Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

miriamka
12. dec 2007

Tamilla..daj si dnes,urcite sa nic nestane.Aj ja ho uzivam,mam uz poslednych 5 tabletiek.

tamilla
12. dec 2007

miriamka, takze podla teba si mam dat dnes namiesto dvoch tabletiek tri?

miriamka
12. dec 2007

Nie,daj si tak ako keby si si dala aj vcera.Urcite si len tak nezvysuj davku!

tamilla
12. dec 2007

OK, tak ja to tak spravi, ved ked to beriem uz dost dlho tak myslim, ze to nebude az taky velky problem...

sloniiicek
12. dec 2007

baby, aj ja pouzivam stale intimku.

svetlus - tak teda ja som z vinarskej rodinky a jedno decko vinka ma urcite neopije. 😀

many
12. dec 2007

sloniiicek - ani dvě 😉 a když to zředíš kofčou 😀

many
12. dec 2007

ale zase pořádný dobrý vínko je škoda ředit,ale v těhu 😉

sloniiicek
12. dec 2007

ja to vzdy riedim. 😉 ale niekedy si dam jeden pohar cisteho pre chut a potom riedim. biele moc nemusim, mam z neho kyselinu, ale cervene mam rada a najlepsie s kofolou. drahy sa vzdy rozculoval, ze kazim vino. 😅 a ze ako to mozem, ked som "vinarka" 😀

many
12. dec 2007

jo,mě po bílým hodně pálívá žáha 😉 jinak ho mám taky ráda s matonkou 😀 ale dražší samozřejmě bez 😉 abych to víno nekazila,ale teď v těhu jen červené s kofolou 😀

maculik
12. dec 2007

ja mam viac rada biele, ale neriedene. Vladko zbiera vina a on ma cervene rad tie silne a viac trpke, tie ja nemusim. ale super, ze sa toho nemusime uplne vzdat - poharik pre chut neuskodi 🙂
akurat som tu vcera bola pozriet na vian.trhoch a taaaak tu rozvoniavalo varene vinko, mnam, uplne by som si dala 😉

many
12. dec 2007

tak svařák si taky můžeš dát - trošku 😉 ať má malej dost krvinek 😀 😀 😀

mywiel
12. dec 2007

maculik s tou petrzlenovou vnatou je to pravda, svokra mi povedala, ze to zeny jedavali co chceli potratit vraj (stare babske recepty-pozna to) takze davajte pozor. Co som sklamana je ten chren, lebo minule som trosku mala v sendvici, ale trosku hadam nevadi. Ale na so zelenym cajom to tiez neprehanaj to je tiez rastlinka. 🙂

maculik
12. dec 2007

mywiel myslim, ze trosku chrenu nevadi. oni to asi myslia tak, ze ked sa to papa viackrat 🙂 a inak, pozeram, ze mas termin len tyzden predomnou a uz si v 11t. ty si mala nejaky dlhsi cyklus?
a baby, kola sa moze? tam je kofein, ale nie vela, ci hej? 😉
sestra sa mi smeje, ze co si na vsetko davam pozor, ked ja ale po tom nevydarenom min.roku uz fakt nechcem riskovat.... 🙂 🙂

many
12. dec 2007

no četla jsem,že se zelený čaj nesmí v těhu 😉

maculik
12. dec 2007

no ved ho uz ani nepijem, teraz pijem ten pre babatka a bud.tyzden, ked pridem na Slov., tak si kupim ten HIPP - a rovno niekolko baleni do zasoby 😉
uplne ma chytaju driemoty, ale uz to tu nejako vydrzim. a o pol5 zdrhnem 🙂

mywiel
12. dec 2007

maculik som v 9tt mam dlhy cyklus, kola sa moze ale malicko a nie kazdy den, kofein nevplyva dobre na vyvoj srdiecka moze ho poskodit, hlavne davaj pozor aby si sa nenakazila chripkou v prvom trimestri. Drzim palce. pa

poleva
12. dec 2007

1 káva denne neškodí to mi povedal môj gynekolog

maculik
12. dec 2007

dakujem 🙂 aj ty sa drz.
hadam sa nenakazim, davam si pozor, nastastie do prace chodim autom a nemusim chodit busmi, takze medzi ludmi velmi nie som.

mywiel
12. dec 2007

poleva ja som kavu a cierny caj vynechala uplne, naco stresovat babo kofeinom, pri vyvoji organov to nepomaha. Inac ak mate nevolnosti co velmi dobre ukludni zaludok je harmancekovy caj, ja ho pijem a fakt zabera. 😉

poleva
12. dec 2007

1 vraj neškodí plus mlieko

zuzanoska
12. dec 2007

aj ja pijem úplne slabunkú kávu s miekom ale ozaj iba občas a vraj to neškodí....hlavný problém je to, že je to močopudné a v tehotenstve aj tak stále niečo tlačí na mechúr a tak potom sa častejšie chodí na WC ...

matinka
12. dec 2007

uf, ja som jedla cez vikend chrenovy dresing, dnes petrzlenove zemiaky ... 😒

poleva
12. dec 2007

ano zuzanoska tehu nie je choroba
všetko s mierou je podla mna normál

anta
12. dec 2007

Teda holky, koukám, že už tady zase "chlastáte", to se vám po tom alkoholu tak stýská? 😀 😀 😉 Já osobně bych si někdy ráda cvakla něčeho, ale bojím bojím. 😉

mywiel
12. dec 2007

matinka raz to nevadi, len neprehanat mnozstvo a petrzlen uz nejedz ak je len trosku to urcite nevadi.

lenki13
12. dec 2007

Mywiel, fuha tak to tu alchemylku prestanem pit...teda nepijem jej vela, ale radsej uplne vynecham v prvom trimestri. Dakujem za link!
Uf, stale sa neviem zbavit toho mojho prechladnutia, tu su uplne vsetci komplet okolo mna chori, vratane manzela, svokrovcov, svagrovcov a synovcov, takze vobec sa necudujem ze som to schytala, aj ked som sa vsemozne snazila a chranila ☹ a vsade citam ako je nebezpecne v prvom trimestri ochoriet, tak dufam ze to bude v poriadku...juj. ale urcite to nie je chripka, teplotu nemam nikdy nad 37,1 tak verim ze to je len prechladnutie, teda nadcha a kasel...okrem cajickov s citronom a vitaminov vlastne nesmiem, tak hadam to rychlo prejde.

matinka
12. dec 2007

mywiel, ved hej ☹ , si davam stale pozor, ale stale sa tam aj tak nieco take do jedalnicka dostane 😠

loss
12. dec 2007

ahoj babulky tak ako sa mate?

mywiel
12. dec 2007

matinka v malom mnozstve to urcite nevadi, to by si musela jest kazdy den vkuse. 😉

num7976
12. dec 2007

ahojte kocky,no pozeram,ze sa tu rozobrali cajicky,vinecko-no dobre rady,dakujeme! 🙂
mne uz presli nevolnosti,tak som happy,v piatok mame kapustnicu,tak ale ja sa bojim vypit,tak si len tak strngnem a potom budem nenapadko len mineralocku popijat 😵 ja sa namiesto toho radsej dotlacim kadejakymi dobrotkami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre