Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

gabrus
3. apr 2008

ten s nafukovcíma kolama myslím, ten druhej vypadá líp, ale nejsou tam praktický ty kola pro mě

gabrus
3. apr 2008

musíte mrknout na kolekci 2008 kombinované nebo hluboké kočárky

henri001
3. apr 2008

🙂 Ahojte kocky, tak som bola u doktorky a vsetko je v najlepsom poraaaadku, mam nove fotecky a dokonca aj 3D , vraj to bola prasknuta cievka ...tak hadam uz sa v klude mozem s vami poobzerat po neakych modeloch kocikov...krasny den

horajda
3. apr 2008

tak to sme happy henri si nas vylakala!!!

kulicka
3. apr 2008

Henri, prima 🙂 priste ne tak divoce 😠 😀

ja teda uz na kocarky s manzou koukala. Vytahla jsem ho do obchodu specializovanyho na miminkovske potreby. No nevedeli jsme kam dat oci mezi oblecenim, dudliky, kocarky, prebalovacimi pulty, vanickami, postylkami...

ale libil se nam Peg Perego. Neco jako ty iglesiny, trojkombinace. Co mi ale trosku vadi, tady u nas se ted daj sehnat jen ty kocarky s tema hulkama, to se pak neda posouvat brichem 😀 kdyz ten klandr neni celej napric...

A jsou priserne drahy. vsecky 😒

gabrus
4. apr 2008

Kulicka, co myslis tema hulkama a co se pak nedá posouvat břichem?? jsem asi natvrdlá 🙂

kulicka
4. apr 2008

hi hi, no ja nevim jak to vysvetlit, tak to bude tim 😉

Mluvim o tom, co maminka drzi v ruce, kdyz tlaci kocarek. Nektere kocarku (hlavne ty starsi) maji takovy pricny jedno madlo a ty novejsi to maji jako urezany, takze kazda ruka ma jako svuj joystick 😅

Kocarek typ 1
http://www.kocarky.cz/kocarek-cam-cortina-x3-tr...
ktery se da posunovat brichem

Kocarek typ 2
http://www.bimbomarket.it/fr/product.asp?Id=367...

gabrus
4. apr 2008

Aha, už jsem to KUlicka pochopila, ještě než jsem otevřela odkaty..každopádně u mě vyhrávají ,,hůlky" 🙂

gabrus
4. apr 2008

Kulicka, máme skoro stejný termín..kdy jdeš na kontrolu?? Já až 16.4 ☹
Ještě nemám vzité vůbec žádné odběry, jen jsem byla v 6tt na uzv

kulicka
4. apr 2008

Ahoj gabrus,
Ja si zajisdtila prvni kontrolu 14 brezna. To me doktorka poslala na krev, aby se potvrdilo tehotenstvi no a rovnou mi vyssali 7 zkumavek na testy. Krevni skupina, tehotensky hormon, toxoplazmoza, rubeola, hepatitida, AIDS... snad jsem na nic nezapomnela. Dalsi kontrolu mam 15.4. skoro jako ty 🙂
Ale prvni ultrazvuk budem delat az 29. 4. ☹ uz se moc tesime a doufame, ze je vsecko OK. Podle priznaku snad jo. Dneska se mi dokonce zacala strasne motat hlava, zrovna kdyz jsem byla v plne debate s klientem. Musela jsem bejt strasne bleda, a musela jsem si sednout na bobek, nebo bych tam vazne s sebou sekla a to je taky krasne! No chudak koukal, tak jsem mu to musela vyklopit, ze cekame 😅
Jinak na kontrolu se moc netes, kouka se na cipek - jako pri vyteru. To neni nic prijemnyho. Pak te zvazi, zmeri.. to uz jde 🙂 priprav si seznam dedicnych chorob a zavaznych onemocneni v rodinach, to se ti sikne. Ale jinak to neni nic zvlastniho. Takze proc smutnit? 🙂

A proc mas radsi "hulky"? Jen tak, abych si nelamala hlavu s "klandrem" 😅

gabrus
5. apr 2008

KUlicka, díky za info na vyšetření. No a s tím kočárem jsem to domotala, to víš, pátek...určitě u mě hůlky nevyhrávají, nevím jak jsem to mohla tak poplést..takže určo budu chtít ten ,,klandr". 🙂

kulicka
5. apr 2008

Gabrus, nemas zac 🙂
Me se ten klandr libi, ze kdyz potrebujes nekde nadzvednout predni kolecka, tak se mas o co oprit. S tema hulkama potrebujes obe ruce 😖 takze obcas dost neprakticky. Ale na druhou stranu se muzes sklonit k miminku a nepulis se pres klandr 😀 nebo nemusis kocar obchazet k boku... no asi kazdy ma neco, ale z hlediska riditelnosti me ty hulky nejak vadej. Jela jsem s tim jednou s miminkem kamosky a fakt jsem s tim mela problem... Doporucuju vyzkouset v krame, projet tam celej kolem dokola a vyzkouset i jak se s tim vyjizdi na obrubniky a tak (do autobusu se to pak bude taky hodit). Pry nekterym kocarkum maminky kopou do brzd! Nebo je u to ho pak boli zada! Takze pokud padnes na kocarek co se ti hrozne libi, strav s nim spoustu casu v krame, jako bys uz vozila mimi. 🙂 Sice asi budou lidi nakukovat dovnitr a divit se, ze je prazdnej, ale myslim, ze to za to stoji.

Ty iglesiny vypadaj dobre 🙂

gabrus
5. apr 2008

No Inglesinu má sestra a chválí si ji, myslím si, že je to docela prostornej kočár, dobře se ovládá, akorát v zimě píchla 3krát kolo, ale to je riziko všech nafukovacích kol.. no a ještě se mi tam moc nelíbí, že to madlo se po roce užívání uvolnilo v tom kloubu, díky kterýmu si nastavíš výšku a polohu madla (za který kočárek držíš(, po tvým je to ,,klandr".
Jo a hned ze začátku se jim uvolňovaly kola, prostě se vysunuly na té ose, kterou jsou spojený, tak úprostě odjely do venkovních strana třeba odletěly, takže to pak museli nějak zafixovat, ale třeba to byla chyba tohodle kusu, jinak kámošky co ji mají, si nestěžovaly,, jo a projedeš tím každej terén..

kulicka
6. apr 2008

No ja chtela Peg Perego Pliko 🙂 Je to dost podobnej styl, ale holciny psaly, ze po prvnim diteti je skoro na odepsani a to zrovna levnej nejni 😒 No cloek si asi nevybere, ze jo. Dneska se to dela vsecko takovy halabala, aby lidi utraceli 😔

gabrus
6. apr 2008

Popravdě, ten kočárek, co má sestra tu Inglesinu, tak ji taky používá rok a já bych ted za ni víc jak 3000 nedala, je taky zhuntovanej a to byla pův.cena kolem 12000

tanicka3333
6. apr 2008

Ahojte buduce maminy:]]]
Mam na vas jednu otazku, lebo urcite sa tu nachadzaju uz aj maminy,nielen buduce prvorodicky.Som v 13tt. a doteraz som mala prejavy akurat ze mi bolo zle,ale inak mi velmi chutilo jest.Teraz,asi tyzden mam stale bolesti v bruchu,akoby som mala dostat menzes a nechuti mi nic jest,vsetko jem len na silu a vacsinou to skonci vo wc.Pred casom som potratila,preto sa bojim,ze pride nieco podobne.Teraz som v zahranici,ale tento tyzden idem uz domov,nebola som 6 tyzdnov u lekara. Mam silny zapachajuci vytok.Ale inak je vsetko v poriadku. Neviete mi niekto poradit,ci je vsetko normalne?Dakujem za kazdu dobru radu.

gabrus
6. apr 2008

Tanička, nemám s tím zkušenost, ale pokud máš silný zapáchající výtok, ne¨ěco není v pořádku, zapáchat to teda nesmí. Můžeš mít nějakou infekci, tomu by odpovídaly i ty bolesti.Rozhodně bych to nepodceňovala a zašla bych co nejdříve k doktorovi, ať se TI to zbytečně ten zánět nerozšiřuje dál...To je moje rada, mám vystudovanou zdravku a v hlavě ještě něco zbylo..určitě jdi k doktorovi!!!

kulicka
6. apr 2008

Ahoj Tanicka, zapachajici vytok? To bych sla k lekari! Mozna mas zanet! Nepodcenovat!!!
JInak pro kazde nase obavy je tu porodni babicka 🙂
Prekopirovavam tvuj prispevek, tak si pak skoukni odpoved ju?
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

gabrus
6. apr 2008

Teda Kulicka, jsi supeer!! Ani jsem nevěde¨ěla, že je tady nějaká diskuze Porodní bába, kde jsi to našla??? prosím napiš mi to, je to bezva věc.Díky g

durni
7. apr 2008

Ahojte chcela by som sa Vás opýtať na radu
aké všetky vyšetrenia sa robia na prvej poradni? zajtra idem konečne na prvú poradňu a neviem čo by mi mala robiť ani neviem či môžem ráno papať alebo kvôli krvi nia nič mi nepovedala tak ak mi viete niektorá poradiť že aká asi tak zhurba vyšetrenia by mi mala robiť až viem ktoré si mám pýtať
už mi povedal aj môj doktor na genetike že podla neho by som si ju mala zmeniť tak chcem vedieť či mi aspon teraz spravý všety vyšetrenia ako by mala
Dúfam že ste ma niekto pochopili viem že to je dosť krkolomne napísané ale neviem to krajšie sformulovať
😉

ilci
7. apr 2008

durni, tak já mám první poradnu až za týden 😀
mám donést moč
zatím jsem byla jen 3x na utz a před týdnem na NT screeningu na doporučení dr.

katarinkad
7. apr 2008

durni, mna v prvej poradni lekarka povazila, zobrala moc, zmerala tlak, vysetrila na koze a urobila utz. To bolo vsetko. 🙂 Ale kazdy lekar je iny, takze tazko povedat co by ti mala robit.

durni
7. apr 2008

čO JE to vlastne ten NT? mna tam poslal tiež doktor že aby som sa objednala u nejakého doktora a že najlepšie keby som sa objednala ked to bude 10 t + niekoľko dní

ilci
7. apr 2008

durni, dělá se to mezi 11 a 13tt na specializovaných pracovištích, já byla 12+2
na cca 90% zjistí vady jako je Downův syndrom
je to mnohem přesnější než tripple testy cca v 16tt, takže ny ty se pak chodit už nemusí

durni
7. apr 2008

AHA lebo má my moja urobiť ultrazvuk lebo doktor potrebuje vedieť presný ultragestačný vek či ako to nazval a potom že ešte sa mám objednať tiež na ultrazvuk ale tam mi napísal NT a že to bude omnoho presnejšie ako ten u mojej doktorky
ona i zatial až na jedno sono kde aj tak nič nevidela nič nerobila tak som chcela vedieť čo ma asi tak čaká ked tam zajtra dojdem
a ked mi bude brať krvné testy tak môžem ráno jesť

durni
7. apr 2008

katarinkad
AHOJ a čo ti zisťovala tým ultrazvukom? myslím čo všetko sa s neho dá zistiť

katarinkad
7. apr 2008

durni, ja som bola v prvej poradni az v 12tt. Vtedy mi uz na utz lekarka ukazala babo. Bolo ho uz pekne vidno, tak mi poukazovala hlavicku, chrbatik, nozicky, rucicky, zmerala ho, ci je na dany tyzden dost velke a tak. No kedze ty ides do poradne uz zajtra, tak neviem ci to uz bude vidno.

mien
7. apr 2008

ahoj durni, mne na prvej poradni, merali tlak, odvážili ma, moč som si musela priniesť, ale krv mi nebrali, to mne, keď berú krv, tak mi sestrička povie, aby som prišla na budúci na lačno a eštema doktor pozrel od spodu, ale to ma stále na každej kontrole pozerá aj od spodu aj mi robí sono

durni
7. apr 2008

aha takže mi možno ani nebude robiť ten utz?
no dufam že spraví aspon sono lebo na prvom nič nebolo vidno tak čo myslíte že bude robiť?sono či utz? a výsledky z krvi su za aký čas asi?

katarinkad
7. apr 2008

durni podla mna sono a utz je to iste
Opravte ma niekto ak sa mylim. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre