Mám 22 rokov a som tehotná

12. feb 2021

Ahoj žienky, dnes som zistila že som tehotná. Menštruácia mi meškala 3 týždne tak som si spravila test. Mám z toho zmiešané pocity ale teším sa. Aj keď sme neplánovali. Ak sa môžem spýtať kedy ste mali prvé bábo? Ja mám 22 a možno je to ešte skoro. Bojím sa že to nezvládnem, nemám sa s kým o tom porozprávat. S mamou nemáme najlepší vzťah. Prepáčte že sa tu sťažujem ale vaše odpovede by mi dosť pomohli. Ďakujem ❤️

hruska91
12. feb 2021

Som si ista ze to dobre zvladnes zeny su silne....a bábätko ti da silu budes mama 🙂 novy svet bude to narocne ale stoji to zato. Vek: prve dieta 27 druhe 28 ( momentálne mam 29 🙂) a partner/ manzel co nato?

silvia1996
12. feb 2021

Ahoj, ver mi, ze je to v poriadku, pokial si zodpovedna a uvedomis si, aky je dietatko dar. Toto je len cisto moj nazor a nechcem sa nikoho dotknut, no myslim si, ze dnes mame my, mladi, zvlastne nastavene priority. Je tazka doba a my sa dlhe roky nahaname za peniazmi a karierou a az neskoro si uvedomime, ze zivot je o niecom inom, ze nam ponuka nieco viac, ako len uspech a peniaze. Ved co je vacsou radostou, ako stastne dieta, ktore vyrasta v milujucej rodine? Co moze byt pre zenu vseobecne vacsim potesenim, ako ked sa maly cloviecik, ktory vyzera ako ona a muz, ktoreho miluje, na nu prvykrat usmeje?
Ja mam 24 a s partnerom cakame prve babo. Velmi sa nan tesime, obaja povazujeme rodinu za zmysel zivota, za nieco, pre co kazde rano, aj ked je uplne zle, s odhodlanim vstanes z postele. Nicoho sa neboj, hlavne sa snaz udrziavat v pohode. Verim, ze Ti bude partner oporou, ze tu bude pre Teba - teda pre Vas, pre oboch. 💕

mamicka2005
12. feb 2021

Ahoj ja som mala syna na 22r, neplánovane, bola som mladá, s priateľom sme boli spolu 4 roky, tak sme dieťatko prijali a neľutujem. Syna sme zvládli perfektne aj manžel sa zapájal, všetko sme robili spoli, boli sme mladý. Teraz má syn 15r a stále to beriem tak že to bolo dobré rozhodnutie 🙂. Teraz mám 37 a čakáme s tým istým manželom 2 chlapčeka 😍. Čiže užili sme si jedného syna a teraz si užijeme druhého. A ten 15r bude rád že má od nás pokoj. Na súrodenca sa veľmi teší a stále mi hladká bruško 🙂. Držím palce a určite to zvládneš 👍

autor
12. feb 2021

@hruska91 ďakujem za odpoveď, priateľ mi ešte stále neverí lebo žiadne príznaky nemám. Mne zvykne meškať aj mesiac ale teraz som cítila že si musím kúpiť test.😊

lylyjana
12. feb 2021

Ja som mala 30, s manzelom sme to planovali ale aj tak som mala zmiesane pocity :D ja som jedinacik, s detmi 0 skusenosti tak ma dost chyrala panika. Ale maly ma 5m, vysmiaty, tak asi dobre sa ma 😅 teraz je milion veci na nete, rozne kurzy online, knihy, takze mas odkial cerpat info. Isto to zvladnes, o bude to velja zmena- nebudes mat cas akonpredtym, bides vsetko prepocitavat podla spankov a krmenia a budes si musiet vybrat, ci popratas, najes sa, posurfujes na nete alebo umyjes vlasy 😂 ale inak pohoda. To je podla mna ta najhorsia cast. V porodnici sa za tych par dni naucis co s babom. Ved ono fakt vude chcoet len papat, kakat a spat. 😉
Keby si mala nejame otazky, pokojne mi napis do spravy, rada poradim 🤗

luciador
12. feb 2021

Veľmi veľmi pekne to napisala silvia 1996 👍 Ja som mala cerstvych 24rokov keď som otehotnela a nikdy nebudem ľutovať,ze som si napr.mohla ešte užívať... Bolo to to NAJKRAJŠIE a NAJLEPŠIE co sa mi v živote mohlo stať ❤️ Ja som vzdy chcela byť mladou mamičkou, nepozerala som na aktuálny trend byť mamičkou až po tridsiatke...Teraz mam 35 a druhé dieťa, keď som bola v porodnici,tak som mala kolegyne 33-rocne s prvým dieťaťom,si vieš predstaviť jak na mňa pozerali, keď som im povedala,ze doma mam 11-rocneho syna 😆 Dakuj Bohu, že čakáte bábätko,ja by som v živote nepovedala, že druheho sa dockame az po dlhých 11 rokoch ☹️ takže čím skôr,tym lepšie,sama uvidíš 👍

autor
12. feb 2021

@silvia1996 veľmi som sa bala ako som si robila ten test, ale ako som uvidela tie 2 čiarky tak.. to sa nedá opísať. Veľmi som šťastná len sa bojím. Čo bude potom. Čo ak si nenájdem potom robotu. Teraz mám super robotu aj priateľ, spolu bývame už rok. Pravdupovediac som si to inak predstavovala ale asi to takto malo byť. Ďakujem ❤️

autor
12. feb 2021

@mamicka2005 ďakujem, veľmi dobre sa mi čítajú tieto komentáre. ❤️Čakala som aj negatívne.

aylinn
12. feb 2021

V 21 som porodila 🙂👌🏼

autor
12. feb 2021

Ďakujem vám ženy, naozaj ste mi veľmi pomohli teraz. Až som sa rozplakala 😂❤️

hettinka
12. feb 2021

Ja som otehotnela v 24 plánovane, rodila v 25. Druhé som chcela stihnúť do 30-ky. A som spokojna, mám po 40-ke a dospelú dcéru, veľkého syna a je nám fajn.

erickatt
12. feb 2021

@aylinn 19. A druhe za 3 roky

reni1512
12. feb 2021

Je uplne normalne co citis... nikdy si v tejto situacii este nebola 🙂 ale mozes mi verit ze to DAS! Je to to naj co moze zena zazit.. ja som mala 24 a top...🙂 vieme si to UZIT sme este mlade, plne elanu 🙂 Zabudni na zle myslienky a uzivaj si ten pocit, tato chvila trva len TERAZ a to dietatko si vybralo TEBA za MAMU... je to ten najvacsi dar! drz sa

halci
12. feb 2021

Bud rada, ze si taka mlada, budes lepsie vladat. Ja som mala prve v 29 a potom v 33 a som si vravela, ze som mala mat skor.

miadi
12. feb 2021

Prvy x som rodila v 33 mm som stretla v 29. Nelutujem nic druhe v 37 a kludne by som aj 3 v 40 😂ty vobec neries vek ked uz je babo na ceste. Zas mas 22 nie 15. Moja mama mala v tvojom veku 2deti aj ked to bola ina doba. Tvoja mama si asi inak planovala tvoj zivot ale je to tvoj život. A aj tak bude cela paf ked sa vnuča narodi. Tes sa na babatko. 😘

dzejsik
12. feb 2021

neboj sa, robota si ťa počká, určite si drobčeka užijete 😊

miadi
12. feb 2021

@reni1512 Ja si nemyslim ze to je o veku ale o cloveku ako si vie uzit deti . Mne mama vzdy vravi ze si nas nevedela tak užit ako si Ja uzivam deti a to som pre teba stara 🤣 a energie mam rovnako alebo viac ako v 20ke.

miriam2908
12. feb 2021

Zvladnes to uzasne, po rokoch si budes uvedomovat ako si si matersku uzila a uzila si si to male babatko. Ja som mala 20 ked som porodila krasne dvojicky, nic lepsie sa nam ani nemohlo stat. Je to 6 rokov dozadu, ale na deti som nala chut, naladu, nervy, energiu. Jasne ze boli tazke dni a aj tazke noci, ale bolo to najkrajsie obdobie. Ver mi zvladnes to 🥰

autor
12. feb 2021

Ďakujem baby veľmi ste mi zlepšili náladu. V hlave to mám nastavené tak , že dieťa okolo 30 ky keď už budeme mať vlastný byť a viac peniažkov nasporených. Najprv som si to ani nechcela priznať ale neskutočne sa teším ❤️ viem že aj priateľovi rodičia sa budú tešiť aj môj otec, len mi chýba podpora z maminej strany.

sara07
12. feb 2021

zarazila ma veta že priatel ti neveri že si tehotná

denden77
12. feb 2021

v 40tke budes mat svaty pokoj 😁 gratulka 🍀

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
12. feb 2021

@strapatapupava moze.. ale nemusi 😁 pokoj v zmysle dospele dieta a ona cas a priestor na ine veci 😊

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2021

@sara07 ale to nie v zlom, aj on sa teší 🙂

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kozova87
12. feb 2021

Buď rada, ja mám jedného syna, mala som o týždeň 30 keď sa narodil a už sa cítim stará, nevládzem tak ako mladé maminy, keď bude mať tvoje dieťa 10 rokov a už viacmenej samostatné ty budeš mať ešte len 32 rokov, môžeš si užívať život, chodiť po svete, ja mám 33 a trojročné šidlo...

denden77
12. feb 2021

@strapatapupava jejda ved ja netvrdim, ze nemoze.. aj v 50tke moze, tak som to vobec nemyslela 😊 ale takz ze su aj zeny, ktore decka poriesia okolo 20tky a dalsie uz nechcu 😊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre