Duphaston v tehotenstve

iivkaa1
12. okt 2012

Ahojte maminy v utorok som si robila tehu test a vysiel pozitivny, ale predtym som brala Duphaston a teraz mam brat 3xdenne,ale teraz som zistila,ze ho mam len do soboty a na nedelu nie....doktorka tam uz nieje,tak sa chcem spytat ci to moze nejako uskodit ak den nevezmem a v pondelok naklusam po recept. dakujem

rohacka
19. jan 2013

@lucka_o mozes brat duphaston aj pocas tehotenstva, obsahuje len telu vlastne hormony na udrzanie tehotenstva.

lucka_o
19. jan 2013

@rohacka ale lekar mi ho nechce predpisat lebo dojcim.....ty si ho brala pocas dojcenia?

rohacka
20. jan 2013

@lucka_o nebrala, ale som laktacna poradkyna a viem, ze sa to moze. Duphaston nie je ziadny problem pri dojceni. Materske mlieko prirodzene obsahuje hormony, ktore su v duphastone, takze ich mnozstvo v MM sa pri uzivani duphastonu nezvysuje. Takze kludne mozes brat duphaston a dojcit.
Precitaj si napr. tu
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

lucka_o
20. jan 2013

ved som to citala, ale pytala som sa viacerych lekarov a neodporucili mi to. presne ten clanok co si mi poslala link, tak som citala. A drobcovi to neskodi? ten duphaston? v mliecku? neviem ake mnozstvo sa vylucuje, Poznas niekoho , kto to bral v tehu? nic sa nedialo? dakujem pekne

rohacka
20. jan 2013

@lucka_o poznam viacere zeny, ktore to brali v tehu a v pohode. Ved ked si zobries, ze to beries v prvom trimestri, kedy sa dietatku vyvijaju organy a fakt lekari si davaju velky pozor, co ti daju, aby neposkodili babatko..... tak ako to moze poskodit hotovemu babatku akehokolvek veku, ked uz ma vsetky organy vytvorene a vsetko... Okrem toho dojcene dieta dostava len zlomkove mnozstvo oproti babatku v brusku. Vacsinou, co sa moze v tehotenstve, sa moze aj pocas dojcenia...nie je to pausalne tak, ale vacsinou to plati. Pozri, ak si tehotna a potrebujes brat Duphaston a lekari ti to odmietaju dat, pozeram ze dietatko uz ma vyse dvoch rokov - mozes to vyriesit aj tak, ze zatajis, ze dojcis....osobne nie som zastanca klamstva, ale v tomto pripade....predpokladam ze uz nedojcis den a noc ako novorodenca, ze je to len parkrat za den.

alisael
4. feb 2015

chcem sa spytat, tie co ste brali dufaston aby ste otehotneli. Brali ste ho len tych 10dni, alebo ste pokracovali, ked ste zistili, ze ste tehotne? Resp. brali ste ho odvtedy nepretrzite, ze ste po tom 25.tom dni neprestali?

vierkaaa85
4. feb 2015

Ja som brala Duphaston asi od 6 tt, avšak bábo neudržal, prišli sme o neho v 10 tt kvôli MA. Ale sú s ním dobré skúsenosti, mnohým ženám pomohol...a viem, že ho brali pred a aj počas tehu, gynekológ ti to povie najlepšie podľa tehotenstva, či prebieha v pohode.

megan5
25. júl 2015

@alisael ahoj.no čo brala si ten duphaston aj po tom 25dni?lebo aj mna táto otázka zaujíma.myslím,že ja mám problém udržať to,lebo inak sme zdravý.a bolieva ma podbruško.no a dal mi gynekolog duphaston.a podarilo sa vám už?držím palce

alisael
26. júl 2015

@megan5 nebrala som nepretrzite.. po 13dpo som zacala trochu spinit tak som si ho opat nasadila (mala som pozitivny test) a brala som dalej do toho 11-12tt. Teraz sme chvalabohu uz 19tt a zatial sme v poriadku ☺. Doktorka povedala, ze som urobila dobre, ked som ho brala opat.

megan5
26. júl 2015

@alisael dakujem a super,že je všetko v poriadku..držím palce🙂

alisael
26. júl 2015

@megan5 dakujem ☺

megan5
26. júl 2015

@alisael a ty si ho brala do toho 25dna,potom už nie, meškala ti menštruácia,mala si pozitývny test a potom si si ho kedy teda nasadila?ahoj 🙂

alisael
27. júl 2015

@megan5 ano, brala som normalne do 25dc (resp. sledovala som si ovulaciu a po pozitivnom ovu teste som ho brala 10dni, kedze ovu som mala az na ten 25dc), tak som ho 3-4dni nebrala a potom zacala opat. A nas zazrak sa nejak udrzal ☺

milenka12323
5. sep 2015

Ahojte baby doktorka mi dala duphaston ale uš som zabudla kolko krat mam piť ďeňe lebo uš som potratila tak dala mi duphaston a som v 5 tyzdni tehotna a uš som krvacala a uš to'prestalo a doktorka povedala že keť budem tehulka mam to brať ale neviem kolko 🙂 krat ďeňe amavam troška hnedaste spinenie a pomali to ostupuje prosim poraťe mi

iwulqa
7. jan 2016

Abojte baby pohol vam duphastol mne ho dnes predpisala doktorka lebo som zacala spinit v 4+6 ale strasne ma s neho boli chrbat a sem tam aj zaboli brucho je to normalne.

kubkovamama
10. mar 2016

@iwulqa ahoj.. kedže už si ako vidím v 14tt, už si za vodou.. Duphaston sa užíva cca do 12tt na udržanie tehotenstva.. šak to vieš. 🙂 Ja som v 6tt a beriem ho aj s inými liekmi po dvoch MA. Chrbát a bruško ťa bolia v norme, ked len sem-tam, ved si tehotná. 🙂 Mňa brucho bolelo docela dosť cca pred 2 dňami, odvtedy ani ň.. aj sa bojím, či je to normálne. ☹

enkaaa
1. apr 2016

Ako tak čítam máte skúsenosti s Duphastonom. Teraz mi Dr. predísala lebo som špinila 3 dni. Mám trocha obavy....viem že na upravu MC je výbaroná vec...s tým mám skúsenosti....ale počas tehu neublíži babčovi??? Teda nemôže vyvolať potrat?

katusinka
3. máj 2016

Ja som v 6 tt. berem duphaston no stále sa spinim už som raz potratila... je to OK?až zajtra idem ku doktorke

martuska2
4. máj 2016

@katusinka ahoj tiez som v 6tom tyzdni po 2 potratoch. Neviem ako dlho uz beries duphaston ci je ok ze spinis by si mala zajst k lekarovi..moze a nemusi to nic znamenat.
Ja beriem aj duphaston a zdola utrogestan 2r 2vecer lre istotu plus dalsie lieky

katusinka
4. máj 2016

@martuska2 no bohužiaľ som samovoľne potratila

martuska2
5. máj 2016

@katusinka To mi je luto, lavne sa nevzdavaj. Pories si lekárov, aby ti pozreli hematologiu, endokrinologiu, genetika aj podla mna nie je taka dolezita, tak pisali aj ine baby na fore...ja som po 2 potratoch sla aj na rep. imunologiu lebo mam aj autoimunitne choroby. teraz som pod ich dohladom a snad to do tretice vyjde, ale bojim sa.
velmi ti drzim palce, nevzdavajte to, teraz oddychuj a potom sup dalej. Drz Sa!!!

maajushka
5. máj 2016

Ja som raz potratila, a pri druhom mi hned predpisali duphaston a brala som ho az do 4 mesiaca... poškodit vraj nemoze, takze hlavne klud... 🙂 drzim palceky vsetkym snazilkam 😵

kajabartal
5. máj 2016

@milenka12323 treba zavolat lekarovi a spytat sa, to je predsa jasna rada

pravdoluba
13. máj 2016

Ahojte baby, ja som práve 5tt+3d a beriem duphaston 3x denne. Hneď po prvej kontrole mi ho lekár predpísal. Tak sa tešíme a veríme, že všetko bude ok.

enkaaa
13. máj 2016

@pravdoluba Určite áno. Len buď v kľude! U nás všetko je ok....malička pekne rastie a je dosť aktívna 🙂 Ja som brala až do 20tt

pravdoluba
15. máj 2016

@enkaaa snažím sa veru. No momentálne ma chytila nádcha a bolesť hrdla. Asi pôjdem na Pn a nebudem riskovať chodenie do práce.

maja367
15. máj 2016

rozdel si tabletky, takze znižis davky a v pondelok začnes brat ako ti doktorka nakaze. Ja som brala do 20tt 2x denne 🙂

martuska2
15. máj 2016

@pravdoluba zial aj mna boli hrdlo a kusok aj nos mam chyteny. Dufam ze to skoro prejde lebo pred ojoma potragmi to bolo takto a preslo mi to riadne na dutiny. Takze verkm se do zajtra bude ok. Davaj zj ty na sdba pozor

pravdoluba
16. máj 2016

@martuska2 ja som dnes už u lekára a idem na pn. Nemôžem takto chodiť do práce. Musíme sa šetriť.

jankavra
16. máj 2016

ja som brala duphaston obe tehotenstvá skoro celých 9 mesiacov a guajacuran...takže žiadne obavy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre