Čo môžem jesť, keď som v prvom trimestri?

sonika696
26. mar 2015

ahojte som v 4tt neviem co mozem a nemozem jest aby to neublizilo drobcekovy?

trgypadl
26. mar 2015

@sonika696 vsetko

glowix
26. mar 2015

@sonika696 uplne vsetko... 🙂

lucka1987
26. mar 2015

@trgypadl okrem drog a chlastu a niektorych liekov 😀

dzejn80
26. mar 2015

Na co mas chut 🙂

monhla
26. mar 2015

Ak nemáš tehu nevolnosti, tak s mierou čokoľvek jedlé a zdravotne nezávadné.

sonika696
autor
26. mar 2015

dnes som dostala strasnu chut na cestoviny v syrovej omacke
a tu na fore som citala ze syry by sa nemali

jasminet
26. mar 2015

okrem drog, alkoholu, cigariet, suroveho masa a vajec mozes jest absolutne vsetko - ale s mierou 😉

tenerifka
26. mar 2015

@sonika696 nemala by si jest nepasterizovane mliecne vyrobky, surove maso ani surove ryby, alkohol...

moni244
26. mar 2015

@sonika696 nečítaj fórum, lebo budeš 9 mesiacov na vode, syry sa neodporúčajú nepasterizované a v omáčke ich nedávaš na kilá

siska53
26. mar 2015

@sonika696 okrem alkoholu sa vyhni surovym masam a surovym rybam(to som nejedavala ani mimo tehu,nieto pocas nich), nepasterizovanym syrom,plesnovym syrom a este hriby by som vynechala a kavu obmedzila.
Ostatne vsetko,pestru stravu mat aj napriek drobnym obmedzeniam.mozes..

No a take veci co by sme nemali jest ani my -plne "ecok", tie su tiez na zvazenie,kedze skodia aj dospelym,nieto detom. Len uplne sa tomu vyhnut neda...

liebling98
26. mar 2015

@sonika696 ako píšu baby, môžeš jesť všetko, ale s mierou. Vyhni sa alkoholu, drogám, cigaretam, liekom. Ak si dáš pár hltov piva na odgrgnutie alebo deci vínka po obede, nebude to tragédia.
Z potravín sa neodporúča surové mäso (takže ak máš rada tatarak alebo sushi, tak si ho budeš musieť odpustiť). Tiež nepasterizované, zrejúce, alebo plesňové syry, veci obsahujúce surové vajíčko (v lete pozor na zmrzlinu a majonézy). Ono tie veci nie sú samo o sebe nebezpečné, ale tým, že nie sú tepelne spracované, môže dôjsť k pomnoženiu baktérií, ktoré by Ti spôsobili v bruchu také peklo, že by si nevedela, ktorým koncom sa skôr postaviť k záchodovej mise.

ivkadracova
26. mar 2015

Slaninu

sonika696
autor
26. mar 2015

fazulu, hrach skratka strukovyny?

moni244
26. mar 2015

@sonika696 kľudne, ak to tebe nerobilo ťažkosti pred tehotenstvom, tak kľudne, mne telo dalo najavo, čo nie a to bol paradajkový pretlak

sonika696
autor
26. mar 2015

@moni244 ja Som dnes citila protest mojho tela.... vzala som si do hlavy ze si dnes umyjem okna na byte... urobila som si vodu nachystala vsetko...zacala som umyvat a nahnala som svoje temto rychlo...hned po prvom okne ma rozbolelo brucho tak som si musela sadnut... asi sa drobcovy to nepacilo

lusi24
26. mar 2015

všetko

cerez
26. mar 2015

Čo máš jesť? Pokiaľ ti ešte chutí, tak si kľudne daj na čo máš chuť. Všetko ale s mierou. 🙂

ivkadracova
26. mar 2015

cibulu na masti

sonika696
autor
26. mar 2015

@cerez chvála bohu nevraciam, len má pobolieva brucho

alexanotbad
26. mar 2015

vsetko, co znesie Tvoj zaludok 🙂 Moj toho vela v tom case nezniesol 😅

cerez
26. mar 2015

@sonika696 Bolesť brucha môže byť spôsobená tým, že sa rozťahuje maternica. Je to všetko prekrvené a je to pod hormónmi. Ak ťa bolí podbruško je to práve ono. Inak nechuť príde postupne a možné aj nevoľnosti. No nie všetky si tým prechádzajú. Sú aj výnimky.

sonika696
autor
26. mar 2015

@cerez dúfam že budem medzi tými vynimkami aj ja... len pomaly tá bolesť prestáva už má bolí nie až tak často ako včera

sonika696
autor
27. mar 2015

mozem jest aj brokolicu??? varenu, zapekanu, vyprazanu alebo polievku? obsahuje vela zeleza neublizim drobcovy?

fezan
27. mar 2015

všetko! ak ti pohľad na jedlo neotvára dvere k wc🙂

sonika696
autor
27. mar 2015

nie nie chvala bohu nevraciam

ukulela
27. mar 2015

v zasade ti baby napisali, comu sa vyhnut - surovemu masu, nepasterizovanym mliecnym vyrobkom - tak nemedituj nad kazdym jedlom / zeleninou osobitne. daj si pozor, aby jedlo nebolo pokazene a hotovo. nepi alkohol, pozor na lieky a normalne zi dalej. v 4tom tyzdni je to viac o psychike ako o realnych pocitoch. viac si nahovarame 🙂
ked sa teraz bojis fazule/brokolice, co budes robit, ked budes kojit? jest len rozky s maslom? chce to nadhlad a nesledovat sa tak detailne, lebo sa za 9mes zblaznis 🙂
drzi alce, nech si tehu uzijesv zdravi a v pokoji 🙂

sonika696
autor
27. mar 2015

@ukulela dakujem snazim sa si davat pozor aby sme boli obe v poriadku

ukulela
27. mar 2015

@sonika696 ver tomu, ze zenske telo je zazracne - placenta pusti babu len to, co mu treba. ak je v zelenine vela zeleza, dostane ho tak akurat - aj ked zeny v tehotenstve byvaju skor anemicjke a zelezo dostavaju v tabletkach (aj ja som musela brat) - takze laduj zeleninu, ovocie, pecivo, vsetko s mierou a ty aj babo budete ok. ja som za tehotenstvo zjedla asi 50 malinovych kompotov napr 🙂 inac som nemala ziadnu inu stravovaciu uchylku - len sa mi ziadalo hovadzie maso stale - a to bolo asi tym nedostatkom zeleza 🙂 telo si hopytalo 🙂 a pila som aj kavu, s pozehnanim od doktorky, s mojim tlakom som si to mohla dovolit 🙂

lusi24
27. mar 2015

Ja som celé tehotenstvo jedla všetko.. a nemala som ja s tým problém a moja dcéra duplom nemá zje všetko a na nič nieje alergická 😀

nikazuz
27. mar 2015

Ja viem, že sladkovodné ryby sa môžu. Len tie morské nie - pretože obsahujú (môžu obsahovať) olovo 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre