Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám 18 rokov, som tehotná a mám hlboko maternicu

kika123128
15. apr 2016

Ahoj. Mam 18 a dnes mi doktorka potvrdila čo som už dlhšie tušila som tehotná v 6 tt. Doktorka mi povedala že mam hlboko alebo ďaleko maternicu. Neviem presne aký výraz použila. Ak niekto vie čo to je bola by som rada za každú normálnu odpoveď ďakueem

ceresnovci
15. apr 2016

Opytaj sa svojej doktorky. Ta ti ta studovaniejsiu odpoved a popripade ti odpovie aj na dalsie otazky. Neboj sa pytat. Lepsie ako tu na MK.

janinah
15. apr 2016

Ak chceš,tak mi napíš do IP ako presne ti napísala diagnozu.Nepovedala,že ju máš obrátenú?

bernusha
15. apr 2016

Ahojte...taka chulostivaa temaa...☹....som v 5tt...mam uz deti,2..no toto tehotenstvo prislo uplne necakane,neplanovane....😑....2 tyzdne uz nespim....neviem co robit..necitim sa na to! Viem...100 ludi,100nazorov....😢😢😢..

sardinka335
15. apr 2016

@bernusha čo už, stalo sa...vychovavaš dve - vychovaš aj tretie. Chapeš..citim sa, necitim sa....pocity bokom, nastava čas zodpovednosti za to čo robíš. Ked dieťa nechcem tak sa chranim...a ked to pride tak by sme mali prijat zodpovednost. Samozrejme je to na tebe a tvojom mužovi - vy sa budete musieť starat to je jasne takze rozhodnutie je na vas. Ale ak je to len ,,o pocite,, ze teraz sa mi to nehodi do kramu lebo uz som si dve odchovala, tak ako to mi nepride dovod na potrat...ale tak mozno mas aj ine, vazne dovody takze len to zopakujem je to na tebe nech sa rozhodneš tak či onak.

ollski
15. apr 2016

@bernusha viem si zivo predstavit co prezivas...tie iste pocity som mala pred necelymi 2ma rokmi, tiez mi dlho trvalo kym som sa s tym vsetkym zzila...musis si povedat a ujastnit co vlastne od zivota ocakavas, drzim palece

igiana
16. apr 2016

@bernusha keby neexistovalo zlo vo forme potratov, zeny by jednoducho prijali dalsie dietatko, hoci nebolo planovane. Zial v dnesnej dobe mame na vyber, mozeme rozhodnut, zabit ho, ci nezabit. Moje deti toto nikdy nepochopia a ja sa hanbim za nas dospelych 😔

lusswinki
16. apr 2016

Jej gratulujem ti... dufam, ze sa tesis babatku a ze si ho nechas, je to uzasne darovat zivot 🙂 ps necitala som vsetky prispevky

lusswinki
16. apr 2016

@igiana moji rodicia sa rozhodli prijat vsety deti ktore im pan boh pozehnal. Je nas 8 surodencov a somnesmierne vdacna rodicom ze nemali iba dve deti, lebo inak ja by som uz tu nebola napr. Obdivujem ich za to. A ano da sa to. Da sa mat aj viac deti a vychovat ich aj vzdelanie im dat, len je to tazsie ... aj ked ja nvm kolko deti budem mat, zatial cakam prve a az teraz si uvedomujem ake tazke to mala moja mamka ked bola tehotna a musela sa postarat o domacnost deti ucit sa s nami...

kika123128
autor
16. apr 2016

@janinah ahoj nie že ju mam hlboko

kika123128
autor
16. apr 2016

@lusswinki Strašne sa tešime s priateľom len ešte musime vymyslieť ako to schovať pred mamou

marcelatje
16. apr 2016

@kika123128 schovať pre mamou? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

igiana
16. apr 2016

@lusswinki ja tiez vidim ze sa to da. Keby mi niekto pred 13timi rokmi povedal, ze sa budem starat o 7 deti tak by som odpadla 🙂. Starsie su sebestacnejsie, pomozu s mladsimi, zahraju sa spolu, vela veci po sebe podedia...

kika123128
autor
16. apr 2016

@marcelatje Áno lebo rodičia nechcú aby som bola tehotná ...... lebo naši nemaju radi priateľa . A keď sa to dozvedia tak ma budú nútiť ísť na potrat

kristinka86
16. apr 2016

@kika123128 Ja mám maternicu viac v zadu posunutú. Skonštatovala to doki ešte pri prvom tehu. Ale odvtedy to nespomínala. Nie je to problém - pokiaľ viem. Mne vysvetlila jedine, že problém môže byť pri počatí - a to zjavne nie je Tvoj, ani môj prípad. 😉 Ako chceš tehu schovať pred mamou? Ešte pár týždňov možno, ale potom jedine, že nebývate spolu... 😔

marcelatje
16. apr 2016

@kika123128 netvrdím že ak by mi dcéra v 18 rokoch otehotnela tak radosťou skáčem meter dvadsať. Ale ak by mi to tajila naserie ma to ešte viac. I keď potrat by som nezvažovala....... Svojich rodičov budeš potrebovať ešte veľmi dlho. A aj keď asi budú potrebovať nejaký čas na spracovanie tohoto faktu, budú prskať a vyskakovať, verím že nakoniec sa dieťatku potešia.

igiana
16. apr 2016

@marcelatje ved staci ked im to povie v 13tt 🙂

kristinka86
16. apr 2016

@kika123128 PS: Ak máš 18, nemôžu Ťa nútiť podstúpiť potrat. Si sama zodpovedná za svoje rozhodnutia. Rodičia dávajú súhlas jedine vtedy, ak dcéra nemá ešte 18rokov....A tiež si myslím, že hoc to budú predýchavať a hnevať sa zo začiatku, potom to zoberú ako fakt a nakoniec sa aj potešia.

igiana
16. apr 2016

@kika123128 prve tri mesiace sa taji dost dobre, ak ovsem nebudes zvracat. Byva Ti zle? Skus mat pri posteli nejaje susienky a kludne aj v noci a rano po zobudeni zopar zjedz 🙂

igiana
16. apr 2016

@kristinka86 mozu ju psychicky deptat a vyhrazat sa jej, ale v 13tt to uz nebude mat vyznam

marcelatje
16. apr 2016

@igiana to je pravda, no ak je odhodlaná a má dosť odvahy mať dieťa mala by mať aj odvahu povedať to rodičom. Je načase dospieť nikdy to nebolo viac žiaduce ako práve teraz.

kika123128
autor
16. apr 2016

@igiana vracať nevraciam ...... zle mi býva ale to sa da predýchať

igiana
16. apr 2016

@marcelatje preco by im to mala povedat hned? Ked im to povie o 2 mesiace svet sa nezruti. Ani ine dospele zeny neoznamuju tehotenstvo hned. Nemusi riskovat, ze ju budu psychicky nicit, pocas prvych 3 mesiacov potrebuje maximalny klud.

marcelatje
16. apr 2016

@igiana zdá sa mi to nefér. Ja ako rodič by som to vedieť chcela.

0silvia0
16. apr 2016

@marcelatje asi pozná svojich rodičov a vie ako by reagovali. Nie všetky mamy sú chápavé a materské typy, niektoré sú fakt ako macochy. Ak by si bola ty jej mamou, určite by ti to povedala 🙂 Ale tiež sa mi to zdá nefér ☹

alchemilkazltozelena
16. apr 2016

@kika123128 priatel sa tesi...to je pekne..a len tak pomimo - pracu ma? mate kde byvat? trosku reality by som vam odporucila vlozit do vasich snov..nebolo by to na skodu

kika123128
autor
16. apr 2016

Keby im to poviem tak ma zabijú....... Proste nemaju radi môjho priateľa a moji rodiačia sú ten typ že určujú celý môj život.... A dieťa by im skrížilo iba plány.....

marcelatje
16. apr 2016

@0silvia0 aj ak si rodičia nerobia nároky na výchovu vnúčaťa jeho narodenie (predpokladám) ešte školopovinnej dcére ich život ovplyvní či to chce alebo nie, preto majú právo to vedieť.

kika123128
autor
16. apr 2016

@alchemilkazltozelena Priateľ má robotu má vlastný byt dokáže sa postarať aj o mňa aj o malé

marcelatje
16. apr 2016

@kika123128 chápem že máš strach, no ak to dieťa skutočne chceš nemajú páky aby ťa donútili ísť na zákrok. Najideálnejšie by bolo žiť nezávisle od nich ale neviem ako je na tom tvoj priateľ. Či je schopný vás živiť.

sue
16. apr 2016

@igiana zlo v podobe potratov tu bolo vždy... odveky... nájdeš o tom záznamy aj historické oficiálne, aj beletristické... chvalabohu dnes žijeme v krajine, kde žena, ktorá sa rozhodne ukončiť život svojho dieťaťa (vo väčšine prípadov kvôli ďalším 2-3 deťom doma - štatistika zo SR, kde drvivá väčšina žien, ktoré podstupujú interrupciu sú vydaté matky 2-3 detí) neriskuje pri tom život svoj... čo je nepochybne lepšie, ako keď by tieto ženy museli podstupovať potratovú turistiku, resp. by absolvovali potraty u anjeličkárov 😔

@kika123128 nezaťažuj sa myšlienkami na utajenie - nebudeš ho potrebovať, pokiaľ sa s otcom dieťaťa budete správať ako dospelí. T.j. kým im niečo SPOLU poviete, tak si dobre premyslite :
1. ak študuješ, ako plánuješ dokončiť školu (prezisti si vopred možnosti)
2. kde budete bývať
3. bude svadba?
4. z čoho budete žiť?

...ak budú rodičia vidieť, že hoci "sa pritrafilo", vy ste zodpovední a zrelí, nebudú síce skákať 2m od radosti, ale isto ťa nebudú tlačiť na potrat... na potrat ťa budú tlačiť, ak budeš infantilne zatajovať a najmä očakávať, že sa postarajú a pomôžu bez reptania, lebo "vy si neviete dať rady"....

Držím palce ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli