Bilo vášmu bábu srdiečko už v 7. týždni?

kiara12345
14. apr 2014

Ahojte, gestačný vačok zodpovedá veľkosťou ako má, plod takisto (tuším nejakých 3,5mm?).Dr vravel, že vačok má normálny tvar,takisto že keby to bolo zlé, že žlté teliesko je väčšie ako plod a nie je....Len ešte nebije srdiečko. Som presne 7+0tt. Na kontrolu idem o dva dni, to budem 7+2tt. Je šanca že bude srdiečko? že začne biť behom dvoch dní? Ďakujem za odpovede....

zuzanaa2010
24. júl 2014

Dievcata,vcera som bola u gynek.a teraz koncim 9 tyzden.pripajam foto.malicke ma 3 cm.kedy sa da zistit ci je vsetko na 100% v poriadku?srdiecko bilo akko zvon🙂

emily0412
21. jún 2016

Nam bilo 6+6

andreabug
22. feb 2018

Plod musi mat minimalne 5mm, az potom zacina byt srdiecko. Vcera mojmu 11,5mm babatku dobilo... tiez 7+2. ☹

kittyna5
3. jan 2020

Ahojte, asi už je táto diskusia neaktívna, no skúsim. Dnes som presne zacala 7tt a bola som na sone. Doktor videl iba žĺtkový vak, ale povedal, že nevidí biť srdce. Vraj to nevyzerá dobre, tak mám prísť o týždeň. Je nejaká šanca, že z toho ešte niečo bude, alebo už nič? A ak by aj bolo, bude dieťa zdravé? Sú tam nejaké predpoklady na postihnutie alebo nejaké ochorenie? Ospravedlňujem sa, že sa to pýtam tu, ale môj doktor moc komunikatívny nie je a nemá rád otázky.

Ďakujem 🙂

keithy
7. apr 2020

@kittyna5 ahoj, ako si dopadla? Ja momentálne prežívam tie najhoršie chvíle. Minulý pondelok som bola u Dr a povedala mi že som 5+3tt že mám prísť o 2 tyzdne na kontrolu, mávala som tehotenské nevoľnosti, bola som spokojná. V pondelok ráno zrazu žiadne nevolnosti a trochu bolesti, tak som dnes šla. Povedala že som 6+2 ale srdiečko nemá akciu, tak mi povedala nech pre istotu skočím na nemocnicu, ale že to ešte nemusí nič znamenat. Na nemocnici to isté, ale posunula to na 6+1. Nech nestresujem, počkám a o týždeň nech prídem. Ale ako mám nestresovat? Úplne sa idem zosypat...😣

kittyna5
8. apr 2020

@keithy jooooj ja som už aj na to zabudla, že som mala takýto problém. Všetko je ok zatiaľ, ešte dokonca som o týždeň viac tehotná, ako by to malo vychádzať podľa ms, bábätko je o týždeň väčšie 🤷🏻‍♀️ teraz keď si spomeniem nad akými vecami som stresovala, tak sa aj za hlavu chytám. Neboj sa bude to dobré 😉 pozri neovplyvníš to nijak, čo má byť tak bude. Ja sa zatiaľ tak neupínam na to, povedala som že tešiť sa budem až keď sa narodí, lebo dopredu sa tešiť nechcem a náhodou sa niečo stane. Ale ak ti môžem povedať podľa mojej skúsenosti, každý lekár má iné sono a každý ti povie niečo iné, jeden je dôslednejší, iní menej. Veľa od toho záleží. A uvidíš, všetko dobre dopadne 🙂 držím palce 🍀

keithy
8. apr 2020

@kittyna5 tak gratulujem, isto už bude všetko v poriadku ❤️
A ďakujem, snažím sa myslieť pozitívne, aj keď je to ťažké. Verím tomu, že dobre bude 🙏🏼❤️

lennyka17
27. máj 2020

@keithy ahoj ako si dopadla? Ja som 6tt+3 ešte nemala srdiečko a ze je to úplne normálne mi bolo povedané.

keithy
27. máj 2020

@lennyka17 ahoj, no ja som potratila. Ale ja som mala byť podľa MS už 8+2tt a aj veľkostne bolo väčšie...tak preto som nerátala s tým že bude dobre...pokiaľ si 6+3tt a bábo má napr len 3mm tak je všetko ok. Moje bolo už skoro 5mm a to proste už nebolo dobré...
Tak držím palce ❤️ všetko dobre dopadne ❤️

lennyka17
27. máj 2020

@keithy tak to je mi veľmi ľúto tvojej straty :( moje malo 7mm vtedy tak ja neviem, povedala mi, že veľkosť zodpovedá týždňu. Teraz si ma dosť vydesila dúfam, až 2.6 idem k doktorke, vtedy budem 9+1...ale zle mi je neskutočne, aj podbrusko sa zväčšuje stále viac, tak snáď je to ok... :/

keithy
28. máj 2020

@lennyka17 uvidíš, zbytočne sa budeš stresovať, ak sa aj dačo stalo, už to nezmenis. Verím tomu že to dobre dopadne, ak ťa aj doktorka ubezpečila že je to ok, tak jej ver ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre