Máte niekto skúsenosti s leteckou dovolenkou v 1. trimestri?

t1m3a
15. júl 2019

Ahojte baby, chcela by som vedieť váš názor. S manželom sme sa od svadby začali snažiť, prešlo 7-8 mesiacov a nič. Bola som u doktora a ten mi povedal, že sa na to nemám tak upínať, mám vypnúť booknuť si dovolenku a ono to príde. Veľmi ma upokojil a ja som sa naozaj začala tešiť na dovolenku a snažilkovanie som vypustila z hlavy.
Mám celkovo nepravidelný cyklus 33-37dňoví, tak som tomu neprikladala žiadnu vážnosť, že mi trocha meškali.
Pred 2 týždňami som si, ale predsa ten test urobila a také 2 čiarky som ani vo sne nevidela♥.
Samozrejme, že sa tešíme s manželom najviac na svete, idem dnes na kontrolu k lekárovi, aby mi potvrdil aj na Sone. Je mi však blbé mu povedať, čo si myslí, keď tento víkend máme odletieť na dovolenku obávam sa, že mi to skôr zakáže, dúfam, že nie... Dovolenka sa už nedá zrušiť a bola dosť drahá, nakoľko sme si povedali, že možno naša posledná vo dvojici. Pozerala som už na zahraničných fórach, všade píšu, že je to úplne bezpečné aj lietanie a na slnko, pitnú vodu a celkovo potraviny si dokážem dať pozor. Máte prosím niekto skúsenosť? Som citlivá tak aj komentáre poprosím miernejšie. Ďakujem krásne za všetky názory 🙂

sapetka
15. júl 2019

@t1m3a ja by som nesla v prvom trimestri.. aj ked som bola tehu ja, zrusila som kongres letecky do prahy(predpokladam ze ty asi olanujes dalej letiet) ale potom som uz lietala v pohode v 2trimestri.. v tom prvom som sa bala ze sa nieco stane.. a ty si cerstvo tehotna tak si to zvaz sama

lucinka1988
15. júl 2019

@t1m3a myslím, že žiadny problém, al nebudeš mat rizikové tehu..Ja som letela na dovolenku 5hod, v 5. tyzdni, tiež to bolo tak, že som sa pár dni pred odletom dozvedela, že som tehotna, a celkovo môžem povedat, že dovolenka mi len prospela..Pokial nebudeš absolvovať adrenalínové športy, hádzať sa do vody, piť alkohol a jest exotické jedlo, nevidím v tom žiadny problém..

ivisku
15. júl 2019

Ja som tiež neplánovane otehotnela a o tri týždne na to som mala ísť na dovolenku k moru na Cyprus je jasne ze človek nenechá prepadnúť takú dovolenku riskla som to a v pohode aj let a dokonca som šla aj keď doktor mi to neodporúčal

bucko555
15. júl 2019

Stat sa môže zle aj keď budeš sedieť doma pekne let a dovolenku si uzi akurát sa vyhni nejakým exotickým jedlám

lenulka_14
15. júl 2019

Pokial nemas rizikove tehotenstvo alebo problem s tlakom nechapem preco by si nemala letiet niekde ??
Jasne ze mozes a vypusti z hlavy ze sa moze stat nieco zle a uzi si to😉 Niektore ani nevedia ze su uz tehotne a lietaju v pohode ..

ildiko36
15. júl 2019

@t1m3a ja som pracovala do 6mes .tehotenstva a kazdy druhy tyzden som letela..bezproblemne som zvladla aj robotu aj let😊

sapa20
15. júl 2019

@t1m3a za mňa áno.
Choď a uži si to.
Neletela som ale bola som na dovolenke, skôr to bola túra. A pracovala som do 8m v pekárni .....Mal aj staršieho syna ktorý je chorľavy takže som ani nespala počas tehu.
Dieťa je v poriadku 😉
Niekedy je naskodu byť príliš úzkostliva

sweetdreams
15. júl 2019

Rozumiem Tvojim obavám, ale ak sa má stať niečo zlé, stane sa to ja doma, ani nemusíš nikam letieť. Možno sa skús dohodnúť s lekárom, či by ti nedal Duphaston na dovolenku, že keby sa objavilo nejaké špinenie, aby si si ho dala...V podstate aj ak by sa niečo dialo a ty si išla tu do nemocnice, tak by Ti asi nič iné nedali

lucinka1988
15. júl 2019

@t1m3a ja ešte doplním, že tiež som pracovala, do 36tt tehu a potom plynule som pokračovala prácou z domu bez prestávky až do porodu a hneď aj po ňom...Až na mierne obmedzenia môžeš robiť všetko..To asi každá mama ma v sebe inštinkt, čo je a nie je v tehotenstve vhodne, inak si toto obdobie pekne uzi vrátane dovoleniek, lietala som počas celého tehu, len ku koncu som už bola doma..

timszaboova
15. júl 2019

Ďakujem baby za vaše rady a názory, ste super!! 👌Lekár potvrdil 6tt zatiaľ všetko v poriadku, ale je to naozaj veľmi čerstvé. Bol prekvapený, že tak rýchlo a pred dovolenkou sa podarilo. Samozrejme je to riziko, ale môžem ísť, presne ako písala @lucinka1988 pokiaľ si dám pozor a budem veľa oddychovať a dám si pozor hlavne na jedlo ako syry, hríby a pikantné a exotické jedlá, zmrzlina, smotanové dezerty a podobne a samozrejme voda, pozor na šaláty umývané vodou a piť len výhradne balenú vodu. Ďakujem za tip @sweetdreams nechala som si predpísať nejaký liek a predpisal mi Utrogestan. Som pokojnejšia, myslím ze si tam oddýchnem viac ako v práci takže pevne verím, ze nakoniec nam to len prospeje. Dám potom Info. DAKUJEM🥰

nini1010
15. júl 2019

No to sa musis rozhodnut ty.Ja som.mala 2 krat MA v 9tt a vzdy som vtedy v 9tt letela.Takze ja by som uz nesla.Ale mnozstvo tehotnych zien letelo a bolo vsetko v poriadku.

seva22
15. júl 2019

Presne ten istý scenár ako v našom prípade...presne pred rokom sme toto riesili...keď sme sa snažili nič a keď sme sa prestali a bookli dovolenku tak bum dve čiarky...dvaja gynekológovia mi nezávisle od seba vraveli že letieť môžem ale ja som nechcela riskovať...dovcu sme zrušili,vrátila sa nám len 1/3 z celej sumy (cca liter)...strašne som sa na tu dovolenku tesila,ale v skutočnosti nič mi nestalo zato aby som ohrozila svoje bábo...dnes tie dve čiarky majú skoro 5 mesiacov a ja by som si nikdy neodpustila keby sa jej vtedy niečo stalo

sweetdreams
15. júl 2019

@timszaboova utrogestan je niečo ako duphaston, tuším trošku silnejší . Tak držím palce, všetko bude ok 🙂

t1m3a
autor
2. sep 2019

Tak, aby som nezabudla dokončiť túto tému a moju dilemu. Ďakujem všetkým za vaše názory, veľmi ste mi pomohli a napíšem teda aj ako sme sa rozhodli v prípade, že aj iné ženy by riešili takúto dilemu. My sme teda nakoniec poleteli ( 3,5hod let) bola som v 8tt, doktor mi pre prípad predpísal utrogestan, ale nemala som žiadne problemy tak som ani nepouzila a ani nevoľnosti som nemala. Dovolenku sme si užili, kúpala som sa v mori, posledný deň v bazéne, večierka u mňa bola už okolo 9, za to únava bola zvýšená. Na čo som si dávala extra pozor bola balená voda, žiadne ovocie a zelenina umyté ich vodou, ak sa inak nedalo, umyla som si to ešte raz balenou vodou a taktiež pozor na rôzne syry, mlieko len z krabice, ktoré predomnou otvorili, žiadne hríby a exotické morské príšery. Po všetkých opatreniach nebol žiadny problém. Čo sa týka lietania, to som mala strach, ale nič sa nedialo, akurát čo som pre seba urobila, bolo že som si pri checkine vypýtala sedadlo, čo najviac vpredu, (cestou tam sme schytali prvý rad a naspať tretí rad). V podstate som si povedala, že zlé sa môže stať aj doma, takže do najbližšej kontroly k lekárovi som bola neistá, ale žiadne špinenie ani bolesti som nemala, tak som len čakala.
Všetko bolo v poriadku, dostala som materskú knižku a momentálne som vstúpila už do druhého trimestra. Som rada, že ste to stihli a že to dobre dopadlo, lebo napríklad teraz si už neviem predstaviť niekam cestovať, bruško už rastie a necítila by som sa už pohodlne. To je moja skúsenosť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre