Máte skúsenosti so zvýšeným rizikom na Downov syndróm v mladom veku?

alojzova
3. okt 2019

Ahojte baby som tu npva no strasne sa bojim mam 20roko v vyslo mi pozityvne zvysene riziko na dawnov syndrom 1:90 neviem co mam robit amiocintezi sa bojim a uz ajtak je neskoro na amiocintezu je tu niekto v mojom veku co mala ties take riziko a nakoniec bolo babo zdrave

alojzova
autor
3. okt 2019

@ikonica Dandar

ikonica
3. okt 2019

@alojzova to je myslim celkom uznavany dr... Neviem preco ti povedal ze budes mat postihnute dieta... Je to len moznost... 1:50

alojzova
autor
3. okt 2019

@ikonica neviem preco no dufam ze to tak nieje a mislis ze aj v tom 30tt za da nieco zistit na ultrazvuku

janettka93
3. okt 2019

@yanniemnikmon presne ako ja, mne povedali, že dieťa bude mať akýsi syndróm (názov už neviem ) Dawn to nebol, mala mať poškodenia po celom tele a pod. Bola som v šoku, ale nedala som sa. Išla som súkromnému lekárovi na sono a ten mi krok po kroku vysvetlil, čo obnáša ten syndróm a bod po bode mi ukazoval na obrazovke aké je moje dieťa zdravé a nemá žiadne predpoklady na tento syndróm a ešte dodal, že to museli i oni v štátnom zariadení vidieť, že dieťa je zdravé. Oni len každú ženu nútia na amniocentézu, lebo je dobre platená od poisťovní.

nre223
3. okt 2019

Ja som mala 1:250 a 21 rokov. Dali sme spraviť trisomy test-bolo to v poriadku.Malý je zdravý ☺ väčšinou mladé mamičky maju skreslené výsledky.. kamarátka 22 ročná mala riziko 1:50,'má tiež zdravé dieťa.Držím palce aby.bolo všetko v poriadku

denden77
3. okt 2019

mna osobne nik nenutil ani do Trisomy, ani do amnia.. vysvetlili a rozhodnutie nechali na mne.. kazdy ma inu skusenost, ja osobne som nemala pocit, ze by mali potrebu si robit biznis.. a keby aj, v ten moment mi to bolo znacne ukradnute, chcela som vediet na com som..

sfet
3. okt 2019

Vôbec nič sa ty neboj. Ja pred rokom, tiež som bola na odberoch na vývojové vady a mala som zvýšené riziko na Downa. Lenže vtedy som práce menila poistenie, sťahovanie do zahraničia, potom trochu problémy v praxi, vydávala som sa, jednoducho nestihlo sa ísť na ambiocentezu, nikde. My sme mali riziko 1:80. Ja som zhrozená manželovi volala do práce a on mi o 5 minút volal,že aj kolegova žena to mala dokonca 1:40 a porodila zdravú dcéru, potom mňa upokojovala manželova sestra, že všetky jej deti mali zvýšené riziko, jedno na razstep chrbtice a ďalšie 2 na Downa a nič z toho sa nestalo, že ona by toto zrušila, len tehotné ženy stresujú. Napokon som na genetiku išla, no lepšie by som spravila keby som ani nešla, lebo veľmi nepríjemná doktorka, riešila úplne hlúposti, bola netaktna, ale ja som bola ochotná si dieťa nechať nech je akékoľvek. Inak môžeš skúsiť odborníka Mudr,.Grochala v Martine, ja som unho ale nebola, bývame príliš ďaleko, tak ak sa dá, asi by som isla, má veľmi dobré ohlasy. Ja som bola v tej neistote celé tehotenstvo, mala som ťažký porod, ktorý nakoniec skončil cisárskym, predtým som nahlásila tento zadrhel, tak hneď ho kontrolovali a povedali, že syn je úplne zdravý, Downov syndróm nevyšiel. Dnes má už dva týždne, je šikovný a bystrý, takže vôbec nič to nemusí znamenať, hlavne kľud a nohy v teple.

sfet
3. okt 2019

@janettka93 presne!! Veď genetika musí z niečoho tiež profitovať. Tak akonáhle má žena pod 20 rokov alebo nad 39, šup a už je tam vývojová vada.

alojzova
autor
3. okt 2019

@sfet a mislis ked pokdem na ten ultrazvuk v 30tt tam mi bude o tom vediet viac povedat

alojzova
autor
3. okt 2019

@nre223 ale ja ani neviem co si o tom mam misliet lebo sa strasne bojim.o moju princeznu

sfet
3. okt 2019

@alojzova tak ja som bola, poriadne mňa poprezerali, potvrdili že je to naozaj chlapec, ako mi doktor predbežne povedal a tiež povedali, že vyzerá to byť všetko v poriadku a v norme, ale Downa môže vylúčiť alebo potvrdiť len odber plodovej vody a na ten už bolo aj tak neskoro,takže mi ostavalo len čakať a veriť, že všetko bude ok. Ešte jedna otázka kolko máš rokov? Lebo keď ma rodička pod 20 alebo nad 30 rokov, tak tam je zvýšené riziko skoro vždy.

nre223
3. okt 2019

@alojzova akoze co si mas o tom mysliet?? Nic to este neznamena,chapem.tvoje obavy, ja som bola kludna az ked som ho po porode uvidela ze je zdravy.. chod k nejakemu dr, na kvalitny utz a aspon budes vediet viac

jana005
3. okt 2019

@alojzova ahoj, mne pred dvoma rokmi, to som mala 34,vyšlo riziko na downa 1:20.
Amnio som odmietla, lebo ja potrat by som nešla, išla som len na 3D ultrazvuk.
Na ultrazvuku bolo všetko o. k, tak som nestresovala, aj keď v kútiku duše som sa bála.
Nakoniec sa narodil malý úplne zdravý.
O týždeň máme dva roky 🙂

nikki111111
3. okt 2019

@alojzova skus Dosedlu v KE Šaca...on je v takych veciach dost ustretovy..

astonka
3. okt 2019

@alojzova ja som mala 20r. ked som cakala prve dieťa a tiez som mala zle vysledky (no bolo to pred skoro 20r) dcera je zdrava ale aj v dalsich 2 tehotenstvach som mala vzdy zle vysledky na ds., v druhom tehu som bola len na podrobny morfologicky ultrazvuk tam nuc nenasvedčovalo ds, - syn sa narodil zdraví, tretie tehu presne ten isty scenar ako predch.no tu sa bral do uvahy aj vek mala som 33 tu som podstupila amniocentezu tu sa down.nepotvrdil,neviem co teraz čakás chápem ze mas obavy novela urobiť nemôžeš

miadi
3. okt 2019

Mne vyslo minule teho 1:2 DS to znamena 50% sanca. Isla som na DNA test ktory DS potvrdil este som dufala ze amnio vyvrati no drobcek umrel, Pitva potvrdila DS je jedno ze sme nic take v rodine nemali chyba sa stane pri oplodneni. Tebe vyslo ze 1:90 jedna z 90 žien ma dieta s DS neviem čo si robila do teraz Ale na paniku je uz neskoro. Uz len verit ze je ok na Morfo sone by ti povedali Keby nasli nieco zle. Takze podla mna je velmi nizka šanca ze tvoje babo bude mat DS popripade chod este niekde sukromne na utz nech Ta ukludnia.

ikonica
3. okt 2019

@denden77 ani mna nik nenutil... Moj dr ma poslal na morfosono... Dr na morfosone vsetko detailne pozrela a problem nenasla... Ponukla mi moznosti trisomy, nifty ci amnio lebo je to jej povinnost, no zaroven mi povedala, ze je to zbytocne v mojom pripade... Tak som nic dalsie nepodnikala...

alojzova
autor
3. okt 2019

@sfet 20

janynyna
3. okt 2019

So mnou bola jedna baba v nemocnici čo jej tiež lekár tvrdil,že bábo bude ma dawnov syndrom. Narodilo sa jej úplne krásne,zdravé dievčatko. Ona chudera celé tehotenstvo preplakala.

alojzova
autor
3. okt 2019

@janynyna kolko mala rokov

alojzova
autor
3. okt 2019

@miadi je mi to luto

alojzova
autor
3. okt 2019

@astonka jaj

alojzova
autor
3. okt 2019

@nikki111111 mas nanho tell

alojzova
autor
3. okt 2019

@jana005 ale si sa musela bat zs

alojzova
autor
3. okt 2019

@nre223 kolko si mala rokov

alojzova
autor
3. okt 2019

@sfet ptala si sa na nosovu kosticku

janynyna
3. okt 2019

@alojzova 38. A bolo to jej 3 tehotenstvo. Mala má teraz rok a je úplne zdravá.

alojzova
autor
3. okt 2019

@janynyna dufam ze aj moja bude

nikki111111
3. okt 2019

@alojzova to nie...kamoske pomohol...skus na nemocnica saca...reaguje aj na mail

alojzova
autor
3. okt 2019

@sfet kolko si mala rokov moja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre