Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

mien
2. apr 2008

sandrika máš pravdu, neviem kto to vymyslele, že tehotenstvo je krásne, síce krásne je, keď cítiš drobca a vieš, že ho budeš mať zachvíločku pri sebe, ale musíme si toho veľa vytrpieť. muži tak isto dostanú to najkrajšie na svete, ale tak, že nemusia trpieť, nepriberú a nie je im zlle, život nie je vôbec spravodlivý, a ževraj muži s silnejší ha ha ha

sandrika
2. apr 2008

veru mien ha ha

kulicka
2. apr 2008

jé, holky, tak to ja uz ted trpim tak nejak nespavosti : mele se mi to v hlave - jaka budu mama a na jakej to svet chci privest dite... pak me obcas bolej kycle nekdy ramena, casto si neco prelezim, uz se nemuzu valet na brisku ani se poradne protahnout, a skoro nosit normalni kalhoty (uz aby mi prisly ty objednany tehotensky!), bojim se jit mezi lidi, abych na ne nekulila oci nez se pozvracim 😀 Sama radost 😀

Ale reknete : nechali byste to chlapum? To tehotenstvi?

sandrika
2. apr 2008

kulička to si teda počkaj na tie sny posledný mesiac ja rodím každý deň 😀

kulicka
2. apr 2008

Teda fuj, ta cestina! "Samozrejme nechalY"
Ja aspon jedno ne, abych vedela jaky to je 🙂 No uvidime, co budu rikat ve 30tt a po porodu 😅

kulicka
2. apr 2008

JO jo, Sandrika, no ja uz se "tesim", az mi budou natejkat nohy, az budou poslicci, az si nebudu moct zavazat ani tkanicky na botach, az budu jako veleryba... a to to mam jen zprostredkovany od kamaradek 😅

mien
2. apr 2008

kulicka ja by som nechala chlapom iba tie zlé veci, lebo podľa mňa si neuvedonujú čo je to pôrod, ale zase máme to šťastie, že detúrence cítime my prvé. Ja som sa asi tak pred 2 mesiaci nasr....na jedného známeho, ktotrý bol u nás na návšteve s manželkou majú dve deti a vyhlásil, že čo to je pôrod, že to nie je nič, aj u zubára to bolí viac no skoro som mu jednu je....

pipinka82
2. apr 2008

ahojte MIEN ja by som ho zabila a hlavne mu vynadala aj pred jeho ženou a ona mu nato nič nepovedala?????To sa čudujem môj keby takéto niečo vyslovil asi by som ho nafackala 😀 xixixi ale podaktorý muži sú magori!!!!!!!

sandrika
2. apr 2008

ja našťastie ako veľeryba nevyzerám kuk album 😉

mien
2. apr 2008

pipinka jeho žena mu nič nepovedala, ale ja som sa tak zvláštne zatvárila, tak asi mu to došlo sprostému
sandrika, veď vidím, tebe je veľmi dobré, že máš tkaú postavu

kulicka
2. apr 2008

mien, tak to je sila. to asi je ten typ chlapa, co u porodu nikdy nebyl, protoze by u toho omdlel 😀 Otakovem si muzeme akorat neco myslet 😅 nema cenu se vztekat kvuli blbosti druhych 😉

mien
2. apr 2008

aj podľa mňa veď takému debilovi už nepomôžeš

durni
2. apr 2008

tak to ja neviem asi by som sa neudržala a niečo mu na to povedala ked niečo také počujem tak ma ide od zlosti rozhodiť že to nič nie je joj by som im to priala aj to zvracanie a nechuť do jedla a aj ten pôrod teda 🙂

durni
2. apr 2008

dakuje za rady no ved ja sa snažím tiež všeliak len ked najhoršie je ráno a cestujem dvoma busmi a čakám na ne tak je to o to komplikovanejšie a ešte tie obavu s toho že mi príde zle v buse to rozdýchavam všetcia len na mne kukajú ale ja som rada ak to vydržím 🙂
a inak predtým to bolo v pohode len ťažko ráno ale to sa mi podarilo vždy prekonať a inak ok ale teraz už to nejde tak lahko a ešte aj nechutenstvo počas celého dna ku jedlu a aj čajom už mi ani nejako džúsy nechutia no ja neviem čo budem jesť a piť sa snažíma j nasilu niečo zdravého aspon občas prejesť kvôli malému aby malo vitamíny a tak ale moc mi to nejde dole krkom neviem dufam že ten odpor prejde a nájdem aspon niečo čo mi bude chutiť aby som mala aj nejaké vitamíny
a o tom mimomaternicovom oč ja viem bolesti občšas ale zatial žiadne krvácanie a nie žiadne extra bolesti zas a inak neviem podla čoho to zistiť na sono vtedy nič nevidela lebo povedala žeto je tak 4-5 týžden ale neviem som už nervózne kedy bude utorok aby mi to už potvrdila alebo vyvrátila

kulicka
2. apr 2008

durni, jen to ne, vzdyt by to neprezili 😀

kulicka
2. apr 2008

Jo jo, durni, taky to mam tak nejak. Pit muzu akorat dzus. Musi to mit nejakou chut a nejakou konzistenci. Chudak manzel ze me roste. Pry "co chces k veceri". "Ja nevim!" "Co takle kasi s jiternici" "jooo prima". No tak se s tim kuchti a ja pak na to koukam a nechci, ze se mi jen pri pohledu na to dela blbe. Taky to snama nemaj chlapi jednoduchy 😅

Mimodelozni tehu prej strasne boli.
Ale mate to dobry, tady ve Fr delaj prvni utz az ve 12tt. To je doba! 😕

horajda
2. apr 2008

tu kulicka v UK ho robia tiez az v 12tt,tak teraz cakam na pozvatie s nemocnice,uz sa neviem dockat a kazdy den kontrolujem schranku 🙂

mien
2. apr 2008

čo je to mimodelozni tehu

ilci
2. apr 2008

kulicka, to máš fajn, ze manža vaří
jinak ťuk ťuk, nevolnosti asi pomalu ustupují, už je mi zle většinou jen dopoledne

durni
2. apr 2008

ilici tak to máš super že ustupujú
kulicka asi tak nejak ja tiež chodí drahý kolomna čo chce papkať a tak a ked poviem tak bud mi to ide pripraviť alebo mi to objedná a ked to mám rpedsebou tak tiež na to kukám že mi je s toho zle a nechcem to jesť tka je potom nešťastný že predsa niečo musím jesť že malé nebude mať dosť vitamíno v ja tiež že predsa sa mám premôcť tak vždy niečo zdobnem aspon ovocie aby mal radosť 😉

kulicka
2. apr 2008

durni, jo ovoce a zeleninka jeste jde... aspon necim zaplacnu zaludek, pac jinak bych zvracela celej den 🙄

Horajda - ty musis cekat na pozvani? Me rekla gyndacka na prvni prohlidce v 5tt ze si mam zavolat a objednat se. No asi jina zeme jiny system. Drzim pesticky at se brzy dockas 🙂

Ilci, prima 🙂 i kdyz jsem doufala, ze normalne do 12tt prejdou 😒

Mien : mimodelozni tehu je tehu, kdy se vajicko usidlilo mimo delohu, vetsinou jeste ve vejcovodech, kde roste a protoze vejcovodu nejsou uzpusobeny, muze potrhat tkan a zpusobit vnitrni krvaceni. Dost nebezpecny, navic mimi se nemuze vyvyjet, pac to tam na to neni uzpusobeny. Vetsinou je to zpusobeny spatnou pruchodnosti vejcovodu, ze se mimi uz chtelo chytit, ale jeste nebylo na tom spravnym miste. A pry to strasne boli a jen na te strane, kde se to deje.

ilci
2. apr 2008

hlavně, když u mimoděložního praskne vejcovod, je to životu nebezpečné
proto je lepší jít k dr. radši dřív, aby to vyloučila

kulicko - u me ty nevolnosti gradovali tak posledních 14dni, to jsem fakt "umírala"
jinak já jsem spíš na ta vařená jídla, džusy, jogurty, max.to ovoce, ale zeleninka mi nejede

gabrus
2. apr 2008

ahoj holky, můžu se přidat?? jak se mate??

durni
3. apr 2008

ahoj gabrus? ako sa darí tebe? žiadne nevolnosti a nechutenstvo? 🙂

gabrus
3. apr 2008

Durni, tak já jsem donedávna neměla žádný nevonosti, ale tak poslední týden mě to trápí..ránio musím ještě v posteli sníst nějaký ten piškotek, jinak je mi zle celej den jak psovi..ale i s těma piškotkama není nejlíp, ale dá se to vydržet, je to jak permanentní kocovinka, ale taková menší..bez piškotů by to byla brutální opice!! Takže díky tomu, že jsem si ,co se alkoholu týče, docela dost užila (ne že bych byla alkoholička, ale máme bezva partu kamošů a znáš to, akcí nebylo málo.. 🙂 ) tak jsem se asi docela vycvičila na ty nevolnosti, ale i tak to není nic příjemnýho.. A Ty, máš nevolno??

durni
3. apr 2008

Gabrus
no u mna je to tak že do nedávna to bolo len že mi bolo ťažko ale v podstate som v pohode papala všetko ale od pondelaka smola už čo vidím jedlo tak mi je s neho zle a mám odpor ku nemu až ma natahuje a už som aj pekne zvrackala a tie piškoty čo vám všetkým pomáhajú mne vôbec tie akutántne skončili vonku tka skúšam nejaké celozrnné suché blbosti poránu ale čo ja viem dnes to bolo na moje prekvapenie ráno celkom dobre až na to že som sedela v postielke ešte pol hodinku a až potom sa začala chystať do práce ale inak aj cestu autobusmi som nejako rozdýchala a až teraz mi občas príde ťažko ale skúšam každú hodinku prehrýzť celozrnný chlebík ako baby radili niečo prejesť tak skúšam toho a neviem no hádam to bude dobré 😉
a vyšetrenia už máš aké za sebou lebo ja musím čakať až do utorka na prvú poradnu a už to chcem mať za sebou chcem vedieť či je všetko ok 🙂

mien
3. apr 2008

durni ešte vydrž 4 tt a potom bude všetko v poriadku

durni
3. apr 2008

ved hádam to rýchlo ubehne ono by sa to dalo prežiť nebyť cesty do práce dvoma autobusmi a potom v práci ale touž vydržím aj keby neviem ako len chcem aby malé bolo v pohode a sa už neviem dočkať utorka rozmýšľam že jej zajtra zavolám či nemôžem prísť už zajtra lebo ideme na výsledky z genetiky tak či nemôžem skôr aj v práci by som to mala lepšie aspoon by som toľko nevymeškala ale neviem čo mi na to povie

mien
3. apr 2008

durni to je najhoršie, každý deň vstávať do roboty a ešte cestovať autobusom, no to ti nezávidím,

durni
3. apr 2008

ani ja si nezávidím a ešte dvoma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre