Farbenie vlasov v tehotenstve - rady

barborkakr
11. apr 2018

Ahojte kocky, skusenejsie, tehulky, mamicky poradte mi prosim, ako ste riesili farbenie vlasov v tehotenstve? Kazdy odbornik pise inak, ale ja mam sedive, tak chodit asi nechcem :D :D :D Ublizi farbenie dietatku? Ci pouzit farby bez amoniaku? Len ci tie zafarbia aj to, co maju, dakujem za pozitivne rady 🙂 🙂

kika831
11. apr 2018

@barborkakr ja som si farbila vlasy az od 2. trimestra a radsej bezamoniakovou farbou. Treba si dat pozor, aby si mala farbu uz odskusanu, aby si sa vyhla pripadnej alergickej reakcii. Farbenie urcite nie je zakazane, ale asi to netreba prehanat 😉

mircalla
11. apr 2018

Pouzivaj farbu bez amoniaku a nie moc casto, ja som farbila tak

mimcak
11. apr 2018

Ja som počkala 3 prvé mesiace a potom som farbila .

mircalla
11. apr 2018

Na tych farbach je vzdy napisane bez amoniaku - par sa ich najde

barborkakr
autor
11. apr 2018

@mimcak vobec si sa nefarbila? Ci len bez amoniaku, ja nemozem sa tri mesiace nefarbit :(

evittam
11. apr 2018

@barborkakr Farbila som sa v oboch tehotenstvach, u kadernicky. Mam dve zdrave a krásne deti.😉

barborkakr
autor
11. apr 2018

@evittam waw, super 🙂

evittam
11. apr 2018

@barborkakr Nevidím na tom nic prevratné.😉 Prepac.

nicoli02
11. apr 2018

netreba to s tým preháňať.. neskúšala si napríklad hennu?

le4
11. apr 2018

Ak by si sa bala klasickej farby a nefarbis sa na blond,mozem odporucat hennu znacky Khadi -prekryva aj sediny a da sa vybrat aj hneda, tmavohneda a cierna, za mna je to henna ktora aj vlasy zafarbi narozdiel od drogerkovych a teda nie na cerveno, ale farby na krabicke zodpovedaju aj realite. Samozrejme jemny odtien cervenej tam je, ale naozaj nie silny.

mimcak
11. apr 2018

@barborkakr nie nefarbila som až ku koncu 3mes.,ale ja som nemala šediny.No myslím,že tou farbou bez amoniaku alebo ja by som asi volila radšej ku kaderničke.

cherinna
11. apr 2018

...ani nechty by si si nemala lakovat, ani malovat sa, ani vonavkovat, pomaly ani sprchovat atd......🙈🙈 ako sorry ale niektorym mamickam fakt hrabe 🙈😝

mircalla
11. apr 2018

@le4 mne teda henna nikdy nevyhovovala, je to strasny humus i ked je to prirodne. asi tyzden sa mi drolili tie casti z hlavy. plus to neni zrovna pekne

veronikastrickova
11. apr 2018

@barborkakr ja som mala svadbu v 11tt a bola som nafarbena normalnou farbou, ale viac som nefarbila, bolo mi zle z toho smradu

le4
11. apr 2018

@mircalla chapem, poskusala som rozne henny, a teda nic moc. Ale tato je super. Dosla som k nej tak, ze som obdivovala vlasy mojej znamej a ta mi o nej povedala... az som sa cudovala, ze je to henna. Momentalne ju nepouzivam, mam prirodzenu farbu, ale kedykolvek chcem zmenu, tak si ju kupujem.

barborkakr
autor
11. apr 2018

@cherinna no nerada by som chodila ako daka zanedbana mamicka, tak preto sa pytam 😊

mircalla
11. apr 2018

@le4 ok tuto nepoznam, dobre vediet

matkaleskova
11. apr 2018

Počkala by som, pokiaľ by sa mi skončili prvé tri mesiace a potom by som s farbením začala. Existujú rôzne šetrné farby, takže si myslím, že by malinkému nejak škodiť nemali

ave17
11. apr 2018

Ja som farbila cele tehotenstvo,každý mesiac.Nebudem chodiť jak supana,myslím ze chémie okolo nás je toľko,že to co sa dostane do tela cez korienky je mizive množstvo. A netuším,ci bola s amoniakom alebo bez🙂

barborkakr
autor
11. apr 2018

@ave17 super dakujem ti 🙏

lubicasnopkova
12. apr 2018

tiez odporucam hennu, daju sa vybrat rozne znacky aj odtiene a kvalitna henna zafarbi aj sediny, ja ju pouzivam uz roky a mam sedive vlasy, na tie mi chyta trosku svetlejsie, ako na ostatne, ale je to ako jemny melir, ja som spokojna, treba vyskusat 🙂

muskalenuska
12. apr 2018

Ja som si farbila vlasy pocas tehotenstva medenym odtienom a ked sa mi mala narodila mala rysave vlasky 😀 Som sa smiala, ze sa asi ta farba nejak k nej dostala, kym bola v brusku.. Teraz ma blondave 👧

zuzanka777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
artemiss1
17. apr 2018

Farbila som v 6 týždni akurát som ten týždeň zistila že som v tom a potom som v 22 s farbila len mi viac vlasy padali a este planujem dakedy okolo 33-34týždni kvôli odrastom ale nie silnú farbu určite by som nie perodix

alobalka
17. apr 2018

Farbila som si za celé teho asi 4x, inak loreal retus sprej na odrasty. Niektore herecky sa tu nad tým smejú, ale je to chemia a kým farba pôsobí, niečo sa vstrebava cez pokožku.

muskalenuska
19. apr 2018

@muskalenuska no musim dodat,ze som si farbila len raz v 7.mes.,ked sme mali ist na svadbu a bola to farba bez amoniaku

nufiatko
19. apr 2018

Ja som si vlasy farbila od zaciatku tehotenstva aj zosvetlovala u kadernika . Na zaciatku som mala cierne , teraz mam rysave .

lucka_g9
27. okt 2018

@barborkakr Ahoj, farbiť v tehotenstve pokojne môžeš, ale len prírodnými farbami.

dnuera
14. dec 2018

Nakolko ja vlasy pocas tehotenstva vobec nemam plne zivota a sily, farbim si vlasy hennou -kupis aj v dm. Je to prirodna farba na vlasy a tiez regeneracna maska v jednomjednom, podla toho co tam z domacich ingrediencii pridas ( oliv.olej, vajicko, kokos.olej ... ). Henna vlas obali, vydrzi a pekne sa vymyva casom. Precitajte si viac na nete 🙂 ja som spinava blondina, farbim si vlasy na rysavo. Takze som do zmesy pridala ingrediencie farbiace do "cervena/zlta" ( kurkuma, cerv.paprika, citron, silny ovocny caj ). Pripravena zmes ma silnu zemitu vonu ako caj zo zeleneho jacmena. Na vlasoch som mala 2,5 hodiny ;) cim dlhsie, tym je farba intenzivnejsia. Potom staci poriadne vymyt vodou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre