rodiny. Manžel robil všetko, a maminy nám nosili jedlo, pomáhali manželovi s domácnostou. Manželova mamina mi chodila 2x denne pichať infúzie, na reverz som ušla z nemocnice, infúzie mi tiekli každý deň 2x dva mesiace. Manžel sa sám staral o domácnosť a 4 mačky, krmil ma, vodil na záchod a naspäť do postele, dával mi piť, umýval ma... Ja som bola schopná iba ležať, každý deň som zvracala 20 a viac krát. Teraz som v 30.tt, to, čomu niekto hovorí "nevoľnosti" a sťažuje sa na to do 12. tt, tak to už mám konečne ja teraz. Takže grcanie už len tak 2x denne, dokonca nie pravidelne, nespavosť, bolesť krížov, niekedy hrozna bolesť hlavy. Ale to už si "užívam" tehotenstvo. Ak by som mala rovnaké tehotenstvo aj to druhe, tak dieťa by pri mne neprežilo, takže by som ho dala na trištvrte roka do striedavej starostlivosti jedných a druhých starých rodičov. Bohužiaľ. Bolo by pre mňa presnejšie, aby malo dieťa pohyb, každý deň bolo najedene, umyté, aby malo s kým interagovat, mal ho kto rozvíjať. Takže v závislosti od veku- dvojročné by už išlo do škôlky a bývalo by u starých rodičov, staršie samozrejme tiez

veronikaszabova
12. aug 2019

@jamimka nooo, az 15tt ;)

lula313
12. aug 2019

Ja som v 8tt a doma mám 16 mesačnú, takze aj keď chodi, ešte ju musím 300x dvihat na ruky(do postielky,po schodoch, stolicky, vane). V noci nemôžem spavat, ona je hore pred 7:30, takze tiež skapinam. Navyse teraz začalo obdobie nie, nie, nie a hádzanie sa o zem🤦🏽‍♀️ Je mi zle a minule tehu mi bolo zle až do konca, práveže pred porodom som nezazila noc, pri ktorej som sa nezobudila na to ako hádžem tyčku, tak len dúfam, že toto tehu nebude rovnake. Navyse je teraz sezóna ovocia, čiže keď robím malej detské presnidavky, končím tak rano o 5tej, čiže som hotova úplne a to ešte nebudem hovorit ako sa musím premáhať pred dcerou, aby som ju neovracala, keď ju prebalujem😂😂😂

ellieellie
12. aug 2019

Ako? Veľmi, veľmi ťažko.. Bolo mi hrozne prvé 4 mesiace a bol to kríž. 5 ročná je už aspoň rozumnejšia, vysvetlíš jej, trošku sa zahrá aj sama. V čase, keď som mala takéto stavy, mal syn 1-1,5 roka (máme rozdiel 20 mesiacov), tak si to predstav. V čase, keď som grcala na záchode, som šla zošedivieť hrôzou, čo zatiaľ malý vyvedie a len aby si neublížil.. Celá zoslabnutná z vracania, aj tak som ho musela brávať na ruky.. prebaľovať, hoci ma pritom napínalo.. myslela som, že skapem, nevládala som nič, ale malý sa učil chodiť a musela som byť v strehu stále. čo spravíš? nič... keď musíš fungovať, tak musíš. To nie sú hrdinské reči, ale realita. Práveže keď som toto prežívala v prvom tehotenstve, bolo to samozrejme “ľahšie”, ale znášala som to horšie, lebo na nič iné som nemyslela, len ako mi je zle. Pri druhom to bolo ťažšie, keďže som si nemohla cez deň len tak ľahnúť, keď mi bolo zle atď. Ale malý ma tak zamestával, že som nemala čas to tak strašne všetko prežívať. Asi máš veľmi dobré dievčatko 😉 Inak varenie bol kríž, často nosil manžel obedy z práce domov. Domácnosť strádala, robila som len nevyhnutné. Málo sme chodili von, nedalo sa, žiaľ. Pomoc som nemala. Bolo to náročné. Držím ti palce

klaudia_kaja
12. aug 2019

@evitka83 mam syna, keď som otehotnela mal rok, bábätko sme chceli tak som bola pripravená na všetko ... V 9tt som bola týždeň v nemocnici co som vracavala... Prestala som vracať okolo 13tt ale býva mi zle, nohy mi puchnú som unavená, vyčerpaná v nocí malý stáva aj 5x

martuska005
12. aug 2019

@evitka83 na žalúdok odporucam coculine homeopatikum aj dr mi odporučil a mne p⁹mohla ja fatra..zo zvyškom poradiť neviem ja som teda dieťa nemala ale bolo ťažké sa len postaviť z postele 😕😕

lenka2710
12. aug 2019

@evitka83 no baby ako to tak citam,tak veru zvazujem,či mam ist do druhého tehu, mám 5 ročnú,áno už je rozumnejšia,ale aj tak
Silno držím palce 😊

beatrix85
12. aug 2019

@elementissa nechápem, ktorú ženu, čo prežíva také tehotenstvo ako ty, vôbec môže napadnúť mať druhé dieťa. To je podľa mňa porucha a volá sa masoochizmus. A malé dieťa potrebuje matku, nedá sa ho v dvoch rokoch odložiť, nech sa oň stará niekto iný. Proste dieťa potrebuje v prvom rade matku.

x_mery_x
12. aug 2019

Presne nad tym uvazujem az budem chcuet druhe hned po prvom , ktore prave cakam. Newem si predstavit ako by som to xvladla, ked teraz som uplne mimo.

ysseba
13. aug 2019

Nuž.... Treba si povedať, že to patrí k tehotenstvu a neriešiť to veľmi. Každá sme si tým prešla, jedna mala lepšie stavy, druhá horšie. Skrátka k tehotenstvu nevoľnosť (bohužiaľ) patrí a treba to tak prijať. Maj na pamäti, že to prejde a ver, že čoskoro 😀 Dovtedy skús poprosiť o zhovievavosť napr. logopedičku či rehabilitačnú, normálne povedz, že si tehotná a že ti býva nenormálne zle a popros o nejaké iné termíny - poobede alebo vtedy keď bude mať manžel voľno 🙂 Alebo popros niekoho z rodiny. Možno ešte nechceš "kade-tade" hovoriť, že si tehotná, ale pri takomto stave idú, myslím, povery bokom 😉

ysseba
13. aug 2019

@beatrix85 Joooj, keby sme tak mali vešteckú guľu. Ja som mala prvé tehotenstvo úúúplne bez problémov, negrcala som a ani mi len nevoľno nebolo. Preto mi ani nenapadlo, že druhýkrát by to mohlo byť opačne. To sa fakt dopredu nedá odhadnúť. To akože žena čo prežíva pekelné tehotenstvo, tak teraz nemá mať druhé? Podľa teba sa to volá masochizmus, ja to nazývam sebectvo 😀 Myslím, že každé dieťa aj v dvoch rokoch prežije keď sa mu mama nevenuje na 100%, ale len na 50%. Takto to začína - to sebectvo o ktorom píšem 😀

monika002
13. aug 2019

Ahoj, ja som v prvom tehotenstve vracala 4 mesiace, myslela som že druhé bude lepšie ale bohužiaľ bolo to presne také isté, syn mal 3 roky a tiež som vracala do 4 mesiaca. Doobedia som nejako prežila, čosi uvarila, chodili sme aj na dvor hrať sa, o 12 malý išiel spať a ja s ním. O 15 už prišla moja mama z práce tak mi dosť pomáhala. Mne nepomáhalo úplne nič, len vydržať. Od 5 mesiaca som sa cítila úplne super.

tamarka9
13. aug 2019

@evitka83 no veľmi rada by som poradila,ale veru neviem. V čase keď som bola druhýkrát tehu mala prvá 2,5 roka a nikoho na pomoc. Často ma videla vracať a zo začiatku aj plakala, potom si na to zvykla a vždy keď som povedala že musím na wc,tak ona len skonštatovala,že mama ide gcat 😆 ale bolo to ťažké,na ihrisko som nosila sáčok,nemala som šancu niekam odbehnúť,lebo to prišlo v momente. A hneď potom som musela zjesť hroznový cukor a nosila som si roibos čaj a po kúskoch pila,lebo voda mi bola priserne ťažká. V 12tt som skončila v nemocnici na infúziách,lebo som odpadla doma a neviem ani ako dlho. A to mi dosť pomohlo,prestala som aj cez deň toľko vracať,hoci do konca mi bolo zle. A chodila som aj na gyndu každý týždeň potom na takú infuzku. No a svokrovci bývali v dome o poschodie vyššie. A malú za celý čas ani len na hodinu nezobrali 😣 a to ani nebudem hovoriť,že som po 4 potratoch. Ale to nie je k veci,len som si na to spomenula na tie ťažké casy. A ešte studená,ale fakt studená Pepsi mi robila dobre.

darka2001
13. aug 2019

@evitka83 ťažko, ťažko....
Dcéra mala 2,5 roka,obdobie vzdoru....mne bolo nonstop zle,ale ,že stále, celé tehotenstvo...celý deň...grcala som tak ,že mi až žilky v oku praskali, bolo mi zle keď som bola hladná a ešte viac keď som sa najedla 😬😂 do toho som schytala ešte črevnú virózu od dcéry a v 6 mesiaci som stále mala -3 kg ....
Prechádzky a výlety sa obmedzili na minimum, občas ma z ihriska doviedla suseda,keď bolo najhoršie...
A , že užívaj si tehu 😂

lucinkab
13. aug 2019

@evitka83 no ja som mala dcerku (3r a 4m) a bola som aj v hospitke 4 dni a doma na liekoch a zvladla som iba toaletu okolo domu nic ani dcerky ani muze kedze som 20x denne zvracala do 14tt to trvalo dg gravidum hyperemesis ,mala som aj pri prvom cca 3tyzdne,pridruhom 6,5tyzdna...pretoto uz tretie dieta nechcem

lucinkab
13. aug 2019

Este si spominam ako bola chira a tahala ma mami pod grckat,pod 😂😂😂

jana_eyre_2
13. aug 2019

ja som sa pri druhom tehotenstve citila vyborne.. ale pri tretom velmi, velmi zle v podstate az do 7-8mesiaca.. mala som 4r syna a 2r dceru..

no poviem uprimne bolo to dost narocne premna, nemam mamu, svokra nemala cas, muz musel samozrejme do prace.. vraciavala som len prve tyzdne, potom mi ale ostala nevolnost a co bolo premna este horsie, zle sa mi dychalo, akoby som sa nadychnut nevedela.. bola som z toho nervozna, ale snazila som sa, nech to deti nejako neobmedzuje, mala som aj lezat (lebo som bola otvorena na prst a mala som makky krcok) ale to sa teda fakt nedalo pri nich.. tak som sa snazila aspon vela sediet vzdy ked sa dalo, aj to sa niekedy nedalo.. upratovat som upratovala malo a len som varievala na viac dni dopredu ked bol muz doma..

ak ti moze niekto pomoct aj mimo muza, urcite to vyuzi.. mne troska ulavilo ked som popijala vincentku a neviem preco vodu priamo z mladeho kokosu 😁 vtedy sme mali velku spotrebu kokosovych mladych orechov.. uz som ani nepozerala na potraviny z kt.sa mi obracal zaludok (bohuzial to bola brokolica a avokado, doteraz to nemozem moc citit a pritom predtym som ich mala rada)

snad ti to do 12t prejde a budes si uz len uzivat, drzim palce..

julia204
13. aug 2019

Ja mam 3mesacnu a 2tehu bolo komplikovane od sameho začiatku. . Vracala som do konca 4 mesiaca. Rano do prace, s práce som letela po maleho do školky a zabavat ho do večera kym prišiel chlap domov.. Od 5 mesiaca do konca porodu som mala tvrdnutie brucha a od 7 mesiaca som musela zostat doma pn lebo som skoro porodila v praci.. Pomoct tiez nemal kto chlap v praci od 7:30 do 17:30. Na unavu som si časom zvykla a troska pomahalo magne B6

zuzika123
13. aug 2019

No ženy.... ja mám prvé tehu, grckala som 2 mesiace a teraz ok.... ako nebrala som to ako tragédiu, ale všetky ženy v mojom okolí nevracali pocas ich tehotenstva ani raz a divne sa na mna kukali ze furt grciam, no nemala som take stastie... ale toto co citam vo vasich príspevkoch, to teda je iný hard core..... ale zvladli ste to! Ste zeny s velkym Ž 🙂

lily16
13. aug 2019

Rada by som ti evitka83 niečo poradila, čo zazracne funguje na nevoľnosti, hlavne keď potrebuješ fungovať v domácnosti a s dietatkom, ale chce to len čas a vydržať a veľkú trpezlivosť aj zo strany rodiny. Aspoň u mňa to tak bolo. Nevoľnosti sa mi postupom dňa zhoršovali (doteraz nechápem, prečo sa volajú ranné, najhoršie mi bolo večer a v noci). Moja vtedy 2rocna dcérka to mala so mnou tazke, bola som 3 mesiace úplne hotová, nič som nevládala, bolo mi stále zle (varené jedlo mi väčšinou nosila mama alebo sme kupovali z restiky, lebo sa mi z tých vôní dvíhal žalúdok), potom sa mi ešte začala púšťať z toho stáleho grcania z nosa krv, tak som sa strašne snažila rozdychavat, keď mi bolo zle na vracanie...
No ale myslím, že nejde o to, aby sme ti tu my ostatné vypisovali svoje staré bolesti z tehotenstva, ale ti poradili, ak sa dá. Takže moja rada je, vydržat, byť trpezliva, spat vzdy keď sa dá, ono je to dočasne a ten výsledok stojí za to. Viem že sa ti to zdá nekonečné a že už to nezvládnes, ale nič iné ako zvládnuť to ti nezostava, si silnejsia ako si myslis;)

tamarka9
13. aug 2019

@lily16 ja len že ranné sa volajú preto,že bývajú v ranných štádiách tehotenstva,hlavne prvý trimester. Potom vela zenam prechádzajú. A teda nam výnimkám je zle do konca 🙃

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kajam
13. aug 2019

Ja som obe tehu mala s kazdodennym vracanim pri 1 som chodila do prace poctivo kde som.odbehovala na zachod vracat ... vydrzala som.to nejak ... pri 2 som uz bola s 2r doma ale som sa nevedela.ani ku dr dostat bo som.nevedela ako zajdem.zeby som mala tehu knizku slasom okolo 12 tt mozno ... a dr mi predpisal torecan cipky to mi pomohlo prezit nejak ak som citila ze 2 vracaniami rano to neskonci

katulkagajdos
13. aug 2019

@evitka83 ja by som sa skúsila poradiť s lekárom- či ti niečo na to nepredpiše, myslím, že takto sa neda fungovať, keď sa musíš starať ešte o dieťa. Mne moj ešte poradil jesť menej a častejšie a samozrejme nie ťažké jedla- troska to pomohlo. Držím palce nech Ti to ustúpi 🤞🏻Mne to po 3 mesiacoch nastasie prešlo.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminecka2
13. aug 2019

My sme si museli najat operku, ja som tiez nebola schopna ani vstat z postele. V 1. tehotenstve do 13.tt, v 2. do 16., v tretom do 19.tt uplne bez pohybu v posteli (teda postel-zachodova misa...). Hrozne, hrozne, na blaznenie.
Moja sestra to iste. Nic nic nepomohlo, iba cas.
Baby, len vydrzat, poprosit o pomoc vsetkych ktori byvaju v okruhu 200km, alebo tiez operku ako ja.

maminka1986
13. aug 2019

@evitka83 ahoj skus fatru pit mne velmi pomohla plus pepsi...Ach tohoto sa bojim mne bolo zle do 18tt :/ chcem druhe,syn ma 3roky drzim palce

vierkaviera
14. aug 2019

Ja som zvracala cca do 25 tt, viem o com hovoris... Boli dni ked som poriadne nejedla.... Doky mi dal Torecan cipky proti zvracaniu, skus nech ti predpise, asspon zvracat budes menej... A co sa unavy tyka, kludne si daj malu kavu a hlavne vecer si lahaj spay co najskor, kasli na film a vsetko mozne. Jednoducho spi vzdy, ked mozes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre