Čo sa deje v prvom trimestri?

pistek
9. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit?

durni
7. apr 2008

aha no lebo mne nič nepovedala vôbec nič a nechcela mi nič ani robiť ešte čaka na vysledky z genetky a doktor na genetike ked to počul tak povedal že nič v zlom ale menil by doktorku hned ale že jej nemám nič vravieť že to je len jeho rada ked ma nechce vyšetrovať kým nedostane od nich výsledky a tiež mi povedal že ju mám pozdraviť že výsledky jej ani nepošle teda tak skoro tak som zvedavá čo mi povie
čo myslíte ak ma stále nebude chcieť nejako vyšetrovať mám zmeniť doktorku?
na genetike povedali že je tam 2% pravdepodobnosť že by mohol byť ráštep ale že ked chcem tam ma bude sledovať preto chce to NT on a poslal ma ku svojemu známemu a nie od nej viete mi poradiť čo by ste robii vy?
ked som jej povedala že mávam občas boelsti tak mi len povedala aby som nehysterčila a nevšímala si to tak a nič viacej

durni
7. apr 2008

to je fakt to isté? aha prepáč to som nevedela 😖
hm no vieš neskúsená 😀

katarinkad
7. apr 2008

durni, no ved pockaj ako sa bude spravat tvoja lekarka na najblizsej navsteve. Neviem co ocakavas od tej svojej lekarky, ze pises ze ti nic nepovedala a ani nic nerobila....ved si este len v 8tt. Tak to ti toho este vela robit nemohla, podla mna. Uvidis najblizsie, co ti povie, ako sa bude spravat. A pytaj sa ty, ked ona ti nic nehovori. Ja sa svojej tiez vsetko vypytujem. Sama od seba mi vela nepovie.

durni
7. apr 2008

no ono ani nie čo ja očakávam mna zaskočil ten doktor ked mi povedal že aj tak mi mala už urobiť niečo alebo tak ona ma poslala na genetiku a tam nič nebolo napísané len že prosí o vyšetrenie a on sa ma pýtal že to ma ako urobiť ked tam nič nie je ani len týžden napísaný alebo tak
preto som rozmýšľala či je to v pohode ja osobne neviem je to prvý krát čo som tehotná takže netuším ako sa ma ku mne srpávať a čo mi ma robiť za testy preto sa apýtam lebo som reagovala vlastne na jeho podnet nie na svo jkedže ja o tom nič neviem
ale počkám čo mi povie teraz a tak ale jasné mi povedal že ked nebudem vedieť presný nejaký gestačný či aký vek taak mi nepomôže moc lebo to poptrebuje aby mohol vyhodnotiť výsledky

henri001
7. apr 2008

Ahoj Durni, ani ja som so 10 tt nemala niake specialne info, iba ironicky usmev mojho doktora,ze nie som chora, ale tehotna 😀 Frajer strasny, sice ma pravdu, ale ako prvorodicke mi taketo info nestacilo a sup ho, isla som k inemu...prve naozajstne vysetrenie bolo v 10 tt, krv, tlak, vaha, ultr., ale ten pocit, ze mi odpovie na kazdu moju ,,dolezitu" otazku je na nezaplatenie..hlavne sa nestresuj, a nechaj babatko nech sa u teba citi ako v bavlnke 🙂

horajda
7. apr 2008

ahojte baby,tak si predstavte ze mna chceli na prve vysetrenie poslat az v 15tt,ze je plno v nemocici,mna tu z tohoto anlgicka raz porazi,tak som si to vytelefonovala a teraz cakam na skorsi termin,som z toho na nic

durni
7. apr 2008

Ahoj henri001
no ja si asi počkám ako bude teraz na tom ta doktorka a uvidím ale ak mi nebude ochotná odpovedať tiež zvažujem zmenu pre mna su tiež dôležité také informácie a tiež mi ich moc nechcela poskytovať a len to má čas a tak ale tiež kedže je to prvý krát tak tiež by som bola povdačná keby sa mi tak venovala a všetko mi podrobne vysvetlila chápem že ju to nebaví ale ja tiež potrebujem nejaké uistenie
ale uvidím no možno bude mať lepšiu náladu a nebudem musieť ísť hľadať iného doktora ale som rada že nie som jediná kto nad tým uvažuje 😉

durni
7. apr 2008

v 15t? tak to by som asi tiež sa sanžila aby ma poslali skôr už teraz som nevedela vydržať kým bude 8.4 a už som sa dočkala keby som mala čakať ešte dlhšie tak asi by som si vymyslela iný dôvod prečo tam ísť skôr

henri001
7. apr 2008

Ahoj Horajda...skus ich upozornit na to, ze si chces dat urobit vysetrenie na downov synd, a to sa robi najskor asi 10 a najneskor 13 , ako si uz citala, je to omnoho presnejsie ako v15 tripletesty...ako si na tom , hradis si to sama ?

many
7. apr 2008
many
7. apr 2008

jinak ahoj těhulky 🙂

zofa
7. apr 2008

Horajda ak si v Angl. a tvoj priatel alebo manzel je angl., tak im to daj najavo, hned budu mat volne terminy 😉
Ja som mala ten isty problem ale ako zistili, ze som neni polka a ze manzel je angl., to bola zmena v spravani 😠
Tu je prve vysetrenie prevazne v 12.tyz. ale to uz asi vies, nechcem byt mudra. Vysetrenie na downov syndrom mam tento piatok - teda v 11tt. Ale to by ti mala navrhnut midwife 😉

durni
7. apr 2008

henri001
AHOJ no neviem či si to hradím sama mám sa tam len objednať a nejde len o Dawnov syndrom ale aj o ráštep a tak lebo drahý sa narodil s dvojitým ráštepom podnebia a tak pre istotu chceme byť testovaný aby sa to nejako nepomenilo alebo tak
či to budem platiť alebo nie mi asi povie až ked sa objednám ale neviem to nie je test na moje vyžiadanie ale doktora z genetiky

horajda
7. apr 2008

zofi,priatel je slovak taktiez takze smola,ale snad mi daju skorsi termin!ten NT screening sa robi tusim az do 14tt nei?

horajda
7. apr 2008

no takze teraz som sa to docitala krv ma byt odobrata medzi 10-12tt a ultrazvuk na Dawnov syndrom medzi 12-14tt,takze to stiham!!!

henri001
7. apr 2008

Horajda, zda sa mi ze sestricka vravela najneskor 13+3 na screening

Durni 😀 ty nic platit nebudes, to bola otazka na horajdu

durni
7. apr 2008

aha

horajda
7. apr 2008

no 13+3 bozenku ja sa bojim aby som to stihla,baby a vy si to platite,ci to mate ponuknute?ja este neviem kedze mam 30 tak snad si to nebudem musiet platit

henri001
7. apr 2008

horajda, ja si to v cechach platim, a tym padom nemam problem sa objednat 😉 len preto som sa pytala, ze ci je to v ang neaky rozdiel

nadenka
7. apr 2008

Ahoj holky, no ja jsem byla na prvnim ultrazvuku hned pri prvni navsteve doktorky a to jsem byla v 5tt a ted jdu na dalsi v patek tento tyden - to uz budu 7+4tt . Ale krev, moč, tlak a jiné věci jsem ještě zatím nepodstoupila.Možná mi teď řeknou víc.

horajda
7. apr 2008

herni a ako to stoiji v Cechach?tu ked mas nad 35 tak ti to robia automaticky,no a potom ze si to mozes vyziadat ale neviem ci sa to plati alebo nie mozno to tiez maju ohranicene vekom nie?

henri001
7. apr 2008

ja som platila za vsetko 2500, Kc a bolv tom dokonca aj 3D screening...zlatko, ja Ti len chcem pomoct, aby si sa tolko nestresovala, ze nestihas, lebo stres ako vieme, nerobi dobrotu, no ale ak citis ze to chces mat co najskor, skus ak to zvladnes hradit si to sama...inak si myslim ze tam v ang vedia co robia 🙂

zofa
7. apr 2008

Horajda je to zadarmo 😉

henri001
7. apr 2008

Aj v cechach je to zadarmo, len ja som lovenka 🙂 a nemam tu poistenie

horajda
7. apr 2008

zofi ja som citala ze niekde nie!a ty ides uz teraz v 11tt na to?ako si si to vypytala?ked tu v lonyne je vsetko na h...

zofa
7. apr 2008

No neviem kde v Lond.si ale ja som neni daleko od Lond. 5min.autom od siestej zony metra.
GP by ta mal objednat k midwife. Sedenie s nou trva asi hodinu 😝 ale vsetko ti povie podrobne. Da ti kopec letakov ktore su super lebo sa z nich dozvies kopec veci a da ti BOUNTY Pregnancy Information.All the information and advice you need for your pregnancy. A aby som nezabudla, to najdolezitejsie Maternity Notes. To je ako na Slov.tehotenska knizka ale ovela vacsie vydanie 😅 Ona by sa ta mala opytat ci chces ten test alebo nie. Je to uplne na tebe ale vravela mi, ze je to zadarmo, NHS to hradi. Pozrela som si prave letak, co mi dala a je tam website add. Mozes si to pozriet na www.screening.nhs.uk Skus sa mrknut, mozno tam bude, ze ci sa niekde za to plati. Sorry, ze som sa tak rozpisala.

henri001
7. apr 2008

Katarinkad, prosim ta nevies nahodou kedy je uz videt co to bude ? Viem, ze ty chces prekvapko 🙂 A mas uz neake brusko ?

horajda
7. apr 2008

oki,ale ked ja mam vse v jednom,takze na prvom vysetreni uvidim aj midwife a ze vraj sa mi budu aj striedat,co nie som moc natesena!takze teraz len musim zapracovat na tom aby som mala to prve vysetrenie skor.
zofi a koko mas rokov?

mien
7. apr 2008

henri, mne povedali už v 12 tt, že to bude chclapček a teraz už na 100 percent, lebo môj malý sa vôbec nehambý a stále ukazuje čo to tam má

henri001
7. apr 2008

Mien,dAkujem to je teda sila, ja som citala ze pohl sa vyvija do 13tt, to bude matcho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre