Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

horajda
3. apr 2008

no aj ja som na tom podobne durni,rano vstanem ako skapacina,este ze mozem jest,potom idem do roboty vo vlaku spim celu cestu,pridem do roboty tu zaspavam a trapim sa cely den,potom z roboty vo vlaku spim az tak ze sa skoro zveziem dalej o niekolko zastavok,pridem domov a nie som schopna vobec nicoho,esteze mam chapaveho mileho ktory sa o mna stara!

mien v ktorom ze to tyzdni sa to zmeni a budem mat energiu za troch v 12tt ci az v 14tt?

mien
3. apr 2008

to sa zmení koncom prvého trimestra, ja som sa tiež trápila tým, že som všade zaspávala, ale to ti prejde koncom prvéo trimestra a potom sa budeš cítiť skvele až do konca druhého trimestra a potom začiatkom tretieho trimestra už budeš mať iné problémy a potom to najlepšie na konci Bábooooooooo

horajda
3. apr 2008

juj mien ani si nevies predstavit ako sa tesim ked toto obdobie prejde,ked ani v robote to este nechcem povedat a to je vlastne to najhorsie,ze sa musim tvarit ze sa nic nedeje

mien
3. apr 2008

ja som síce počula, že cola v tehotenstve, nie je dobré keď piješ, ale keď som si ja dala za pohárik ta som sa cítila lepšie, ale nechcem vás nahovárať na zlé veci aj dodnes pijem colu, ale nei veľa

durni
3. apr 2008

tak to hej už aby sa to blížilo 🙂
no s tým zaspávaním to tiež to je taká čerešnička pri tom nechutenstve už teraz ked sme doma že máme volno lebo je víkend tak vždy poobede zalahnem lebo zaspím ale v práci nemôžem škoda 🙂

horajda
3. apr 2008

ja sa bojim colu,lebo tam je kofein,kavu tiez nepijem,totizto som potratila v prvom tehotenstve v 6tt tak tieto veci som uplne vysadila

mien
3. apr 2008

horajda, to je ťažké ešte to na tebe nevidia, ale, keď ti býva zle tak na to postupne môže prísť, ináč ani na mne nevideli, že som tehotná iba v 5mesiaci a teraz už mám teké vrľké bruško, že si už ani nohy neviem oholiť len keď si sadnem, neviem kde to skončím, najradšej by som to mala už aj ja za sebou, ale horajka neboj ty cez leto ešte nebudeš mať také veľké bruško takže v pohode

horajda
3. apr 2008

mne ani nie je zle len som unavena a malatna a zaspala by som aj postojacky. a kedy si to mien oznamila zamestnavatelovi?

gabrus
3. apr 2008

Durni, tak přeju Ti, ať je ti co nevidět líp. tohle musí být strašné..to moje nevolnosti jsou prd...No a co se týče vyšetření, ještě nemám za sebou nic, ani odběry krve a nic, ani moč..na kontrolu jdu až 16.4 😖 děsně se to táhne!! Tam mám mít s sebou už moč, tak snad mi vemou i krve..měla jsem jen utz v 6týdnu a bylo tam srdíčko

durni
3. apr 2008

horajda tak to sme na tom podobne ani aj nechcem aby o tom vedeli v práci ale už minule ked som odišla že mi je zle tak sa vypytovali či chrípka brušná a ja že hej
a kávu a colu a dokonca ani kapucíno si nedávam tiež sa bojím ja som síce ešte nepotratila a dúfam že sa to ani nestane ale sestra takže si dávam vúčší pozor aj za nu

mien
3. apr 2008

horajda ja som to neoznamovala, lebo ja som nastupovala do školy v novembri a už som nerobila, len som robila tak cez leto, ja mám také šťastie, že s financiami nie sme na tom zle, iba dialkovo chodím do školy a to iba v sobotu a v nedeľu, ale aj tam sa mi už ťažko sedí

horajda
3. apr 2008

durni ja som zatial este neodisla,zatial to maskujem ale o to mi je horsie ked pridem domov,som odpisana uplne!a kedy to chces durni oznamit?

mien tak to si si potom asi aj zdriemla cez obed ze?

durni
3. apr 2008

gabrus
aspon to srdiečko bilo no ja som bola podla nej na rozhraní 4-5 týždna ale robila mi sono ale nevidela vôbec nič nebyť potvrdenia hcg z krvi tak mi ani neverí a vyšetrenia mi nechce robiť čaká na výsledky z genetiku což budú v teraz v piatoka a potom povedala že začne robiť ostatné testy a odbey tak už chcem mať potvrdené srdiečko aj ja lebo sa bojím ked mi vtedy povedala že nič nevidí aani jej to nevyzerá na tehotenstvo

mien
3. apr 2008

horajda veď ja som spala od rána do večera a od večera do rána, téraz mám zase opačné problémy zobúdzam sa po polnoci a neviem zaspať teraz si už ani neľahnem cez deň lebo vôbec neviem spať

durni
3. apr 2008

horajda
no ked ja neviem kedy je ten správny čas to povedať bojím sa že ak sa niečo stane a oni už budú o tom vedieť tak budú kolomna chodiť zbytočne a lutovť ma alebo tak tak neviem kedy je ten srpávny čas na oznámenie

horajda
3. apr 2008

ani ja neviem durni,ale ak to vydrzim,tak by som to chcela povedat az v 4mesiaci,to je tak koncom maja zaciatkom juna,uvidim,to uz by malo byt istejsie nie?

mien 😀 ani na boku sa ti neda spat?to akoze sa 10tyzdnov nevyspis?ja chcem chodit do roboty az do 34-35tyzdna a v 35tt letiet domov na SK a uz ostat domka,ako sa tesim ani si neviete predstavit!

mien
3. apr 2008

durni podľa toho aký tam máš kolektív, ja keď som zistila, že som tehotná bolo to v 6tt nemohla som vydržať a povedala som to každému každého som obvolala, lebo som bola taká šťastná, ale keď si myslíte, že by to ešte nebolo vhodné tak nepovedzte, nemusíte to zamestnávateľovi oznámiť, pokiaľ nevykonávate prácu, ktorá je nebezpečná pre bábo

henri001
3. apr 2008

😨 kocky, prosim Vas o pomoc, nechcem panikarit. Som v 13 tt a dnes rano sme sa milovali a ako som isla na toaletu som zistila, ze mam taky naruzovely vytok, citali ste niekde o tom na chate ? za zopar minut to zmizlo, ale aj tak...

horajda
3. apr 2008

henri ja by som bud zavolala alebo isla za dokim,istota je istota!!!

mien
3. apr 2008

horajda, ale zato, že sa mi už nedá voľaako spa´t, nie som vôbec unavená, len neviem čo mám robiť ke´d sa zobudím po polnoci, ale najčastejšie tak okolo tretej alebo štvrtej zaspím a vstávam tak o siedmej
horajda aj ja mám kamarátku, tkorá je teraz v 33 tt a ešte chodí do roboty, aspoˇm toľko nepriberieˇš, lebo keby si bola doma tak celý čas by si nad tým rozmýšľaal čo môžeš jesť, pokiaľ vládzeš tak sa ti to oplatí chodiť do roboty

horajda
3. apr 2008

sak oni aj v tej robote uz potom maju s tebou aj sucit nie? ze ked si unavena a tak nie?

mien
3. apr 2008

henri pokiaľ to nie je krv tak sa neboj, le ja by som najradšej na tvojom mieste zavolala doktorovi,
napríklad aj ja som mala taký výtok v 7 tt ale ty si už v 13 radšej zavolaj, nespoliehaj sa veľmi na internet

mien
3. apr 2008

horajda, keď budú vedieť, že si tehotná, tak by si namala v robote prežívať stresové situácie, škoda, že to na školu neplatí hi hi
no dobre baby idem niečo robiť aby som netrčala celý deň pred netom tak sa držte

horajda
3. apr 2008

dakujem mien za rady a papa prajem pekny dnicek

gabrus
3. apr 2008

Durni, Tobě už dělali testy na genetiku?? tak to mi snad taky udělají teď ně?? Ach jo, to je děs jak má člověk pořád strach, ayb bylo vše v pořádku..a to jsou jen začátky, ty strachy těhotenstvím právě začínají, strach o dítě budeme mít celý život, je to asi taková průprava

durni
3. apr 2008

no ja som mala test na genetike pretože som užívala mesiac antibiotika ked som nevedela že už som vastne tehotná a okrem toho priateľ teda nastávajúci mal dvojitý ráštep podnebia ked sa narodil tak preto ma tam hned poslala lebo som sa bála či to nemohlo ovplyvniť tie lieky a ešte aby ten rášptep nejko kukli aká je prevdepodobnosť hlavne aby nebol chrbtice a bruška inak podnebia sa ešte pri najhoršom da

gabrus
3. apr 2008

Aha, tak to jo, jsem se lekla, že se to bere normálně a já nic 🙂 tak dej vědět!! Bude to ale v pořádku, uvidíš!

gabrus
3. apr 2008

holky, díváte se po kočárcích?? Já jen orientačně, ale asi to bude pěkněj oříšek si vybrat ten správnej 🙂

durni
3. apr 2008

no ja sa zatial nejako nekukám po kočárikoch na to mám ešte čas ale asi si ak všetko bude ok si kupim klasický športový taký jednoduchší neviem sestra ho mala pri malej a boli sme s ním všetcia veľmi spokojný akurátne že bola strašne ťažká tak ho po roku a pol rozbila 🙂
ale kamarátka ho má teraz tiež tak čakám ako bude vypadať po pármesiacoch ale určite sa rozhodnem až neskôr a v obchode podla toho čo ma tam očarí 😀

gabrus
3. apr 2008

http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/

mrkněte, není to moderna, ale praktickej je dost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre