"Ductus Venusus" v tehotenskej knižke. Čo to znamená?

alojzova
14. okt 2019

ahoj baby chcela bi som sa opýtať sa.....ked ste boli na prvom ultrazvuku mate aj vy vťehotenskej j knižke napísane že Ductus venusus lebo nerozumiem tomu

horalka1986
14. okt 2019

@alojzova na toto uplne staci google.

alojzova
autor
14. okt 2019

@horalka1986 no neviem ci je to zle alebbo dobre

sisa_s
14. okt 2019

Je to uplne normalna sucast tehotenskeho a placentarneho krvneho obehu 🙂 po porode sa tato zilna spojka uzatvara

alojzova
autor
14. okt 2019

@sisa_a NEMOYE TO MA TNIECOI S TIM YE MOYE MAT MOJE BABO DAWNOV SYNDROM

sisa_s
14. okt 2019

@alojzova urcite nie, kazde zdrave vyvijajuce sa babatko ma ductus venosus 🙂

horalka1986
14. okt 2019

@sisa_s
@alojzova to je proste len pomenovanie...myslim ze prietokov laicky povedane. je to len nazov,ziadna diagnoza.

h_petra
14. okt 2019

@alojzova zase ty a tema o Downovom syndrome? 🙈

vinejka6
14. okt 2019

Nechcem byť zlá ani ti nič zlé neprajem ani tvojmu bábätku nie, ale týmito stresmi, čo si sama vytváras a tým, ze hľadáš stále niečo, ako zistiť, ci má tvoje dieťatko downa alebo nie mu môžeš privodiť veľmi lahko nejaké problémy a sebe komplikácie v tehotenstve. Už sa ukludni. A keď to sama nevieš, chod k Dr. Nech ta pošle k psychológovi, nech ti dá nejaké lieky, lebo ty máš zdravé dieťa v sebe a ak bude nedajbože nejak choré tak jedine kvôli tebe!!!!

alojzova
autor
14. okt 2019
alojzova
autor
14. okt 2019

@sisa_s dakujem

katarinka89
14. okt 2019

@alojzova A to sa nevieš spýtať doktora keď si u neho alebo aj ti to vysvetľuje a len si taká nechapava,že to potom musíš riešiť aj tu? Akože nehnevaj sa, čo týždeň to minimálne 1-2 zbytočne témy tebou založené. Začínam pochybovať či si ok

vinejka6
14. okt 2019

@katarinka89 všetky sme sa jej snažili poradiť a pomôcť ako sme vedeli, ale slečna si išla a evidentne ide naďalej svoje. Doktora sa mala opýtať na všetko už daaavno, radili jej baby, ze ak nevie s nim komunikovať, nech vezme zo sebou mamu, alebo muža, alebo proste hocikoho kto sa opýta za ňu ak niečomu nerozumie, no márne. Ja sa naozaj obávam o to jej bábätko, ktoré čaká, čo mu tým stresom, ktorý vytvára spôsobí

katarinka89
14. okt 2019

@vinejka6 Nezvyknem niekoho urážať, ale ja už keď vidím ten nick v téme 🤒 mňa už choroba z nej chytá....čo furt rieši? 🤯🤯🤯🤯🤯 Jak sa takýmto sp.o.tym ženám môže zadarit splodiť tak niečo krásne? 🤦

katarinka89
14. okt 2019

@alojzova Poradím ti nieco: zabudni že ti vyšiel u bábätka nejaký blbý test na dawna pozitívny.CHOD SA DAT VYSETRIT TY. TO BABO JE PODLA MNA ZDRAVSIE AKO TY !

veronikaszabova
14. okt 2019

To je tak, ked niekto najde modreho kona a v tom momente uz prestane pouzivat zdravy sedliacky rozum...

alojzova
autor
14. okt 2019

@katarinka89 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre