Jedli ste v tehotenstve sladkosti?

feferonkan
16. nov 2018

Zdravim dievcata 🙂
chcem sa spytat, jedli ste v tehotenstve len zdravo?
ja som nechala muzovi kupit mi gumene kysle cukriky a on ma vyhresil ze takto v tehotenstve nesmiem jest a ze musim s tym prestat.
Nejem pritom sladkosti na kila, dva tri krat v tyzdni si dam napriklad pol balicka cukrikov alebo zo dva keksiky. ine dni jem namiesto sladkeho len ovocie.
Myslite ze sladkosti mozu babu poskodit? Vy ste sa sladkosti vzdali?

asia83
17. nov 2018

@pieksamaki Ja som jedla v tehotenstve Bambino na kilá, takmer každý deň som musela mať halušky s ním a malá sa narodila 4,2 kg. Tak koho odvápňoval? Mňa? Nemám problém s kosťami.

janiela6
17. nov 2018

Som tretíkrát tehotná a ani pri jednom tehotenstve som sa ničoho nevzdala. Ani sladkostí. Všetko s mierou. Pribrala som 11, 9 a teraz len 5 kg (36.tt).

guglina
17. nov 2018

Cukor je energia, tvoje babatko ho potrebuje na to aby rastlo. Uplnym vynechavanim sladkeho mu viac uskodis ako pomozes, samozrejme treba ale jest aj ine veci, aj zeleninu maso ovocie... z kazdeho rozku trosku 🙂

xxxkatka
17. nov 2018

Muzovi by som nasadila "jest len salaty" s odovodnenim, ze v jeho veku nie je vhodne jest nezdravo.... Pokial si svojpravna, jedz a pi na co mas chut pokial to nie su plesnove syry alebo alkohol.

evittam
17. nov 2018

@feferonkan Nicoho som sa nevzdala.

katarinka289
17. nov 2018

Ja som nepotrebovala cokoladu, alebo podobne sladkosti, no kazdy den som ranajkovala sladke pecivo. Croissant nugatovy, sisky, donuty a pod. Ta chut mi zostala aj potom pocas dojcenia

jajka257
17. nov 2018

Prvy trimester som zila na zmrzline, ta sla na kila, potom som ficala na kremesoch, veternikoch a inych plnkovych kolacoch😃😃😃muz mi chodil kupovat do takej domacej cukrarne, lebo mi az na odpadnutie bolo, ked neboli kolace. Tie som si na tacke polozila na brucho a chrumala. Nech si on da salatik😃

meredith83
17. nov 2018

Len by mi ten moj povedal aby som nieco nejedla. Zjedla by som aj jeho!😂 Ale teraz realne. Ked mas na to chut tak si daj. Ja skor mam problem ze mi nic vobec nic nechuti. Ja ked vidim aj to najlepsie jedlo tak mi moc nechuti. Zo sladkosti mozno tak cukrik alebo lizatko. Ono ked je babo silne tak mu uskodi maloco..

malinajahoda
17. nov 2018

@feferonkan ja tomu ale nerozumiem, to máš akože v tehotenstve držať štíhlu líniu? Ci ako? 🤔Tvoj muž vidí problém v kyslých cukrikoch? 😨Preboha, ved ako vidíš, tak všetky co sme tu, tak sme jedli horšie veci ako kyslé gumáky.

37373
17. nov 2018

@feferonkan Tvoj by sa mal starat o seba a nie ta hresit za hluposti. Asi nema co ineho na praci. Ja som jedla vela sladkeho aj pila rano silnu kavu.

pieksamaki
17. nov 2018

@asia83
To by ti môj manžel vedel vysvetliť. Ja tie nacitane teórie moc nemusím...aj keď môžu byť z časti opodstatnené....je to o určite vždy individuálne....nakoľko každý sme iný...máme iné stravovacie návyky...
🙂

ingridtt
17. nov 2018

Mne moj muz praveze kupuje sladkosti kedze som ich zboznovala pred tehotenstvom Ale akosi mi teraz prestali chutit.jedine co sladke zjem je ovocie a gumene cukriky a sladke pelendeky ale ovela menej ako predtym.Akurat ked mi to nakupi mi to schova a ma z toho zabavu.naposledy som nasla pelendreky pod cibulou......

siska53
17. nov 2018

@feferonkan jedla som.sladkosti akp aj predtym..akurat sa mi trochu zmenili chute pri prvom.dietati,kde som.jedla skor kolace a ine sladkosti ma velkmi.nelakali.

silvia851
17. nov 2018

Čo sa týka sladkosti, mne v tehotenste veľmi nechutili prvé mesiace až v 8 a 9mesiaci som jedla sladkosti. Ale telo čo potrebuje to si žiada, riaď sa tým. Len by som Ti odporúčala nepiť kávu a alkohol. Ja som sa vzdala kávy fakt som nepila celé tehotenstvo žiadnu ani keď som dojčila skoro 2roky som kávu nepila a neľutujem, vôbec sme nemali problém s nespavosťou, pekne mi malá stále zaspinkala, to je asi dôležitejšie ako riešiť sladkosti. Aj keď niektorí vravia že káva je v pohode, ale mám odskúšané že to má vplyv.

whatever1
18. nov 2018

@feferonkan Ja som každý den musela mat aspoň 2 sladkosti a neaku buchticku alebo sladke pecivo. Keby mi chlap na to nieco skusil povedat nastalo by peklo😅. Ked musis tak musis. Samozrejme som jedla aj zdrave jedla. Pred tehu som na sladke ani nepomyslela..

ivankalaco
18. nov 2018

Ja nejem sladkosti, maximálna si medom raz za čas osladím biely jogurt 🙂

vinejka6
18. nov 2018

Ja som pred tehotenstvom nejedla vôbec sladké a teraz jem sladké denne. Mam veľkú chuť od začiatku tehotenstva na sladké a podla mňa si treba dať všetko na čo máš chuť, lebo ja si myslím, ze na to má chuť babatko 🙂
Ja jem od začiatku všetko, naozaj všetko, na čo mám chuť, hlavne jem veľa ovocia a zeleniny a veľmi mi to aj chuti , čiže si myslím, že nejak extra nezdravo sa nestravujem aj keď si dám denne niečo sladké.
Nemaj výčitky 🙂 keď budeš mat pestrú vyváženú stravu, určite ti sladké neuškodí. Daj bábätku to, čo si pýta 🙂

veroni_21
18. nov 2018

Ja som žila iba na sladkom 😂😂😂

katrin21
18. nov 2018

Vravi sa, ze tehotna si ma dopriat, na co jej ide chut, problem vyrieseny.

lenkabukviarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petronela919
31. okt 2019

@feferonkan ja som sa pri prvom tehu snazila sladkostiam vyhybat a aj prvy syn sladkosti vobec neoblubuje... pri druhom dom jedla a ten by jedol sladke od rana do vecera...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre