Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

sandrika
22. okt 2007

Sú krásne, ja som teraz prvý krát pila ten zázvorový čajík lebo mi ostalo ťažko z obedíku a pomáha kúp si fakt ten Ginger to môžeš, alebo si daj predpísať tie čípky do zadočku 😉 oboje sa v tehu môže a to si v práci, keď ti je takto ja som pre nevoľnosti a to nezvraciam "len mi je strašne ne grc"vypísana na PN

lucka0122
22. okt 2007

mam dovolenku od minuleho pondelku az do stredy....v stredu by som mala ist do roboty ale do kedy tam budem neviem ..asi ked mi bude zle tak sa dat vypisat....

sandrika
22. okt 2007

No fakt ak ti nebude lepšie tak choj radčšej na PN a to ti je zle zo všetkého čo zješ?

lucka0122
22. okt 2007

zo vsetkeho nie.....iba co nam nazapasuje asi....vacsinou ked je daco kysle tak to ide von....do teraz som spala lebo mi je zle...

lucka0122
22. okt 2007

ten cajik zazvorovy maju v lekarni ci aj inde?a kolko stoji?

d.aniela1
22. okt 2007

holky,,nabidnul vám gynekolg,NT srening,,,nebo jak se to naziva,,v 10tt se berou odbery krve(PAPP-A Afree beta hgg),,apak ve 13tt se dela ultrazvuk,,na douwnuv syndrom,,po (šijové projasnění?????

angellinka
22. okt 2007

d.aniela1-mne to navrhol,a vo stvrtok tam idem.Tak som zvedava.Ty by si chcel ist?
lucka-ja so si kupila zazvor a robim si cajik doma

d.aniela1
22. okt 2007

mno ano šla bych taky mě to bylo nabídnuto ale mě to pojištovna nehradi coz je pěkná částka,,ale pujdu,,myslis že se da tak zjistit i pohlavy????to asi ne vid???

angellinka
22. okt 2007

ani mne to poistovna nehradi,lebo je to sukromna ambulancia.Pohlavie sa este neda zistit,co si 😅 ,to je velmi skoro.
No dufam ze tam oendpadnem,ked budem platit.Kolko to stoji u vas?Ja vobec neviem kolko je to na SK

d.aniela1
22. okt 2007

u nás 1500Kč,,,,docela garda,,,ale pro klid duše,,,, 🙂 to člověk dá,,a maličký je pro mě vším

loss
22. okt 2007

lucka aj mne je stale zle

lucka0122
22. okt 2007

a ten caj maju v lekarni ci v obchode?a kolko stoji?

jankajs
22. okt 2007

babenky ďakujem, ďakujem, ďakujem 😵 . Už som mala normálne blbý pocit, že sa čosi nedobré deje. Ale to je asi tým, že som taký pesimista a stále sa bojím, že sa niečo stane. Musím popracovať na pozitívnom myslení. Normálne sa mi uľavilo. Pfujky, pfuj 😝 Ešte raz ďakujem. Dobrú noc 😉

webi
22. okt 2007

AHoj tehulky, pridam svoju trosku do mlyna: ked mozem zhodnotit, nejhorsie z celeho tehotenstva boli pre mna 2, 3 a teraz 9 mesiac. Prvy trimester som spala 20 hodin denne, nebola som schopna nic urobit, iba sa najest a zase zalahnut. Roztahovanie maternice ma tiez zaskocilo, boli to bolesti ako pri MS, je to uplne normalne. Zle od zaludku a zapcha. NA zaludok mi zaberala cola a sladkosti, na zapchu glycerinove cipky, su vyborne. PO tretom mesiaci akoby zazrakom zo dna na den vsetky problemy prestali. Teste sa na ten 12 az 13 tyzden bude to ovela lepsie. No a s poslednym mesiacom VAs strasit nebudem, akorat mozno ukludnim, ak zacnete krvacat po vysetreni a za par hodin to ustane, je to normalne, cipok je uz velmi prekrveny, ja to mam po kazdom vysetreni. Vytoky su tiez caste. To ze pohyby miminka budete citit ovela slabsie a menej casto je tiez OK, nema tam uz tolko miesta na vystrajanie. Drzim palce.

loss
23. okt 2007

webi dakujeme

weja
23. okt 2007

webi - tak si nas potesila...
loss - byva ti zle? 😕 A inak sa mas ako? Babo je v poriadku? 🙂 Ja som uz cca 2 tyzdne ok, sem-tam mi je este vecer divne, ale uz nevraciam... Vlastne mne bolo zle asi len mesiac, dufam, ze sa to uz nevrati 😅

sandrika
23. okt 2007

Lucka v lekárni je to sušený zázvor, ale môžeš si kúpiť aj čerstvý v potravinách, al. na trhu postrúhať a dať zvariť 15 min. nechať luhovať zcediť a piť.

many
23. okt 2007

ahoj 🙂
jak píše Webi o té cole,tak na tom něco bude,radila mi to i známá,že jí to taky pomáhá a mně už je teda líp,akorát večer mě bolívá hodně žaludek,ale stále nezvracím,a pomáhajími bombony,ale to jsem tu už možná psala 😀

miriamka
23. okt 2007

Baby,aj mne je tusim kazdy vecer tazko na zaludok...a zacinam mat problem so zacpou takze som ako nafucany balon 🙂

tamilla
23. okt 2007

Ahoj tehulky, som tu prvy krat a som rada, ze sa mozem konecne pridat 🙂 Som v 6TT a zle mi nastastie vobec nie je, ale mam bolesti v podbrusku co som si teda uz precitala, ze to mame vsetky, ked rastieme. 17.10. mi doktor potvrdil, ze som tehotna a v 19.10. som k nemu letela opat, pretoze mi zacalo spinenie. Povedal, ze to mohlo byt nasledkom citologie, ale preventivne mam lezeat pokial to neprestane a nasadil mi Duphaston. Preslo to za jeden den, ale mam strach, ze sa to bude opakovat.

sandrika
23. okt 2007

Webi ďakujeme, mne je tiež zle len večer teda ťažko mi ostane po každom jedla ale to cca 1 hodinu no po večeri fuuuj, keby to šlo aspoň von bolo mi mi to možno milšie ako takto každú noc zaspávať s takou ťažobou a nevoľnosťou..mne je práveže zo sladkého zle 😝

loss
23. okt 2007

tamilla ak budes lezat bude dobre zaciatky su tazke ale tie lieky by mali pomoct,ja ich jem od 5tt a zatial sa mame dobre.Drzkaj sa a daj vediet ako sa mate 🙂

miriamka
23. okt 2007

Tamilla...ja som tiez spinila,a dal mi Duphaston.Bolo to nastastie len take jednorazove spinenie,a zatial je to ok.
Hlavne sa nenamahaj,vela relaxuj,sed pripadne lez ked mozes...a bude dobre!

sandrika
23. okt 2007

aj ja som brala kôli krvácaniu duphaston ale len do 3 mesiaca..

miriamka
23. okt 2007

Ten Duphaston zrejme naozaj pomaha,vela dievcat ho uziva prosti spineniu,krvacaniu...

loss
23. okt 2007

cauky miri ako sa mas?

miriamka
23. okt 2007

Ahoj Loss...mam sa dobre,prave ze ovela lepsie nez posledne tyzdne.Uz mi ani nevolno nebyva,skorej uz zacinam mat divne chute 🙂

angellinka
23. okt 2007

mas na nieo konkretne chut,ale mas cudnu chut v ustach,Lebo ja este stale citim tu hnusnu kovovu chut v puse

miriamka
23. okt 2007

No ja keby som mohla tak kazdy den jem kapusticu spolu s moravskymi kolacmi 😀

angellinka
23. okt 2007

Mne nejak mechuti maso,alebo aj ked ho jem,je mi z neho zle.Vobec si ho nevychutna,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre