Náhrada kávy

ada61987
10. júl 2022

Ahojte baby ...prosím dajte radu čo pijete namiesto kávy? Prestala mi chutiť a chýba mi niečo čo by som si mohla len tak popíjať. Viem, že je aj caro ale to nemôžem lebo mám kepkovú intoleranciu....ďakujem za typi🙏

saska85
10. júl 2022

@ada61987 pijem kavu normalne, ale existuje aj bezkofeinova - popradska

viestta
10. júl 2022

Čaj?

ada61987
autor
10. júl 2022

@saska85 lenže mne káva prestala chutiť

pribinak
10. júl 2022

@ada61987 caro?

ada61987
autor
10. júl 2022

@pribinak 🤦 caro som spomenula

pribinak
10. júl 2022

@ada61987 no ježiš, snáď zo prežiješ, že som napísala caro

ebaja
10. júl 2022

Aj mne vtedy prestala chutiť káva,až mi smrdela.Prešla som na slabú nescu s mliekom.

lamonita
10. júl 2022

Čakankove

zuzka102
10. júl 2022

Kakavko? 😇

rude_baby
10. júl 2022

"len rak popijat" môžeš vodu a čaj... Fakt si neviem predstaviť, že by som cely deň "len tak popijala" kávu 😆

michaelam2
10. júl 2022

@ada61987 caj, voda, dzus, kakao, akakolvek limonada,… ? 😀

majlo1234
10. júl 2022

Nejaky dobry caj si sprav. I ked vraj bylinkove sa moc neodporucaju a ovocne nie su dobre😃tiez mi prvy trimester kava nechutila, ale chut na nu sa potim v plnej sile vratila, drzim palce😃

nicole003
10. júl 2022

@ada61987 nápodobne, ja sa uz neviem dockat septembra aby som porodila. Cele tehotenstvo mam dokafrany zaludok. Namiesto kavy skus meltu, 3v1 kavy alebo ja som si teraz kupila kapucino ze vyskusam co to spraví. Inak voda mi je tazka na zaludok, z caju mam kyselinu, jedlo ani nevravim. Tak dufam ti aspon nieco sadne.

anavixy
10. júl 2022

@ada61987 🤦‍♂️ Tipy 😄 veď pi čo ti chutí, čím je pre teba popíjanie kávy špecifické keď ti nejde o chuť?

nika0204
10. júl 2022

@ada61987 ja som pila caj tehotensky,chapem co myslis premna je pitie kavy ritual..ze aj ked som nemala v prvom trimestri chut nanu ale chut si nieco tak popijat som mala😀ale v deuhom trimestri sa chut vratila a pijem ju dvakrat denne

18dada18
11. júl 2022

Mna keď prvý trimester napínalo z kávy tak som pila zelený čaj, ale sypaný, nie sáčkový. 🙂 obsahuje kofeín a 1x denne namiesto kávy doobeda 🙂

vivi76
11. júl 2022

@ada61987 silný čierny čaj - Earl grey

bu1bu
11. júl 2022

Úplne chápem o co ti ide, sadnúť si, možno vyložiť nohy, vypiť kávu a mat 5-10 minút len pre seba.. Mne prestala tak chutiť kava v tehotenstve, výbornou náhradou mi bol kvalitný sypaný čierny čaj s mliekom a medom, to mi dokázalo spríjemniť tých pár minút co som si denne pre seba ukradla.

ada61987
autor
11. júl 2022

@bu1bu presne o toto mi ide☺️ ďakujem

nanus_enka
13. júl 2022

Ja teraz miesto kávy pijem meltu. Prípadne si niekedy spravím akoby ľadovú karamelovú kávu. Dám do shaker-a 1dcl mlieka, pol lyžičky/lyžičku rozpustnej kávy, ľad a vymiešam. Po preliati do pohára zamiešam karamelový sirup a idem vonku oddychovať 😊 chuť kávy tam ani necítiš a príjemné osvieži

ada61987
autor
13. júl 2022

Tá melta je super tip, ďakujem☺️

gertrudaosem
18. júl 2022

@rude_baby ja si tiež len tak popijam, väčšina ľudí len tak popija... V práci ... Doma...

gertrudaosem
18. júl 2022

@bu1bu aj toto môže byť super, čierny čaj s mliekom a medom. Možno ešte lepšie ako káva 🤭 na také len tak popíjanie. Dlhé roky v tom žijem, že také niečo sa pije, no nikdy som na to nemala gule to ochutnať. Až jedného dňa mi to kolegyňa strašne silno nanutila 🤣 a to som sa vážne bránila ako som vedela, nepomohlo a fakt je to že mňam 😋❤️

petik22
18. júl 2022

@ada61987 inak caro ma aj bezlepkovu verziu. ja robim z toho malej bielu kavu 🙂

bu1bu
18. júl 2022

@gertrudaosem ja som sa to naučila v Anglicku, oni síce čaj pijú s mliekom a cukrom, ale ja mam rada med. Základom je naozaj kvalitný čierny čaj, ja kupujem len v špecializovanom obchode.. Rodina najprv nechápavo krútia hlavou, ale už to pije manžel a aj obaja rodicia. Káva sa u nás už nekupuje, teda minimálne ta lacná nekvalitna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre