Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

tamilla
12. dec 2007

Caute baby,
nestraste ma, ja som zatial vobec neriesila ci mozem pit nejaky caj alebo nie. A prave u nas doma sa pije na litre slaby cierny caj Lipton. Myslite, ze by nam mohol uskodit?

lauritka
12. dec 2007

no ak obsahuje kofeein..tak dennodenne pitie by som asi neodpurucila.

miriamka
12. dec 2007

baby,proste si kupte caj pre tehotne HIPP,a tych par mesiacov to vydrzime aj bez inych cajikov,no nie?

lauritka
12. dec 2007

miriamka aj ty pijes hipp ???? ale pre mna su dve lyzicky trochu slabe do 2dc. hehe ja si davam dve a pol 😀

sloniiicek
12. dec 2007

ja som ten cajik dostala od kamaratky, ale este som ho neskusala. vam ako chuti?

lauritka
12. dec 2007

no mne celkom chuti, taky ovocny..len dve lyzicky sa mi zdaju slabucke. takze dam trochu viac stale 🙂

miriamka
12. dec 2007

Ja ho tiez pijem...a davam si 3 lyzicky do velkeho pohara,nech to ma lepsiu chut 😉

lauritka
12. dec 2007

😀 mirka, tak asi tri su idealne 🙂 mne aj tak teraz chuti len ten caj alebo ovocny alebo voda. skusila som dzusy, ale nemozem, pali ma od nich zaha. nerobia mi dobre. 😕

miriamka
12. dec 2007

No mne tiez najlepsie ide tento cajik,cista voda alebo voda s citronom.Na dzuse nejako nemam chute.

maculik
12. dec 2007

ja tiez vacsinou pijem mineralky bez bubliniek, ale vecer po praci mam vzdy chut na teply cajik s medom. Asi si veru tiez kupim ten HIPP, co spominate 🙂
inak, som zvedava, ci nasi nieco vytusia cez sviatky, kedze nebudem pit vinko. oni su zvyknuti, ze si vzdy dam dobre vinko, no a teraz ostanem pri dzusiku 😉 Ale asi to znovu zahovorim nejakymi akoze liekmi, pretoze chceme pockat do polky januara, ked by mal skoncit 12.tyzden.

lauritka
12. dec 2007

🙂 maculik si poverciva ? ;)

sloniiicek
12. dec 2007

inak maculik - poharik vinka si obcas mozes dat. najma cervene je zevraj na krvinky. aj mne obcas naleju. 😉

lauritka - inak aj mna obcas pobolieva v podbrusku. obcas ma tam picha. ☹ tiez mam obcas obavy.

svetluska.p
12. dec 2007

slonik, aj sa ti potom čká?

lauritka
12. dec 2007

sloni,,ale podla mna to bude len priprava maternice ;)

many
12. dec 2007

ahoj holky,o tom čaji pro těhotné jsem ještě neslyšela,tak si ho taky zkusím koupit 😀 jinak já si taky sem tam dám dvojku červenýho vína do půllitra s kofolou 😉 a může se prý i pivo denně 😉 ale to mi nechutná 😀

sloniiicek
12. dec 2007

svetlus - to sa mi ma ckat? 😀 no zatial nie.

lauritka - tak to dufam, vcera ma tam trosku pichalo. 😒

svetluska.p
12. dec 2007

slonik, no ked sa opijeeees...

many
12. dec 2007

holky mě taky sem tam pobolívá bříško 😉 děloha roste 😀 a mimi taky 😀

maculik
12. dec 2007

lauritka nie, ale min.rok v oktobri zistili, ze v 6.tyzdni sa zastavil rast, takze radsej chcem tentokrat pockat. nasim som nakoniec potom o tom povedala (akosi to vytusili, ked uz som bola v nemocnici), ale manzel.rodicom nie, ti uz maju cez 70 a niesli by to urcite tazko.
ale teraz sme uz pred tyzdnom videli srdiecko a vyzera to, akoby som tam mala maleho cervicka 😉 😉

a vinko si neskor dam, to viem, ze sa moze, ale tiez chcem pre istotu pockat (asi vacsia opatrnost 🙂

maculik
12. dec 2007

mna uz brucho boli len sem-tam, ale som veeelmi unavena poobede. a baby, mate tiez akosi castejsie vytok?

lauritka
12. dec 2007

no u man to zase vsetci vedia, lebo som sa chystala na umele dlho, a kazdy bol zvedavy ako som dopadla, 😅

many
12. dec 2007

maculik - já měla a už mi to skončilo 😉 ale prý to je v těhu normální a pak to prý zesiluje,tak nevím,to jsem slyšela,ale teda bílý,nééééé špinění 😉

maculik
12. dec 2007

no, ja nemam uplne biely, ale trochu zltkavy, ale nie je tam krv. tak to by malo byt ok, dufam 🙂

many
12. dec 2007

jo,určitě 😉

lauritka
12. dec 2007

babule ja o vytoku nemozem nic tvrdit, lebo beriem utros a stale mam slipku 😀 a z toho mate vytok stale,,teda ked sa rozpusti 😀

many
12. dec 2007

já taky pořád nosím slipky pro jistotu 😉 a to jsem se těšila,že se toho v těhu zbavím 😀

miriamka
12. dec 2007

No ten vytok je pocas tehu asi normalny...ja som nikdy nemala,ale co som tehu stale.

many
12. dec 2007

jo,já to někde četla nebo slyšela i od kamarádek 😉 takže žádný strachy,pokud není tmavý 😉

tamilla
12. dec 2007

baby poradte mi prosim, zabuda som si dat vecer dufastol ☹ co mam robit, mam si dat dnes o jeden viac, alebo to mam nechat tak? Uz mam poslednych 8 tabletiek.

many
12. dec 2007

tamilla - já nevím co to je,ale vem si jen jeden,to určitě nevadí,stane se,že zapomeneš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre