Duphaston a riziko potratu v 5 týždni tehotenstva

ni_pe
23. sep 2011

Baby, uz dlhsie asi vyse tyzdna mam bolesti, ako keby som mala dostat menzes, ale este vacsie. Dnes som si urobila test a bol pozitivny, to je to super, ale isla som ku gynekologovi kvoli tym bolestiam, povedal mi, ze som v 5 tt, ale mam riziko potratu.... A babo vidiet nebolo, len plodovy vacok, je to normalne v 5tt, ze neni vidiet babo??? Lekar mi dal DUPHASTON a zakazal sex. Mate niektora s niecim takym skusenost? velmi sa bojim o babatko.... prosim poradte mi..... dakujem

martina2001
23. sep 2011

@ni_pe u nás bol sex tabu celé tehu a dá sa to vydržať, moja doktorka povedala mm keď sme sa tak bavili, že manželka nemôže, ale ruky a ústa má zdravé 😀 a to je doktorka už po 50ke

rybulik
23. sep 2011

Neboj, ja som na tom podobne. Ku gynekologičke som šla pre meškanie, výpočtom to bol 5tt, na UZV len drobučký vačok, bez štruktúr, veľkostne zodpovedal 5tt. O týždeň na to som začala krvácať (a to sme s manželom neriešili žiadne aktivity, len trochu cestovania!) , takže na UZV už bolo pekne vidieť embryonálny pól, žĺtkový vačok a aj puzácie , ale tiež aj krvnú zrazeninu 😢 naložili mi duphastonu a ascorutinu a teraz už doma ležím s vyloženými nohami na plafone.
Ozaj sa nesmieš stresovať, bude tak, ako bude. Tiež som zvedavá, dokedy ešte budem takto. Len nech môj dorbáčik rastie a bojuje. Pekne potichučky. Drž sa!

tina_22
23. sep 2011

Ahoj, ja viem, že si nešťastná- ja som prežívala 3x- posledne úspešne. Dva potraty za sebou ☹ a tretie konečne vytúžené bábo. Ale neplaš sa, buď rada, že ťa Dr. upozornil. Mne Dr. hovorila všetko ok, v 12 tt ma poslala na veľky uzv do nemocnice, nič mi nepovedala a tam šok, že z toho nič nebude. Skoro som umrela. Len tak mi to povedali, bez prípravy, vyčistiť. 😖
So synčekom som bola od samého začiatku PN, duphaston, ascorutin, fraxiparin a ja viem, čo ešte.
Drž sa, neplač, teš sa na priateľa, a mysli pozitívne. Budem na teby myslieť.

katpetdo
23. sep 2011

@ni_pe Nestresuj hlavne. mne v ani v 6tt nebolo nic poriadne vidno okrem dutinky. Ja som spinila 3x, mala krce od zaciatku. Dostala som Duphaston do 14tt. Tyzden som bola na PN a potom sa to upravilo. Teraz mam OK tehotnestvo. AKo mi lekar povedal, ak je dieta z drave, taks a udrzi a ak nie, tak aj dole hlavou vas mozem zavesit a aj tak o neho pridete. Cize stres ti nepomoze.

katarinka289
23. sep 2011

ni_pe ja ked som bola u lekarky prvy raz, tak povedala, ze to vyzera na 6tt a uz mi ukazala srdiecko. Taky tmavy fliacik sa tam mihotal. Cele to boli take dve male gulicky, pricom jeden bol zlcovy vak, v ktorom su ulozene brusne organy. Neskor, pri vyvine tento vacok zmizne, lebo sa organy dostanu do brusnej dutiny. Tiez som dostala duphaston, ktory beriem doteraz. Uz budem v 20tt. A este ked som nevedela, ze som tehotna, tiez som si myslela, ze uz to dostanem a nic. Bola som tehotna. Tie bolesti su sposobene tym, ze sa tvoje telo uz prisposobuje. Cely prvy trimester som mala bolesti ako pred menstruaciou. Je to tym, ze maternica je sval, ktory ked rastie, tak so sebou taha aj väziva s ktorymi je spojena.Drzim palce, aby si mala babätko 🙂

ni_pe
autor
23. sep 2011

dakujem vam kocky za tieto slova, dufam, ze vsetko bude ok, len ma desi to, ze je tam ten flak cierny, nejaka strbinka na maternicki, kvoli ktorej mi dal tie lieky,ale nekazal mi lezat, ani mat vylozene nohy, len zakazal sex....

ni_pe
autor
23. sep 2011

@katpetdo dakujem za nadej, ked ja vsetko vidim hned cierne, lebo ja mam uzasneho muza, mame dobry zivot a ja som vedela, ze nemozme byt na sto percent stastni, ze sa musi nieco stat, z coho budeme mat hlavy v smutku a je to tu..... boli ma hlavne lava strana niekde ako je vajecnik, v noci ma strasne bolelo cel brucho, mala som doslova stahy....ale preslo to a dnes som zistila, ze to bolo zapricinene tym, ze mozem potratit, tak som dostala lieky a uz len cakat.....

feb13
24. sep 2011

@ni_pe Ahoj neboj sa, podla toho co pises je vsetko OK. Ja som sla koncom 5tt a mala som vacok 5mm a nic viac a dr povedal ze to este nemusi byt vidiet a potom zaciatkom 7tt uz buchalo srdiecko a dnes mam 9,5 mesacne dieta. A tie krce som tiez mala, najviac v ten den ked som mala dostat ms ale aj pred aj po, asi cely prvy trimestera obcas aj neskor, je to z toho, ze maternica sa roztahuje, je to taky menstruacny pocit velmi neprijemny. Podla mna ak sa budes chvilku zdrziavat sexu nic nepokazis 😅 ale ja to vobec tak tragicky nevidim.

marcovka1
24. sep 2011

@ni_pe ahoj urcite sa neboj,ja som tiez brala asi tak do 12tt a nehrozil mi potrat,ale dal mi doky tak preventivne mala som problem otehotniet tak preto aby bolo vsetko ok. 😉 krce mozez mat aj preto ze sa ti maternica roztahuje ja som tiez mala take bolesti a v pohode ,len sa nestresuj vsetko bude super 🙂

feb13
25. sep 2011

@rybulik Ahoj a mozem sa opytat teraz si v kolkatom tyzdni? Ja som 6+0 vlastne zacinam 7tt a rano sme zbehli na pohotovost lebo som tiez troska krvacala, uz aj vcera, uz sa to zastavilo ale je tam zrazenina ale uz aj srdiecko pekne bije tak snad to bude OK. Tiez som dostala Duphaston, len si nohy nemozem vylozit, lebo mam doma 9m zdravo hyperaktivne dieta. 😅

ni_pe
autor
27. sep 2011

@marcovka1 dakujem za podporu, no ja som v pohode cely den napr. a v noci dojdu krce, ja sa bojim tej strbinky na maternici, netusim co to je a preco to je.....uvidime buducu stredu, bojim sa aj toho, ze som v 5tt a na ultrazvuku bol len vacok, ziadne babo, srdiecko a tak....

ni_pe
autor
27. sep 2011

@feb13 juj tak sa tesim, ze mas teraz krasne zdrave babanko 🙂 no ja ked nebudem celych 9 mesiacov mat sex a nech ma kludne aj boli cely clovek, od kosti az po vlasy, je mi jedno, len nech je malinke OK 🙂

rybulik
28. sep 2011

@feb13 Ja mám trochu chaos v tom počítaní, ak ma pamäť neklame, tak práve dnes je to 7tt+5dní, teda v sobotu končím druhý mesiac. Myslím, že často sa môže vytvoriť malá krvná zrazenina práve preto, že hormony žltého telieska nedokážu udržať tú zvyšnú sliznicu maternice a akoby sa chcela spustiť menštruácia. Niekedy teda treba pomôcť externou dodávkou hormonov 🙂 Mne k tomu radila gynekologička aj Ascorutin 3xdenne, myslím že je volnopredajný. V zásade stabilizuje kapiláry a cievnu stenu. Keď som ho 1 den neužila, zhoršilo sa mi to, tak som ho potom už poctivo papala. Tiež mi nekázala ležať, ale nesmiem dvíhať bremená, ani vysávať, ani styk - samozrejme, ani otrasy a cestovanie.
Ja som krvácala 2 dni, potom ešte týždeň špinila , veď uvidíme. Moja gynekologička ma nechce moc skoro pustiť do roboty.
Máš to trochu ťažšie s tým dieťatkom, lebo to sa nepýta, čo môže : 😀 Ale snáď to zvládneš hravo, držím palčoky 😀 A daj potom vedieť, ako sa darí.

marcovka1
28. sep 2011

@ni_pe neboj sa urcite vsetko bude dobre,ja som tiez bola v 5tt a bol len vacok a potom som bola v 7tta uz bolo srdiecko drzim palce 🙂

diid
28. sep 2011

@ni_pe ale ved v 5tt je stale vidiet len vacok, aj mne ho bolo vidiet (vlastne 2) v 6tt bolo vidiet srdiecka a v 8tt. mali 18mm a bolo vidiet ako sa hybu. Tiez som brala progesteron a na zaciatku som mavala v case menzesu bolesti. Moje vacky maju 2r. a hybu sa non stop. 😀

feb13
28. sep 2011

@rybulik Dakujem za odpoved. Pocita sa to tak, ze den poslednej menstruacie je den c. 0 😀 a vzdy sa pridava +1 az +6. Takze den kedy mas dostat menzes a nedostanes (pri 28-dnovom cykle) je 4+0 takze ukoncene 4 tyzdne. Ja som dnes 6+3tt. Myslim ze je to presne tak ako pises, tym zltym telieskom. A ja som doteraz kojila a citala som, ze u niektorych zien moze kojenie zhorsit funkciu zlteho telieska a potom sa tvori menej hormonov. Takze som ho hned odstavila a este beriem ten Duphaston tak snad to bude stacit. Ja som krvacala iba troska, na zachode ked som sa utrela ale kym sme dosli na pohotovost uz to aj prestalo. No moje dieta ma zhruba 10 kil a dvihat ho musim. ☹ Ale aspon ked spi si lahnem aj ja. A s tym vysavanim je to tiez pravda, clovek by tomu neveril, ale so synom som bola tiez na rizikovom od 30tt kvoli krcku a musela som lezat aj maternica mi nadmerne tvrdla az bolestive to bolo a vtedy som dosla na to, ze vysavanie je najtazsia praca v domacnosti, najviac namaha brucho, sama som to citila, ze mi potom vzdy bolo zle. Kedy ides na kontrolu? Ja idem v pondelok k svojmu, este som u neho nebola lebo prve vysetrenie zvykne robit 8tt a ten doktor na pohotovosti mi hovoril aby som skorej ani nesla na kontrolu ze to staci.

ni_pe
autor
1. okt 2011

@marcovka1 dufam, ze aj moje babo uz bude mat srdiecko, ze bude ok,ale desi ma stale ta strbinka, kt. bola na maternici na ultrazvuku .. :-/

ni_pe
autor
1. okt 2011

@diid jej tak ty mas doma dvojnasobny poklad 🙂 ani tomu by som sa nebranila,a le staci aj jedno, len nech je zdrave 🙂

nena13
1. okt 2011

@ni_pe Aj ja som bola u lekarky koli špineniu a malému krvacaniu, som v 5 aj par dní a tiež videla len vačok...Žienky tu píšu že je to normálne,tak sa snažím byť v klude.Kedže som mala 2x potrat a na krku 36 vieš si predstaviť v akom som stave,dostala som dhupaston3xdenne a mam oddychovať a čakať ako si príroda vyberie.Nič ine nám nezostáva len pevne veriť a dufať .Držím Ti palčeky

diid
1. okt 2011

@ni_pe drzim palce!

ni_pe
autor
1. okt 2011

@nena13 jaj moja, drzim ti palceky velmi velmi nech to vyjde, ja vravim, ze vydrzime vsetko, bolest, nevolnosti, vsetko, ked mam byt 9 mesiacov v posteli,tak budem, len nech je malinkemu dobre a nech sa narodi, zive a zdrave, to je podstatne....No ja uz spinenie nemam, ani krvacanie, len sem tam bolesti, hlavne, ked som v robote a rozculujem sa, lebo mam taku robotu, ze na dennom poriadku je stres, .....

ni_pe
autor
1. okt 2011

@diid dakujem 🙂

blackberry
1. okt 2011

@ni_pe mysli pozitivne, ja som mala take ako keby menstuacne bolesti, ze som sa az potila a nemohla sa pohnut. tiez som bola okolo 5tt u doktora a bral mi krv a HCG bolo velmi nizke, vyjadroval sa opatrne, dostala som duphaston a utrogestan a za dva tyzdne na kontrole bolo vsetucko ok a dnes uz krmim nas pokladik zeleninkou. Mysli pozitivne, oddychuj!

sonia1501
1. okt 2011

mne predpisala doktorka tieto lieky, mala som bolesti v podbrusku, bola som v 7tt, ale tie bolesti boli z toho, ze sa maternica meni, a mala som vtedy sex, lebo som to velmi chcela aj divokejsi a nic sa nestalo.. az potom mi dokt. povedala ze neodporuca sex, ale i tak sme ho praktizovali.. ale uz nie az tak nadivoko :o) nuz ja si myslim, ze co sa ma stat tak sa aj stane.. to je len moj nazor nie som odbornik.

nena13
2. okt 2011

@ni_pe aj ja už nekrvácam,ale bojim sa či to naumelo neudržiava len dhupaston....len sa modlím...Aj ja mám takú robotu-plno stresov,ale cez víkend som doma tak ležím a ležím....Ďakujem za povzbudenie🙂Určite mi daj vedieť ako sa Ti darí 🙂My to nejako hádam zvládneme🙂

ni_pe
autor
2. okt 2011

@nena13 ja budem mudrejsia teraz v stredu, ked idem na kontrolu, obavam sa jej velmi, ale tak co mam robit....urcite dam vediet 🙂

nena13
3. okt 2011

@ni_pe Budem Ti moc držať prsty🙂

ni_pe
autor
4. okt 2011

@nena13 sekla som sa, idem az vo stvrtok,t akze o den dlhsie budem trpnut... 🙂

nena13
4. okt 2011

@ni_pe Ja idem v piatok,už budem vedieť či sme v poriadku,či nie,lebo už asi bude musieť vidieť srdiečko.Dnes som pravdepodobne 6 týždnov a 3 dni.Tak vo štvrtok držím palce a daj vedieť

rybulik
4. okt 2011

Ahoj @ni_pe, budem na Teba vo štvrtok myslieť, ja som bola na kontrole dnes, takže hemtom už vyzeral ako slížik, tiahol sa smerom do krčkového kanála, bublinka pekne narástla, videla som srdiečko, hlavičku, len rúčky a nôžky nie, ale hlavne preto, lebo to bolo také rýchlejšie sono, ani sme nemerali. ostávam na Duphastone, stále špiním, ostávam aj na PN, lebo moja pracovná akčnota by asi napáchala zlobu, no a tehu knižku dostanem na ďalšej kontrole 19.10. Teraz je to 8+4tt. Dúfam, že bude všetko fajn.
Ak chceš, našla som pekne opísané celé tehu po týždňoch na www.tehotenstvo.academy.sk - je to fajn stránka. Inak je mi desne blivne celé dni, nielen ráno, páli má záha, grgám ako opilec aj po obyčajnej vode - amen tma 😖
Držím Ti palčoky, všetko bude fajn, uvidíš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre