Farbenie vlasov v tehotenstve - rady

barborkakr
11. apr 2018

Ahojte kocky, skusenejsie, tehulky, mamicky poradte mi prosim, ako ste riesili farbenie vlasov v tehotenstve? Kazdy odbornik pise inak, ale ja mam sedive, tak chodit asi nechcem :D :D :D Ublizi farbenie dietatku? Ci pouzit farby bez amoniaku? Len ci tie zafarbia aj to, co maju, dakujem za pozitivne rady 🙂 🙂

ciernysokol
9. jún 2019

@le4 ahoj,prosim ta,vedela by si mi poradit,fabim klasickymi farbami,ale vznika mi alergia.chcela by som prejst na hennu,vlasy mam tmavohnede.aku hennu mam kupit?svetlohnedu alebo tmavo?chyta na tmavsie?okrm toho mam aj sedive.chyti to dobre?mozem ju pouzit aj na farbene vlasy?nebudu zelene?niekde som citala,ze treba farbit na dva krat,velmi tomu nerozumiem.dakujem pekne za rady.

le4
9. jún 2019

@ciernysokol ahoj, zvolila by som tmavohnedu hennu, pripadne orieskovu. Henna ti vlasy nezosvetli, toho sa nemusis pri svetlejsich odtienoch henny bat. S prekrytim sedin nemam osobnu skusenost, ale z rodiny viem, ze krasne prekryva. Jednoznacne po mnohych pokusoch odporucam znacku Khadi. Niektora henna ani nezafarbi, z inej su skaredo oranzove vlasy, cista katastrofa. Skusala som rozne znacky a tato ma naozaj navrch.
Vlasy mozu mat slaby zeleny odtien v pripade, ze boli farbene chemickymi farbami, co viem, tak najma blond farba toto sposobuje. Myslim si, ze inak zelena nehrozi, jedine pri snahe prefarbit blond vlasy na tmavo, tam uz zelena vznikne kvoli tmavomodremu indigu v henne. Tmavsie henny obsahuju indigo, samotna henna farbi vlasy skor na cervenohnedo. O dvojfazovom farbeni som pocula v suvislosti s farbenim sedivych vlasov, nieco v zmysle, ze najprv treba naniest hennu, potom indigo, ale viac k tomu neviem napisat. Ale ta khadi tmavohneda by mala zafarbit sediny bez problemov na prvykrat, ako som pisala, nemam to odskusane osobne, ale moja svagrina ano a vlasy ma krasne.

ciernysokol
9. jún 2019

@le4 dakujem velmi pekne,presne toto som potrebovala pocut.a ktora nebude mat nadych do cervena?tmavohneda?lebo snazim sa o studeny hnedy odtien.ta orieskova neviem.a tmavohneda nie je prakticky cierna?dakujem

ciernysokol
9. jún 2019

@le4 este som nasla strednehnedu a popolavohnedu na heureke.tak asi skusim tu popolavu.

le4
10. jún 2019

@ciernysokol s hennou sa uplne studeny odtien asi dosiahnut neda, ale mala som tmavohnedu (viackrat), a bola to tmavohneda, nie tmavohnedo-cervena. Cerveny odtien bol velmi slaby

le4
10. jún 2019

@ciernysokol tmavohneda mi naozaj vysla na tmavohnedu, nemala som cierne vlasy, ale za inu znacku ako som pisala, sa Ti neviem zarucit. Z inych znaciek henny som skusala len stredne/orieskovohnedu a cervenu, avsak indigo, ktore dodava vlasom tmavost, sa relativne rychlo vymyva, takze keby si mala vlasy prilis tmave, myslim si ,ze to vies vymyt, ked si viackrat umyjes hlavu, resp.cas pomoze.

ciernysokol
10. jún 2019

@le4 dakujem,objednam,vyskusam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre