Môžem spať na bruchu v 9. týždni?

majkabr
16. máj 2013

Môžem spať na bruchu ked somv 9 tt??

simca06022011
16. máj 2013

ano

trish31
16. máj 2013

Spanie na brusku sa v tehotenstve neodporuca,lebo ma babo slabsi privod kyslika,najlepsi je spanok na boku

graceful9
16. máj 2013

@majkabr ja som spala do 7 mesiaca na bruchu lebo inak sa mi nedalo a potom na boku ale viac k bruchu a podkladala som si paplon aby som bruško netlacila

martinazvo
16. máj 2013

pokial sa da, vyuzi to lebo neskor to uz nebude mozne 🙂

esti77
16. máj 2013

Pokiaľ Ti to drobček dovolí 😅

katia7
16. máj 2013

ja som veru spavala kym mi brusko nezavadzalo a aj potom som si ho podlozila vankusikom a lezala taka naklopena dopredu

p_etrisha
16. máj 2013

Ja som 12tt a na bruchu sa mi najlepsie 😅

tiumen
16. máj 2013

môže 🙂 ale ja osobne nespím - mam z toho čudny pocit ako keby ma niečo tlačilo. Ale od 13tt by sa nemalo spať na chrbte 😉 ale ked si 9tt tak niesi aj v našej sukromnej skupine decembroviek? Tam sme už toto spanie riešili.

soldi
16. máj 2013

@majkabr v prvom tehotenstve som tak spala do siedmeho mesiaca, teraz do siesteho, potom ma maly uz moc okopaval 🙂

amelie123
16. máj 2013

ja som celý život spávala na bruchu a hrozila som sa tehu, že ako ja budem spať. Bruško mi vykuklo asi vo štvrtom mesiaci, ale už od začiatku som nemohla na ňom spať. Proste som mala pocit, že nemôžem. Bolo to v psychike. A odvtedy spim na bokoch a v pohode🙂

patesladko
16. máj 2013

riaď sa tým, ako ti je dobre 😉 ja zase celý život spávam na chrbte a strašili ma, že od 15tt sa nedá, lebo natlačí bábo dutú žilu a nebude mať prívod kyslíka.. aj tak som sa v noci sama od seba pretočila na chrbát a spávala som tak, kým mi bol ok.. asi dva týždne dozadu sa mi začalo robiť mdlo, keď som na chrbte, aj to len niekedy, podľa toho asi, ako je malý uložený, takže keď mi je zle, prekotúľam sa nabok, keď nie, ležím ako mi je dobre 🙂 telo ti najlepšie poradí 😉

katieg85
16. máj 2013

v prvych mesiacoch to praveze gynekolog odporuca,aby maternica nepadala dole 🙂

standu
16. máj 2013

Spavala som na bruchu, kym mi nenarastlo 😉 neskor tak na boko-bruchu podopreta kolenom, potom na boku..ako sa dobre citis 🙂

zuzulica
17. máj 2013

Kľudne spi na bruchu dokiaľ môžeš,drobec sa neskôr ozve,až bude väčší a vadilo by mu to,nemaj strach 🙂 Ja som tak spávala,až dokiaľ to malému nezačalo vadiť,poriadne ma okopal a bolo po spaní na bruchu 😀

cerez
17. máj 2013

Ak sa ti dá, tak prečo nie. Raz príde večer, ľahneš si na brucho a sama zistíš, že už to takto nepôjde. Tak to ešte využi.

nicebaculka
17. máj 2013

ja som spavala na bruchu do vtedy pokial mi to neprekazalo.....🙂

deaneira
23. jún 2013

Ja spavam na bruchu stale zatial s tym nemam problem al som len v 7tt. Tiez si vsak myslim, ze telo samo "povie" dokedy to bude OK

minnie55
23. jún 2013

Asi áno, ale ja som v tehotenstve na bruchu pre istotu nespávala.

dejnas
23. jún 2013

prečo nie? pokiaľ ti to nie je nepríjemné? ja som obe tehotenstvá na bruchu spávala až pokým som necítila prvé pohyby (cca 17 - 18 tt) .... napriek tomu, že brucho mi ešte ani poriadne nerástlo, odvtedy som už nemohla - psychika 😉

usacek79
23. jún 2013

na bruchu sa moze spat dovtedy, kym samotne brucho nepovie DOST! 😉
ked to zacne tlacit a ominat, tak vtedy je cas zmenit polohu, inak je poloha na bruchu dokonca LEPSIA ako na chrbte (pri lezani na chrbte moze zvacsujuca sa maternica tlacit na chrbticu a tepnu zasobujucu spodnu polovicu tela krvou...Samozrejme aj toto sa tyka tehu az niekedy od 5mesiaca, ked uz maternica aj plod cosi vazia...)
takze pokojne spat na bruchu, uplne idealne su vsak polohy na boku, najma lavom 🙂 ale predsa nie sme roboti a nemozeme sa celu noc kontrolovat, takze naozaj spat mozeme akokolvek, kym to brusisko dovoli 😉
ja spim najma na bruchu, je to moja najoblubenejsia poloha a az rano, ked mam plny mechur, citim, ako ma uz brucho omina a teda sa otocim na bok (a to som pomaly v 5. mesiaci 😉 )

tilenka
15. júl 2013

ja som inak ako na bruchu nezaspala 😉 ale ked mi to už velkosť bruška nedovolila kúpila som si vankúš na kojenie...ktorý som naprv využívala na spanie a potom na pohodlné kojenie 🙂

siusinocka
15. júl 2013

ja som spala skoro do 20 týždna.. inak som nevedela spať... a ked mi už bruško vybehlo, tak som spala buškom do boku..

usiko
15. júl 2013

samozrejme, ja som do konca spala na bruchu,aspon spolovice, ako mi to brucho dovolovalo, lebo inak som nezaSPALA

anjelik2509
15. júl 2013

môžeš, keď to neprekáža tebe samej 😉 Ja som tak spala do nejakého 13-14 tt, potom mi to bruško už zavadzalo...😉

barbishkamiracle
23. júl 2013

Spanie na brusku pocas tehu je fyziologicke do 20tt. No pri kazdej maminke je to individualne.Kazdopadne spite na brusku dovtedy, pokial to vyhovuje vam - sa citite tak dobre a babatku - cize vas nekope a nijako vam nenaznacuje, ze mu to vadi ;)

inffinity
23. júl 2013

spi na břichu dokud ti to dovolí, já jsem spala velmi dlho nijak jinak sem se poradne nevyspala, proto aj posledni tri mesice tehu pro muj spanek byly utrpení musela sem spat na zadech což sem nesnašela ☹ ale když už sem mela briško vetší spala sem tak napul na boku na pul na brichu jak to šlo potom mi už mala začala kopkat že " mami tak toto ne" 😀 bylo to vtipne kopkala mi vždy jak "sem ji přilehla" 🙂

janatulip
28. dec 2021

@katieg85 áno aj mne to odporučil mám problém že mám veľmi nízko maternicu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre