Malá bodka v 5. týždni

jaju_ska
18. feb 2015

dobry den mam taku mensiu dilemu. klasicky mi vynechala menstruacia, test pozitivny , aj ked dodnes druha ciarka velmi slabucka. bola som u doktorky ktora vypocitala ze som v 5tt. spravila mi sono kde povedala ze je hrubka maternicovej steny 14.40 co je dobre vraj a v maternici ukazalo malu bodocku 3,9mm. povedala ze to je utvar naplneny tekutinou ale ze este o embryu nemozeme hovorit e musim prist o dva tyzdne. prosim vas velmi sa do toho nerozumiem ale co tym chcela povedat? moze sa stat ze na dalsom sone jednoducho nebude uz nic? alebo ako to myslela? dakujem za kazdu radu.

jaju_ska
autor
27. feb 2015

@sima018 gratulujem 🙂

luta13
27. feb 2015

ahojte tehulky, som tu nova a pisem prvykrat...som momentalne v 8tt+5, ale v pondelok sme boli na sone a dr. mi povedal, ze babo je o 5 dni mensie, takze mi aj termin posunul...nejak od 3tt. som citila v podbrusku, ze nieco sa so mnou deje a ked som po vynechani MS na 3.den robila tehutest, bola som v 5tt...stale som cikala a v noci sa budila a potom nemohla zaspat...a 4 dni som mala pocit nechutenstva, ledva do mna nieco vliezlo...teraz vyse tyzdna mam pocit na vracanie, no len od poobedia do vecera - zapijam to kakaom, alebo zujem zuvacku...inak rano musim hned jest - napr waflu, alebo suchy toast...inak je mi zle...a stale mam vetry (prdim) a ked idem kakat, velmi tazko mi to ide..cely den som unavena a lame ma na spanie...ak mam moznost, vzdy si polezim a aj pospim...pomaha to aspon trosku...

luta13
27. feb 2015

@jaju_ska uvidis, ze za tie 2 tyzdne bude uz krasne vidiet fazulku a aj srdiecko...neboj sa a nemaj zle myslienky...ak si mala test pozitivny a dr. nevylucila mozne tehotenstvo, bude vsetko v poriadku...drzim palce...budem cakat na Tvoju spravu...😉

luta13
27. feb 2015

@sima18 gratulujem Ti...

miska_x
11. mar 2015

Ahojte tak aj ja sa pridavam som na konci 5tt, kedze prvykrat som mala potrat,v pondelok idem na early scan (som v uk) tiez som z toho na nervy ze co bude,ale zatial je vsetko ok a mam klasicke priznaky, prsia ma bolia, bradavky mierne svrbia, naduva ma a niekedy mi je nevolno, hlava sa mi zatoci..

marshmallow
11. mar 2015

@lavinis ranna neznamena rano...minule som citala ze to znamena vcasna nevolnost....ranne čiže skore štadium tehotenstva....

lavinis
12. mar 2015

@marshmallow Jaaaj. Ja som si to vzdy spajala s ranom🙂)

marshmallow
12. mar 2015

@lavinis nieee ranna znamena skora vcasna nevolnost no moze byt hocikedy pocas dna 🙂

lavinis
12. mar 2015

@marshmallow to som zistila 😀

marshmallow
12. mar 2015

@lavinis mne je zle nonstop ne len rano :(

jaju_ska
autor
12. mar 2015

no kocky z tej malej bodky uz mame oooovela vacsiu bodku o tyzden idem na dalsie sono kde uz uvidime cely plod, tak sa tesim. a ku tej rannej nevolnosti, ano neznamena to ze je rano ale ze sa objavuje na zaciatku tehotenstva ja som ju mala v 4 tyzdni a trvala 8 dni. presne od 13:30 do 21:30 mi bolo zle. si mohli podla mna hodinky nastavovat :D tu je par rad co zabera vraj( mne pomahalo ze som vela pila-grgala a cmulala som stale cukriky)
1. Trošku sviežej vône
Nevoľnosti v tehotenstve bývajú často spojené s vôňami. Niektoré vône vám môžu tak prekážať, až vám z nich zdvihne žalúdok. Či je to intenzívna vôňa vody po holení u vášho partnera, vôňa určitého jedla alebo nápoja, môže vám z rôznych pachov prísť veľmi zle.
Ak sa dá, treba čo najskôr na čerstvý vzduch. Nie vždy to je ale možné, a preto môže pomôcť aj „prebiť“ problematickú vôňu inou. Vhodný býva napríklad citrón, grep či rozmarín.
Mali by ste teda mať poruke fľaštičku vašej záchrannej vône – či už roztok vody s pár kvapkami citrónového, grepového alebo rozmarínového oleja, prípadne trošku sušeného rozmarínu a podobne. Čokoľvek, čo vám pomôže a pôsobí na vás príjemne.
2. Tekutiny
Problémom tehotenskej nevoľnosti býva dehydratácia. Tá je častejšia pri vracaní ako pri samotnej nevoľnosti, no aj tu hrozí.
Ak žena nedokáže v sebe udržať poriadne ani tekutiny, je to problém, ktorý sa môže skončiť až v nemocnici. Niektorí lekári odporúčajú ženám skúsiť horúce alebo naopak veľmi studené nápoje, nakoľko teplota nápoja môže predstavovať veľký rozdiel v tom, ako ju vaše telo a žalúdok prijme.
Ďalšia rada hovorí, že pri nevoľnosti možno do seba dostať tekutiny aj cmúľaním či hryzením kociek ľadu.
3. Keksík ešte pred vstaním z postele
Mnohé ženy nedajú dopustiť pri rannej nevoľnosti na tento trik – ešte predtým, než vstanú z postele, zjedia nejakú suchú sušienku, kúsok pečiva alebo niečo iné. Toto „záchranné“ jedlo treba mať nachystané pri posteli.
Rôzne sušienky, krekery a podobné jedlá sú pre tehuľky trpiace nevoľnosťami dobrou voľbou aj počas dňa.
4. Zázračný zázvor
Zázvor alebo ďumbier je ďalšou záchranou pre budúce mamičky zažívajúce nepríjemné nevoľnosti. Môžete popíjať zázvorový čaj (trochu strúhaného zázvoru zalejte horúcou vodou a dochuťte medom), prípadne skúste zázvorové sušienky alebo koláčiky.
Zázvor má celý rad pozitívnych účinkov na ľudský organizmus, vrátane trávenia. Dostupné sú tiež zázvorové lízanky pre tehuľky.
5. Kofeínový alebo energetický nápoj
Niektoré známe kofeínové nápoje odporúčajú aj samotní lekári pri nevoľnostiach, či už u dospelých, detí alebo aj u budúcich mamičiek. Tento trik pomohol aj dvojnásobnej mamičke Danke:
„V tehotenstve som sa, podobne ako iné mamičky, snažila zdravo stravovať a vyhýbať sa nezdravým jedlám a nápojom. No nevoľnosti ma naozaj vytrápili pri oboch tehotenstvách a jediné, čo mi pomáhalo, bol pohár chladeného kofeínového nápoja, ktorý som pri pocitoch nevoľnosti popíjala cez slamku.
Kamarátky mi radili aj energetické drinky, ktoré pomáhali im, no tie som neskúšala a zostala som pri svojom osvedčenom „recepte“.“ Samozrejme, kofeínové či energetické nápoje nie sú práve zdravou súčasťou stravy, no ak si dáte jeden pohárik denne, respektíve len vtedy, keď vám je naozaj zle, určite vám to neublíži.
6. Mentolové cukríky
Nejednu mamičku zachránili pred nevoľnosťami mentolové cukríky alebo žuvačky. Ak vám tieto sladkosti prospievajú, môžete si v chvíľach núdze pomôcť práve nimi.
Niektoré budúce mamičky však neznesú vôňu mentolu. Alternatívou môžu byť, samozrejme, aj iné cukríky na cmúľanie či žuvačky. Treba vyskúšať, čo zaberá práve vám.
7. Menšie ale častejšie porcie jedla
V neposlednom rade sa tehuľkám pri nevoľnostiach odporúča jesť radšej častejšie a v menších porciách.

lavinis
12. mar 2015

@marshmallow aj mne, ale v polke 10tt to začalo ustupovať

žiadne rady nepomáhali, male porcie, keksík na ráno, cukríky, dokonca som mala tehu lízatka z lekárne...no nič 🙂

luta13
14. mar 2015

@jaju_ska no vidis, ze "bodecka" narastla a vsetko je tak, ako ma byt...tesim sa s Tebou...uzivaj si rastuce brusko...🙂

woodoo134
15. máj 2015

v 6tt som na sone mala 2mm plod .... o 2 tyždne kontrola ... som o tzžden pozadu nie -????? neviem ako si to mám vysvetliť .. na sone doktorka vravela že to vyzerá na 6tt a o dva di ked som jej volala koli problemom povedala že plod bol menší - že som na začiatku čo tzm myslela neviem .... može ma niekto aspon trochu uisit ši je všetko ok ? a či bude ? gestačný vak si myslím že bol krásny a plod bolo tiež si myslím pekne vidieť

luta13
15. máj 2015

@woodoo134 vobec sa netrap a bud v klude...ja mam plod o 5 dni mensi, takze som o necely tyzden tiez pozadu...od zaciatku tehu az doteraz...a to som uz dnes v 19tt...aj mi posunuli termin o 5 dni neskor...babo sa vyvija v poriadku, srdiecko bije od zaciatku a vsetko je o.k...neboj, je to len tym, ze je babo mensie...ak si videla gestacny vak a bit srdiecko, je vsetko o.k...uvidis za 2 tyzdne na kontrole, ako sa krasne babätko vyvija...😉

starka24
5. feb 2016

@jaju_ska ja som tiez v 5tt mala len malú bodku neboj sa to je normálne

jaju_ska
autor
5. feb 2016

To je stara tema. Teraz ma "nasa mala bodka" skoro par mesiacov a dneska meninky 🙂
@starka24

tinuska436
17. feb 2016

@jaju_ska ja riez poslednu som mala 10.1 a dneska som skusila testy a 2 pozitivne. K dr.pojdem az o dva tyzdne nech je tam uz nieco aj vidiet.. Tak nech sme obe OK a tie nase mrňatka 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre