Bezradná tehuľka v 7. týždni

petushqa27
20. jan 2016

Ahojte mozte mi povedat ci je normalny takyto UZ v 6tt? Ultrazvuk na foto mam z minuleho tyzdna, doktor jedine co povedal ze tam este nic nevidi ale inak sa nevyjadril :( dnes som bola zas na kontrole a vyjadrenie bolo, ze vidi len flíček ale bez plodu :( zacinam mat divny pocit, skoncili mi tehot. priznaky a vobec sa necitim ako tehotna. dalsiu kontrolu mam o 14 dni. Pokial mate s takymto UZ skusenosti moc dakujem za radu

stephanie14
20. jan 2016

Ahoj, neviem ta sice upokojit 100%, ale ja ked som bola tehotna nevidel nic v 7tt na ultrazvuku, museli mi zobrat krv a podla toho mi povedal, ze som fakt tehotna. A priznaky som nemala cele tehotenstvo okrem rastuceho bruska 🙂

pitufinka
20. jan 2016

Ja som v 19 tt a necitim sa tehotno... Treba vydrzat do dalsej kontroly 🙂

majca1581
20. jan 2016

Je to OK ešte len gestacny vak. Môj Dr nevidel tiež V 7 týždni biť srdiečko až potom primár našiel mali lepší prístroj. Ale ja som nešla narokom na vyšetrenie ale mala som cystu tak preto. Bude dobre. V takomto týždni je ešte skoro cítiť sa tehotno. Ja som V 7 mesiaci A cítim sa teraz tak tehotno ☺

nela6
20. jan 2016

@petushqa27 moj maly tak isto vyzeral na utz v 5tt, priznaky nemam ziadne a som na konci 26tt 🙂) iba rastie brusko a maly kopka hore dole 🙂 nejake nechutenstvo, nespavost, obzerstvo, nevolnosti, opuchy, unava...no nic nebolo...

moni244
20. jan 2016

To je tak, ked sa chodi privelmi skoro k doktorovi, zbytocne stresy

bonaqa2013
20. jan 2016

@moni244 pri 3 tehu som prišla v 15 tt a lekárke bolo všetko jasné .... 😀 😀 😀 😀
Za chvíľu tie kočky budú chodiť hneď po splodení.... 😀 😀 😀

larus9
20. jan 2016

@petushqa27 aj podla mna je to gestačný vak, takže uplne v poho..o chvilu uz bude vidiet plod ;) 🙂

nela6
21. jan 2016

@moni244 no podla mojho názoru bolo lepšie zájsť skor, aby sme sa uistili, že nehrozi mimomaternicove...a pravdupovediac som nevedela čo robiť, vyšiel test, tak som bola oznámiť doktorovi 🙂) a on sa proste pozrel...

lleall1111
21. jan 2016

mne tiež nič nevidel...a ani nepovedal...iba to že mám prísť o dva týždne...

moni244
21. jan 2016

@nela6 mas dovod sa obavat o mimomaternicove? Stale chodia zeny zbytocne skoro ku gynekologovi

majca1581
21. jan 2016

@moni244 no akokedy tiež ma objednal Dr až mesiac potom čo som mu zavolala A našli mi okrem plodu aj cystu A hematom. Tak radšej 100 krát zbytočne .niektoré ženy možno nemajú žiadne problémy ale sú aj také ktoré ich ozaj majú lenže tie čo ich nemajú nepochopia tie ženy čo majú problémové tehotenstvo.
@moni244
@nela6 takže dobre si urobila že si šla mimo maternice tehu je nebezpečné ☺len toľko som chcela ja napísať ☺

nela6
21. jan 2016

@moni244 bolo zvyšené riziko...ale to nie je pointa, ja som pravdupovediac nebola žiadať utz, len zistiť, ako mám postupovať, kedy prísť, atd....on však zrobil aj utz

moni244
21. jan 2016

@majca1581 tu nejde o.pochopenie a nepochopenie, fajn, ked su mat pokoj, tak nech idu skor, ale nech idu s tim, ze je skoro a nebude nic poriadne vidiet, nech sa nestresuju zbytocne

bajana
21. jan 2016

@bonaqa2013 obávam sa, že už chodia 😁...ja som bola po MA a práve kvôli tomu som v ďalšom tehu išla k dr. až v 9tt

maryennn1
21. jan 2016

No neviem dievčatá, ale 7 týždeň mi nepríde až tak skoro.

@petushqa27 nejdem ťa strašiť, len napíšem čo viem... je možné, že si mala dlhší cyklus, alebo posunutú ovuláciu, niekedy môže byť rozdiel aj dva týždne- (preto ti dr. kázal prísť o dva týždne a tam uvidíte ako sa veci majú) v takom prípade by bol tento utz v poriadku, niekedy ale proste vznikne plodový obal, ale bábo sa nevyvinie.... treba len počkať a uvidíte. Držím palce.

lleall1111
21. jan 2016

@majca1581 mne tiež našiel cystu..a nevedel ešte vylúčiť mimomaternicové kvôli tej cyste bo sa tam mohlo zachytiť vojíčko

leeenka26
21. jan 2016

@petushqa27 ale ved na 6tt je to normalny nalez toto podla mna ved v 5tt mne bolo vidiet len miniaturnu bodku po dlhom hladani. Nebral ti krv?

majca1581
21. jan 2016

@moni244 tak ale ako pisu baby 6 tt je uz normalne na prehliadku ist . 🙂

ynivon
21. jan 2016

@petushqa27 ja som bola na 1. ultrazvuk v 8tt (podla menzesu) a nalez vyzeral podobne ako tvoj. Dr. mi povedal, ze to vyzera na 5tt, max. 6tt a ze mam prist o 2 t a uvidime, ci bude plod. Na dalsej kontrole sa plodik aj so srdieckom nastastie ukazal, akurat to mam posunute, lebo ja som nemala pravidelny menzes. Teraz som v 10tt, ale podla velkosti babatka. Podla menzesu by som mala byt v polovici 11tt.

Musis len vydrzat do kontroly a verit, ze sa babatenko ukaze 🙂 ano, su pripady, ze sa neukaze (anembryomola), ale nad tym nepremyslaj. Podla mna uplne normalny nalez na dany tyzden.

mirkaaa80
21. jan 2016

Tak ja ked som bola tehu, tiez ma sestricka objednala neskor, prave preto aby tam doktor nieco videl, ale teda bola som netrpezliva tak sme sa dohodli na 7 tt a uz aj srdiecko bilo aj mi dali tehu knizku. No je jedno ci ides k dr. v 5 tt alebo 10 tt, ak sa nieco ma stat, tak sa to stane aj ked tam budes chodit kazdg tyzden, a ono to " sonovanie" tiez nie je moc ok. Tak drzim palce.

petushqa27
autor
21. jan 2016

@leeenka26 krv mi nebral, len spravil ultrazvuk a povedal ze mam prist o 14 dni

petushqa27
autor
21. jan 2016

objednana som 2.2. dovtedy budem ako na strunkach a cakat na verdikt, dufam ze vsetko dobre dopadne :(

nela6
21. jan 2016

@petushqa27 absolutne nicoho sa neboj, vsetko je to presne ako som mala ja, zaciatok 5tt, vidno gulicku, povie "je tam nieco" pridte vtedy a vtedy, a ziadne branie krvi je normalne v tom tyzdni, ani mne nebrali 🙂 mala som prist v 8tt aby bolo vidno srdiecko, vtedy mi vzali uz aj krv

jana_eyre
21. jan 2016

ja som pri oboch detoch bola skoro.. pri prvom, preto, lebo som netusila ze sa ma chodit neskor, bola som tam 6+2tt a nebolo vidno nic.. az po navsteve gynekologa som si citala ako to vsetko je a veru, zacala som stresovat, ale to som stresovala aj potom, ked uz som srdiecko v 9tt videla, lebo vlastne riziko je tam nejake stale.. pri druhej som bola troska neskor, ale len o par dni, scenar sa zopakoval, ale uz som vedela, ze sa netreba bat - hlavne vzdy je vsetko tak, ako ma byt..

teraz som bola znova trocha skor.. chcela som vydrzat aspon do 9tt, ale bohuzial mavam take divne krce, ktore vobec nepoznam /po bokoch brucha, pri prudsom pohybe sa nedokazem ani postavit/ tak som radsej isla skontrolovat, ci je babo tam, kde ma byt.. a dnes som ho videla, prvy krat som videla srdiecko tak skoro, pri prvych detoch to boli v tychto tyzdnoch len gestacne vaky..

podla gyn. moja bolest suvisi s chrbticou, s ktorou mam posledny cas problemy - som netusila, ze az tolko veci dokaze chrbat ovplyvnit..

ja viem, ze sa to lahko vravi a tazsie kona - ale naozaj sa netreba bat dopredu.. kazda zena ma inu maternicu, v kazdej maternici je babo ulozene inak, tak isto aj kazdy ultrazvuk je inak nastaveny - takze sa stava, ze v tychto tyzdnoch nie je vidno nic, da sa len potvrdit, ci je bublinka tam, kde ma byt.. nebud bezradna, teraz si najdi nejaky zaujem, aby si vydrzala do dalsej kontroly a uvidis, ze babo tam bude aj so srdcom ako zvon.. 😉

katarinka2112014
21. jan 2016

Ahojte baby viem, že je to úplne mimo tej témy ale ja som v 6tt a neviem posledné dni mam také napäté brucho a dnes má začalo bolieť okolo pupku nie v podbrušku ale vyšie neviem má to súvis s bábätkom alebo nie. Nič také podobné som nemala. No ja som prekonala trombocytopeniu a bolesť brucha tam vtedy bola aj som mala vtedy nevoľnosť a únavu no toto je úplne iné a bojím sa. Hlavne ma bolí, keď sa napnem, chcem postaviť a tak. Dúfam, že iba zbytočne stresujem no neviete čím to môže byť? Tento týždeň mám dosť stresujuci a nechcem ubižiť babu. :-/

lenicko
21. jan 2016

@moni244 Monika, radšej skôr ako neskôr. Ja keby som nešla skôr a tým pádom by mi z krvi nezistili, že som tehotná a nesledovali ma (na Sone nebolo nič vidno) ... neodhalili by vnútorné krvácanie spôsobené mimomaternicovým tehotenstvom. Bola som v 6.týždni... takže, radšej skôr ako neskoro....vlastná skúsenosť. 😒

jana_eyre
21. jan 2016

@katarinka2112014 okolo pupku su upony maternice, tie mozu pri roztahovani tahat, resp. boliet.. mala som to pri prvom tehotenstve a takto mi to vysvetloval gynekolog..

katarinka2112014
22. jan 2016

@jana_eyre aha tak to bude asi to 🙂 Ďakujem upokojili ste ma 🙂

bubbble
26. jan 2016

@petushqa27 ahoj, pravdepodobne si len otehotnela trosku neskor. Ultrazvuk vyzera ok, dutinka je ohranicena aj dobre umiestnena takze nabuduce tam uz urcite bude.. hlavne sa nestresuj, to mu neprospieva 🙂

holon
26. jan 2016

Tiež som bola v 7 týždni a dr. mi povedala, že veľkosť gestačného vaku zodpovedá danému týždňu,ale bábo je ešte maličké a tak poriadne nič nevidí a kázala mi prísť o 10 dní.Záleží to aj od soňa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre