Mám 18 rokov, som tehotná a mám hlboko maternicu

kika123128
15. apr 2016

Ahoj. Mam 18 a dnes mi doktorka potvrdila čo som už dlhšie tušila som tehotná v 6 tt. Doktorka mi povedala že mam hlboko alebo ďaleko maternicu. Neviem presne aký výraz použila. Ak niekto vie čo to je bola by som rada za každú normálnu odpoveď ďakueem

marcelatje
16. apr 2016

@sue bingo!

igiana
16. apr 2016

@sue zlo tu bolo vzdy, to je pravda. Ale "museli podstupovat turistiku?" Ony musia, lebo maju dve tri deti?! 😲 Nemam slov. Radsej umoznim zabijat deti vo svojej krajine, aby "chuderky" matky nezomreli pri zabijani svojho dietata?! A co tie ubohe deti?! Tych ti nie je luto?

kika123128
autor
16. apr 2016

@sue Nie ako ja som ochotna si ho nechať. Lebo sama som adoptovana a svoju biologickú ma mu nepoznám. A neurobila by som nikdy tu istú chybu akú spravila moja biologická mama a aj tá náhradná

igiana
16. apr 2016

@marcelatje a je fer ze by ju tlacili na potrat? Je fer ze neznasaju jej priatela hoci je dospela a slobodne si vybrala?

sue
16. apr 2016

@igiana tie ženy, ktoré sa rozhodnú podstúpiť interrupciu by (dovolím si tvrdiť) v 90% podstúpili tú interrupciu tak či tak - pozri si prieskumy v Poľsku a Írsku napr., kam to viedlo po zakázaní potratov - rapídne stúpli úmrtia mladých žien 😔 vôbec nestúpol počet narodených detí 😔
Chápem, že zodpovedná žena, matka, ktorá má otvorenú náruč pre všetky detičky nevie niečo také pochopiť, ale je to tak...a bohužiaľ, ani náhodou to nie je fenomén 21. storočia 😔

Pri tomto je jediná cesta OSVETA, OSVETA, OSVETA...zdostupnenie sterilizácie u mužov i žien, zdostupnenie antikoncepcií a najmä OSVETA v plánovanom rodičovstve od útleho veku... zákaz potratov to nevyrieši...pretože tým nezmiznú...len sa presunú z nemocníc do tmavých, špinavých, ošumtelých, rizikových priestorov a do rúk šarlatánov 😔

lusswinki
16. apr 2016

@kika123128 no kazdopadne sa to raz dozvediet musi, cim skor tym lepsie 🙂

kika123128
autor
16. apr 2016

@lusswinki dozvedieť sa to dozvie ale ešte nie

lusswinki
16. apr 2016

@igiana vau, klobuk dolu pred tebou 🙂 dnes je velmi malo takych viacdetnych rodin 🙂

lusswinki
16. apr 2016

@kika123128 ano, ano, ty musis vediet najlepsie, ty ju poznas, ja som to mojej povedala v 7tt, asi takym sposobom, ze som zacala spinit. Moja mamka hned zisti, ked sa nieco deje a pytala sa co mi je. Tak ja jej na to, som v 7tt a zacala som spinit, ona skoro odpadla. No hned v zapati reagovala, tak nic ideme na pohotovosti

lusswinki
16. apr 2016

@kika123128 ale bola sklamana, ze som jej to nepovedala hned jak somto zistila

marcelatje
16. apr 2016

@igiana nie nie je to fer. Ale tuto situaciu zapricinila zakladatelka nie jej rodicia to je fakt.
Pise ze neurobi taku chybu ako jej bio matka ani jej adoptivna matka. Predpokladam teda ze problem je ovela zavaznejsi ako len zatajenie tehotenstva. Mozno adoptivni rodicia maju pocit ze im ma byt vdacna a neakceptuju nic co meni ich plany s dcerou. Najlepsie by teda bolo osamostatnenie ale do akej miery je to realne tak aby vsetko zvladla bez pomoci rodicov to neviem.

lusswinki
16. apr 2016

@marcelatje je to tazke, ono aj pri biologickych detoch sa stavaju take veci, aj pri adoptivnych. Darmo plakat nad rozliatym mliekom.. teraz je uz len potrebne postarat sa o dietatko, lebo ono zanic nemoze 😕

marcelatje
16. apr 2016

@lusswinki v tom mas uplnu pravdu. Dolezity je presne ten postoj. Ci zodpovednost prevezmes alebo nie.

igiana
16. apr 2016

@sue to je tak ako s normálnymi vraždami. Aj tie sa deju a aj tak ludia vidia význam toho zákona, aby boli zakázané. Od kedy boli na západe zavedené potraty, populácia rapídne klesá. Príkladom je aj Rusko.

igiana
16. apr 2016

@lusswinki to sa tak nejako v živote zomlelo 🙂. Nie je veľa viacdetnych rodín ale co poznám tak ich je celkom dosť 🙂

celasapremenim
16. apr 2016

@kika123128 a preco ho nemaju radi?

lusswinki
16. apr 2016

@igiana ja poznam len tri viacdetne rodiny.. na nich je pekne to, ze vsetci tak drzia pokope, presne si pamatam, jak sme boli maly a brat daval pozor na m, sestra nadruhu sestru, kym mamka isla nanakup

lusswinki
16. apr 2016

@kika123128 kika, len sa prosim nenechaj zlomit k potratu. Budes si to cely zivot vycitat, udriet ta nemozu, mohli by ublizit babatku, no kricat, hnevat sa atd to aano, a aj budu.. len bud silna, a nenechaj si dietatko vziat. Dietatko je bozi dar a ak ho pozehnal boh prave vam, vedel co robi a urcite mu budete najlepsimi rodicmi. Najidealnejsie by bolo vydat sa za priatela, hoc si mladucka, no teraz uz budete rodina, to by potom tvoj uz manzel mal vyzivovaciu povinnost a tvoji rodicia by uz nemali pravo rozhodovat o tebe. Ano mas 18, no pokial chodis do skoly stale su za teba zodpovedny, beru na teba pridavky.... atd.. to ti teraz neradim aby si nechala skolu, to urcite nieee. Da sa individualny studijny pan a skolu dokoncit. Vazne sa sluste s priatelom porozpravat o svadbe, ved aj tak budes byvat u neho a nakolko nemas pracu dostanes po narodeni dietatka rodicak 203€ co je nic a vsetko ostatne aj tak bude tahat tvoj priatel... a co je toho na tom, ze si mladucka, niektore mlade zienky to ovela lepsie zvladnu nech niektore 30tnicky... len teraz sa vsetko zmeni... ale ty to das. Len si strazdarcek co nosis pod srdieckom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre