Brali ste niektorá Zinnat v 7.5- 8tt tehotnosti?

Choroby a komplikácieLieky v tehotenstve7. týždeň tehotenstva8. týždeň tehotenstva
babyttcirl
30. jún 2020

Ahojte tehulky,

Slubujem ze posledna sprav na dlhsiu dobu. Vsak fury tu vypisujem. Pislednych par dni mam asi zapal mocovych ciest - cystitida. Poznam tie priznaky. Isla som k lekarke, urobila mi vsetky stery, vytery, krv a sono. Babo vyzera na 8tt - som okolo 7.5tt. Srdiecko bilo, ale fury spinim hnede kazdych par dni.

No proste dala mi zinnat na 5 dni. Myslite ze je to ok? Podla coho citam malo by byt. Ale len sapytam.m a AJ probiotika ste k tomu brali?

zuzkalujza
30. jún 2020

@babyttcirl veď sa skús pre istotu spýtať ešte aj v lekárni. Ja osbne by som zvážila užívanie liekov v takom rannom štádiu tehu.

klarissa25
30. jún 2020

no máš zapal močových ciest čo nie je sranda, a treba ho liečiť antibiotikami, a ked ti dala zinat s tým že vie o tehotenstve tak je to ok..

zuzka251
30. jún 2020

@babyttcirl tebe predpise Dr. Zinnat a ty sa na konovi pytas ci je to ok? Ano, cefuroxim je jedno z atb, ktore sa moze v tehotenstve.

babyttcirl
autor
30. jún 2020

@zuzka251 no pytam sa ci ste ho AJ vy niekto brali takto skoro v tehu.. je mi jasne ze asi sa nezaobidem bez toho.

klarissa25
30. jún 2020

@babyttcirl ano brala som ho, a to som ešte ani nevedela že som tehotna...

babyttcirl
autor
30. jún 2020

@klarissa25 a vsetko ok predpokladam? Brala si sucasne probiotika ci az po?

klarissa25
30. jún 2020

@babyttcirl pri antibiotikach sa vždy musia probiotka a tie som brala tak 2 hodiny po užiti antibiotik a všetko ok malý ma 4 roky

babyttcirl
autor
30. jún 2020

@klarissa25 parada

brna1989
30. jún 2020

@babyttcirl ano brala som aj ja, pri oboch tehotenstvach, keďže som bola tehotná vždy v zime, mam oslabenú imunitu a v zime som veľmi často chorá..pri oboch tehotenstvach som ochorela a nemala som problém.nie je to nič neobvyklé, keď už lekár predpíše, tak to už musí byť..veď aj sama vieš ,z čoho sa vieš "vylízať" sama a na čo už ozaj treba ATB.je to pliaga ,ale niekedy sa bez toho nedá.

babyttcirl
autor
30. jún 2020

@brna1989 dakujem moc za info. Ako je mi jasne ze ich zoberiem aby sa ta cystitida spravila ale tak vseobecne info z community som chcela . ze kto ich jedol v prvom trimestri 🙂 dakujem velmi pekne!

bashawelle
30. jún 2020

@babyttcirl brala som, aj zinnat aj suprax. Suprax este skor, ako som vedela o tehotenstve na 100%, ale lekar uz vtedy mi predpisal lieky, ako by som tehotna bola, pre istotu 🙂 nerozumiem tomu panikareniu okolo kazdeho lieku v tehotenstve. Nelieceny zapal je omnoho nebezpecnejsi ako spravne zvolene antibiotika ( a ak neverite svojim lekarom, asi je cas na zmenu). Mala som velmi problemove a rizikove prve tehotenstvo a urcite by som si ho nekomplikovala este aj neliecenim zapalu. Verim, ze lieky zaberu a bude vsetko ok 🙂

babyttcirl
autor
30. jún 2020

@bashawelle zdielam podobny nazor a lekarke verim. Len mam liekov ako natentenych. Mam hormony AJ clexane si picham AJ teraz antibiotika. No krasa..

bashawelle
30. jún 2020

@babyttcirl bola som na tom podobne 🙂 plus zuby - v troch cistili kanaliky. Preliecis sa a liekov zas bude menej 🌹

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre