Hnedý výtok v 5tt

barbara24v
10. feb 2019

Dobre ranko baby! Pisali ste, že ten hnedý výtok je normálny v tehotenstve. Po akú dobu ale? Ja ho mam vkuse už 8mi den. V piatok som bola na krvi, zajtra idem opakovane, kedže chcú zistiť či sa zvyšuje HCG. Žijem v zahraničí a tu sa s tehotenstvom vôbec ale vôbec do 10teho týždňa nezaoberajú, takze zato ma aspoň poľsky gynekológ poslal na krv, aby sme co to zistili. Ono včera som oddychovala viac-menej cely den, tak aj toho výtoku bolo menej, ale napríklad cez týžden ako som pracovala tak ho bolo viac, alebo napríklad keď som bola na veľkej potrebe...snazim sa nemyslieť na zle, len ma to trosku hnevá. 😞

s1m.one
10. feb 2019

ahoj, ono je to u kazdeho rozne, aj ja som to mala, len to bolo pred 10rokmi, tak si to uz moc nepamatam, no ak si prvorodicka, tak to byva dost bezne, take klise, ale naozajskus mysliet pozitivne a nic necitaj ziadne diskusie a tak, uzivaj si kazdu minutu co je mimi v tvojom brusku 🙂 drzim palce a prajem vsetko dobre 🙂

ketrin332
10. feb 2019

@barbara24v ahoj gde si v zahraničí ? Koľko si platila poľskému gynekologovi ja som v Anglicku tiež som mala hnedy vytok a potom som krvacala piatom týždni to začalo a šiestom týždni som potratila. Tiež bi som nastivila polskeho gynekológa som 4 mesiace po potrate.na druhý týždeň uvidím či mi dorazí mrchva.

barbara24v
autor
10. feb 2019

@ketrin332 ahoj, ja žijem v Írsku. Platila som zatiaľ jedno rázovo 100€ a prvý scan za týžden aj pól bude asi za 120€. Plus krv 30 EUR a teraz zajtra idem zas na ďalší odber krvi, tak uvidíme či znovu budem musieť platiť.
Mrzi ma ten tvoj prípad, dúfam že sa vam co najskôr podarí to vytúžene bábätko! Ono ja som začala mat toto spinevie vtej dobe, keď som mala dostať menštruáciu, tak verím vto, že to bude len ztoho dôvodu, kedže inak sa vôbec necítim zle a nieje to vôbec nejaké veľké spinenie, len take občasné, keď idem na toaletu...

barbara24v
autor
10. feb 2019

@s1m.one dakujem ti 🙂 zajtra to bude take trosku rozhodujúce, keď prídu tie výsledky z krvi, tak uvidíme 🙂 dúfam, že všetko bude v poriadku. Snažím si vybaviť viac volna na budúci tyzden, aby som mohla oddychovať, tak verím že všetko dobre dopadne

ketrin332
10. feb 2019

@barbara24v tu je to hrozne v zahraničí ,vobec sa nestarajú do 12 týždňa,ja som každý druhý deň chodila k svojej lekarke ona mi len dalala kyselinu listovú viac nič .dobre si urobila že si išla za poľským gynekológom . aspoň budeš pot kontrolou lekára.ja som 4 mesiace po potrate tento mesiac sme sa až začali snažiť tak uvidíme nae druhý týždeň či dostaneme mrchvu.

barbara24v
autor
10. feb 2019

@ketrin332 držím vam teda palce! 🙂 no aj tu je to podobne, vôbec to neriešia do 10 tt...ešte tento poľsky mi nerobil vyšetrenia, ale vravel ak sa HCG zvyšuje pekne, tak nieje žiadny problem pravdepodobne. Takze zajtra uvidím co mi povie poobede lekárka ktorá mi brala krv

ketrin332
10. feb 2019

@barbara24v tak ti želám aby si mala dobre visledky.aby všetko bolo ok.

whatever1
10. feb 2019

@barbara24v v irsku ta vysetria aj skor pokial mas problemy. Ak sa ti este objavi krvacanie alebo spinenie tak si skoc do nemocnice, ja som zila v Dubline a v Rotunda hospital som neplatila ani cent. Spravia ti ultrazvuk, krv atd( vysledky hcg som mala o par hodin,nemusela som cakat do druheho dna).Poliaka si nechaj na normalne vysetrenia-urcite lepsi ako GP kde ta ani poriadne nepozrie. A pri problemoch do nemocnice. Drzim palce nech ti to dobre dopadne.

barbara24v
autor
10. feb 2019

@whatever1 ďakujem teda, uvidíme co mi povedia zajtra. Dnes som mala už menej to spinenie. Ono normálne by som mala ísť na surgery do hospital?

whatever1
10. feb 2019

@barbara24v Mala by si ist do takej pre zeny, kde sa rodi - "maternity hospital". Neviem v ktorom meste si, mozno ze tam take nieco nemate tak v tom pripade potom do normalnej. Hod si do googlu maternity hospital a mesto v ktorom zijes.

ketrin332
11. feb 2019

Ja som bola na emergency v takom malom týždni tehotenstva .brali mi krv merali tlak a moč a objednali ma na sono.as vo druhom trimestri posielajú na maternity hospital. Ale vobec Tu nedavaju nic.ja som prv volala ná maternity hospital že spinim či mám tam prísť oni mi povedali že mám ist na emergency.

whatever1
11. feb 2019

@ketrin332 ja som bola asi v 6tyzdni v maternity hospital (Rotunda)a mali tam oddelenie s nazvom "early pregnancy clinic"a spravili mi aj ultrazvuk🤷‍♀️

whatever1
11. feb 2019

@barbara24v ale zase na druhej strane nedali mi ziadne lieky na udrzanie...

ketrin332
11. feb 2019

@whatever1 prv som Bola Na emergency a tiez som bola Na early pregnancy tiez mi Tam robili otrazvuk.a nic nedali doma Na SK davaju Na udrzanie v tehu duphaston ale Tu nic.ale duphaston SA far kupit cez internet do 30 £ stoji

lenka9617
11. feb 2019

@barbara24v ja tiež žijem v zahraničí ale som vo Švajčiarsku. Zistila som že som tehotná a 3 dni na to som začala špiniť počas dňa a večer silno krvácať. Utekala som hneď na pohotovosť. Spravili mi sono a nebolo ešte nič vidieť lebo bolo skoro tak mi vzali krv na potvrdenie HCG a to som v krvi mala. Týždeň na to som sla na kontrolu, ale bohužiaľ som o bábätko prišla. Mala som ale šťastie že som natrafila na skvele doktorky. Lebo všade to je tak že kým nie si aspoň v 8tt tak ta nevyšetria lebo nič nevidno. Ale keď ma žena problémy tak by sa jej mali venovať hneď bez ohľadu na to v ktorom je týždni. Čítala som veľa o tom že spinenie je na začiatku normálne. Nestresuj a raz ta čas si sprav test ako vyzerá čiarka či náhodou nie je svetlejšia. Keby slabla tak ja osobne by som sla k doktorovi lebo vtedy ti klesá HCG. Držím palce aby bolo všetko v poriadku 🤞❤️

barbara24v
autor
12. feb 2019

@lenka9617 dakujem ti teda za skusenost 🙂 naštastie teraz už 2 dni žiadny výtok nemám, ono ten vytok som mala vtu dobu, keď som mala dostať menštruáciu, kedže test mi celkom skoro vyšiel pozitívny, už vten deň, keď mi mala dôjsť menstruacia. Dnes sa mam dozvedieť okolo dvanástej, či HCG stúpa v norme, tak uvidíme 🙂🙏🏻 Ďakujem ti ešte raz!

janareh
12. feb 2019

Ja som mala tiez dost silny hnedy vytok v 6tt, hlavne ked som napr viac chodila, do toho ma aj zacalo boliet brucho, boli sme zrovna v zahranici, tak sme behli na pohotovost a zistili, ze cakame dvojicky. Lekarka mi vravela, ze vytok moze byt z rychleho roztahovania maternice alebo zacinajuci potrat. Tak mi predpisala lieky na dalsi den som mala vytok omnoho slabsi az napokon uplne ustupil asi po 3 dnoch.

barbara24v
autor
12. feb 2019

@janareh ja som ten vytok mala asi 6 dni, ale potom to pomaly prechádzalo. Budúci týžden chcem navštíviť gynekologa, kedže koncom mesiaca letíme domov na slovensko na dovolenku, tak si chcem dať všetko overiť, či je v poriadku. Naštastie to teda u vás dobre dopadlo predpokladám 🙏🏻🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre