Maminy dvojičiek prosím radu. Sú to dvojičky?

ursula27
16. máj 2018

Ahojte mamičky,

prosím Vás, dnes mi lekár potvrdil tehotenstvo (pridávam foto zo sona), som 7+5. Povedal mi, že tam je aj druhý vak, ktorý nevedel identifikovať a objednal ma znovu. Predpísal mi hormonálne tabl.

sú tri možnosti:

- je to nejaká zrazenina,
- je to druhý plod - živý, len ho ešte nevidno
- je to druhý plod - mŕtvy, ktorý môže stiahnuť ten živý, preto mi dal hormóny.

Chcem sa Vás popýtať, kto mal podobnú fotku zo sona v tomto rannom štádiu a boli to zdravé dvojičky? Kľudne mi píšte ak to aj nedopadlo dobre.

Doktor mi aj po naliehaní povedal, že nejde vyvodzovať žiadne rozhodnutia, že sa uvidí po ďalšej kontrole či to podrastie.

ďakujem krásne za rady

bluka2
16. máj 2018

Ten druhy vak ma byt napravo od toho co vidno dobre? Lebo ja tam vidim iba jedno babo (to kde vyznacil CRL)

diastella
16. máj 2018

Ahoj. Mám dvojičky ale u mňa to bolo v 8tt jasne vidiet druhy vak aj s plodom

trisp
16. máj 2018

Ja tiež vidím len 1 ks, kde má byť to druhé?

ursula27
autor
16. máj 2018

@bluka2 áno - ide o to že druhé bábo nebolo dobre vidno, len vak, doktor nevedel

ursula27
autor
16. máj 2018

@trisp áno bábo vidno jedno, ale vedľa je vak, je to slabšie vidno na monitore bolo vidno lepšie

bluka2
16. máj 2018

@ursula27 Neviem, co on videl na zivo, ked tym pristrojom hybal, ale na fotke to zachytene podla mna velmi nie je...

ursula27
autor
16. máj 2018

@bluka2 veď to nevedel ani on riadne identifikovať, preto sa pýtam, či sa niekto s niečím podobným stretol

zuzina316
16. máj 2018

@ursula27 ja mam tiež dvojky a bolo to vidno hned. Asi treba počkať ako hovoril lekar. Snad vie co robí 😊

karmela
16. máj 2018

@ursula27 dám ti moju skúsenosť mne až v 12tt na 3D povedal dr že som čakala dvojičky.Moja dr to nevidela môj muž trdil že vidí dva vaky a mal pravdu.Jedno sa mi prestalo vivijat medzi 6-8tt to už nik nezistí kedy presne.A dnes mám zdravú 5mes dcérku.Komlikacie neboli žiadne.Bud ide o zaniknuté dvojča a druhé babo je zdravé alebo sa z toho vivinu dvojky zdravé.Kazdopadne držím palce pridávam môj obrázok z prvého sona

ursula27
autor
16. máj 2018

@karmela dakujem krásne

ursula27
autor
16. máj 2018

@karmela môžem sa ešte opýtať, ked to ,,druhé bábo odišlo,, aj si krvácala? alebo sa to nejak inak prejavilo?

petruldo
16. máj 2018

ja som mala na 1. sone 2 plodové vaky, ale akcia srdca bola len v jednom. bola som na konzultáciu u inej dr s lepším sonom asi 4 dni potom, nález rovnaký, síce dvojčatá ale iba 1 živý plod. moja dr ma objednala na kontrolu po 2 týždňoch, bol už iba 1 plod viditeľný. slečna mi už 4,5 roka píli uši

ninapat
16. máj 2018

Je to tam velmi zle vidno, z tohto je to velmi tazko povedat, asi budes musiet pockat az na tu druhu kontrolu aby ste si boli isty :/ Ale drzim palce aby bolo vsetko ok

janynyna
16. máj 2018

Ahoj u mna to bolo podobne. V 5tt moj lekar videl tiez dvojicky. Ale hned ma aj upozornil,ze to druhe nemusi byt iste. V 7tt uz bolo iba jedno.

karmela
16. máj 2018

@ursula27 nie nemala som žiadne krvácanie druhé babuliatko sa vstrebalo samé.A dcérka pekne rástla bola týždeň popredu ako plod.Takze žiadne problémy.Aj keď mám pravdu povedať odkedy to viem aj som si poplakala ale zároveň ďakujem za zdravú dcéru.

lenulik88
18. máj 2018

Ahoj. Ja mam tiez podobnu skusenost. Akurat som tu aj pridala prispevok, nech mi poradia ci je to tym. Mne dr zistila dvojky z krvy. Potom ich bolo krasne vidiet aj na ultrzvuku ako biju srdiecka, ale o dva tyzdne uz bilo iba jedno :( to bolo pred tyzdnom a vcera ma chytili krce aa dnes uz tmave spinenie. Tak ma hned aj vypisala s max.kludovym rezimom. Ze asi sa nedokazalo, vstrebat to dvojcatko, tak musi vyjst takto von, ale ze je riziko aby nestiahlo aj to zdrave.. tak som z toho na nervy.. v utorok mam mat prvy 3d ultrazvuk..to bude dlhocizny vikend. Ja ale myslim podla toho ako vyzerali v 8.tt moje, ze to tvoje bude mat vedla seba len vacok. Drzim prsty.

ursula27
autor
24. máj 2018

@lenulik88 ďakujem, držím palce

123vika
9. máj 2020

Ahojte, ja by som poprosila o radu ak tu ešte niekto je. Ú doktora som bola v 7 tyzdni a mam takyto ultrazvuk, všetci mi hovoria ze to vyzerá na dvojičky🙂 som tehotná prvý krát takže neviem posúdiť

mireckin
9. máj 2020

@ursula27 mne bolo dvojky vidno takto v 7tt

axa123
1. okt 2020

Ahojte baby som asi 9 týždeň tehotenstva a včera som bola na poradní ....doktor nič nepovedal že by to malí byť dvojičky len sa smial a povedal že všetko je v poriadku.Lenze každý tam vidí dva plody tak neviem môžete mi poradiť ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre