Nechceme vedieť pohlavie. Je tu ešte niekto taký?

ifkael
5. aug 2013

je v dnesnej dobe este niekto, kto nechce vediet pohlavie babatka v brusku? potrebujem sparingpartnera... kazdy to chce vediet, tazko sa mi potom drzi toho co chcem ja- dozvediet sa to az pri porode.

mami.sk
5. aug 2013

@ifkael my s manželom nevieme a ani nechceme vedieť 😀 a pri prvom pôrode sme tiež nevedeli... dozvedeli sme sa až pri pôrode 😉

ask
5. aug 2013

@ifkael 3x som cakala a zakazdym som na vysetreniach dopredu upozornovala dr aby sa nepreriekli ze chcem vediet len ci je zdrave ale Nie pohlavie 🙂 Dokonca aj na 3Dsone som si prosila urobit fotky a videa tak aby sa to neukazalo 😉 Chapali to a dalo sa to. Tiez som za to ze to najkrajsie prekvapenie ma prist az tam 😵 Drzim palce!
Na otazky typu co to bude som vzdy s usmevom odpovedala:"Dieta" 😎

ifkael
autor
5. aug 2013

ja som sa poucila... pri tretom synovi som to skoro psychicky neuniesla, ked mi povedal na sone v 11tt ze treti chlapec... potom som plakala .. a potom som plakala este dlhsie a o to viac, ze ved to je jedno a aka som hlupa ze mi natom zalezi... okolie stale- dievca, dievca....clovek sa lahko namota. tazke teraz to citim tak, ze to nechcem vediet... vysetrenie v genetone som zrusila.

skor sa bojim, ze co by som s dievcatom robila, uz som zvyknuta na "chlapcensky princip"... ale celkovo mi to je uplne jedno.

....uz len potrebujem niekoho, kto preziva podobne- nech to vydrzim
😀 😀 😀 😀

hadassah
5. aug 2013

@ifkael keď ťa aj budú ľudia s tým otravovať, tak odpovedz, že sa bábo na sone nechcelo ukázať a hotovo. Nech vydržia do pôrodu. Ja popredu nechcem vedieť ani pohlavie dieťaťa a ani zverejňovať vybrané mená. Vždy poviem, že sme ešte meno nevybrali. 😝

ifkael
autor
5. aug 2013

@hadassah no zverejnit meno- tu chybu uz neurobim. ludia vsetko zhnusia....

hadassah
5. aug 2013

@ifkael nielen že zhnusia, ale aj "ukradnú". Mne to urobila jedna rodinná známa. Náhodou som sa preriekla, lebo páčila odo mňa meno a ona rodila skôr a švác ho - dala dieťaťu to moje vybrané. Ale kašlem na ňu, ja mám meno vybrané už veľa rokov to jedno a doteraz som nemala dôvod ho meniť, stále sa mi páči a ani ho nezmením. Je mi jedno, že jej dieťa sa volá rovnako. Bývame od seba aj tak 150 km 😀 , takže deti v jednej lavici sedieť nebudú.

ladywitch26
5. aug 2013

v irsku je to naopak, tu sa chcu vsetci nechat prekvapit 🙂 pri tretom som to tiez chcela nechat ako prekvapenie, akurat na sone v 18tt sa mi len doktor dotkol scanerom brucha a uz boli gule cez celu obrazovku. 😀 tam sa to proste nedalo prehliadnut

imanuel
5. aug 2013

Ahoj, mám 3 dcérky. Pri prvej a druhej som si "vydobila", že nechcem vedieť pohlavie dieťatka, aj keď celé okolie sa mi zdalo až dotieravé v nátlaku, aby som si to dala povedať, vydržala som a neľutujem. Je to krásne, keď je malinké von a lekár TO povie 🙂 🙂 🙂 Samozrejme, aj prvý plač. . Pri tretej som ustúpila manželovi, veľmi chcel chlapčeka, tak sa chcel pripraviť, vraj aby sa mohol potešiť prípadne aj dievčatku, aby nebol sklamaný. A tak sa potom "pripravoval" na tretie dievčatko. 😅 Ja som s obrovskou radosťou prijala aj tretie dievčatko. Potom to bolo samozrejme, tiež fajn, len už také dosť pragmatické. 😒
(teraz pohlavie detí riešim skoro každý deň, hlavne keď ideme na prechádzku a vyjdeme ružový, v šatičkách a klobúčikoch. To sa pristaví vééľa ľudí, že: Jáj, tri? A dievčence? 😒 Hej, krásne tri dievčence. 😀 😀 😀 )

NEVEDIEŤ POHLAVIE PRED PORODOM ODPORÚČAM.

ifkael
autor
5. aug 2013

u nas... kto to uz vie, tak reakcia- a teda, zelame vam KONECNE dievca...a nie ZASE chlapca... tak im len poviem, ze dakujeme, ale ze nam je to uplne jedno.

...asi by som si mala pripravit na take debilne reci debilne odpovede... ze dalsi chlapec ak to bude pojde na adopciu 😠 😠 😠 😠 😠 😠

byvanie na dedine ma svoje "caro" ze sa kazdy stara do coho ho nic nieje

klincek
5. aug 2013

@ifkael aj odo mna to vsetci "páčili", zvlast preto, ze som cakala dvojky. bolo im divne, ze to nechcem vediet, vraj "ako budes nakupovat?" a podobne rozumne argumenty 😀 .
tiez som zakazdym upozornovala lekara, nech mi to nehovori. bola som celkovo u styroch a kazdemu to bolo sympaticke, nikto ma nepresviedcal, ze mi to povie. keby sa na poslednom velkom uzv ten moj prekecol (asi pod vplyvom toho, ze to vacsina mamiciek riesi pomaly uz od 4 mesiaca) a neprezradil mi jedno dievcatko, tak mam dvojnasobne prekvapko az do porodu🙂. ale vlastne aj tak som mala-lebo som si bola ista, ze druhe bude chlapcek, no moj instinkt sa sekol 🙂 a teda mame "len" baby.
mena sme mali vybrate vopred (vsetky kombinacie) a tie som zverejnila. uz ani to by som neurobila..nie preto, ze by mi ich niekto prebral alebo zhnusil, ale ved co koho do toho, akosa bude volat moje dieta, nie? ved sa to kazdy vcas dozvie 😉
takze urcite nepodlahnite tlaku okolia-ak to bude znova chlapcek, treba povedat, ze spravni chlapi robia synov a vy si planujete postavit futbalovu 11tku 😅 !

ifkael
autor
5. aug 2013

A ako vedlajsia pozitivna vec... Clovek sa aspon bude tesit na porod, ze sa dozvie tajomstvo :D

mami.sk
5. aug 2013

ja si už pripadám ako exot 😔 každý, kto sa dozvie, že som tehotná sa pýta len jednu jedinú vec: " a už viete čo to bude? ". a každému musím vysvetľovať, že nám je to jedno...

dejka77
5. aug 2013

Ja som sa nechala prekvapit pri obidvoch. Nechcela som to vediet, lebo to je ako ked ti da niekto darcek k narodeninam a povie ti co je vo vnutri. Samozrejme, ze sa ma to pytali, hlavne jedna kamaratka bola dost otravna. Rodina sice bola zvedava, ale nenaliehali. Mama vravela, ze je to jedno len nech je zdrave.
Inac pri obidvoch som si "tipla" spravne pohlavie, ani neviem odkial som mala tu istotu. Vadilo mi len to, ze som musela nakupit univerzalne veci, kedze som predsalen nevedela na 100% pohlavie tak som sa bala kupit nieco vyslovene chlapcenske/dievcenske.
Ani mena som nehovorila, nakoniec som aj tak vybrala ine nez na zaciatku tehotenstva.
Nech uz ludia maju akekolvek poznamky nevsimaj si to, proste povedz, ze prekvapenie a hotovo. Mozes uzatvarat aj stavky, ze ake pohlavie bude 🙂 .

cmulinko
5. aug 2013

podla mna nie je nic vzrusujucejsie ako moment prekvapenia.ja som po 2 chlapcoch chcela strasne vediet pocas tehotenstva,ze co sa nam po treti krat narodi.clovek mieni ale pan boh meni a ja som sa nemohla dopatrat k pohlaviau dietatka az do porodu.moment prekvapenia bol nad moje ocakavania a bol neopisatelny nakolko po 2 chlapcoch som sa dockala mojej dcerky.som rada,ze som zazila aj toto a neprisla som o tento krasny zazitok nejakym predcasnym vysledkom.

snopkulka
5. aug 2013

@ifkael držím palčeky!!!!! Pri prvom som sa chcela nechať prekvapiť, ale podľahla som nátlaku manžela 😅 teraz pri druhom som chcela vedieť a chcela som to tajiť, ale manžel to pred pár dňami vykecal svojim rodičom 😠 takže ak sa dám nahovoriť na tretie dieťa, buď sa nechám prekvapiť, alebo si tú informáciu nechám výlučne len a len pre seba. Držím palčeky!!!! 😵

monhla
5. aug 2013

My sme nevedeli 2x vôbec /teda do pôrodu, potom už áno 😀 / a nebanujeme. Síce nám každý "prial" pri druhom tehu chlapca, ale brala som to s nadhľadom.
Ak sa zadarí, tak aj 3x bude prekvapko. /hoci kedže 10 rokov sa v rodine rodia samé baby, tak aj 3.bábenko bude asi baba 🙂 /

bronia13
5. aug 2013

ahoj, ja som mohla vediet na 99.9% presne co budeme mat pri vsetkych 3 tehotenstvach a ani raz som nechcela, naco? ved to je najkrajsie na svete take prekvapko no nie? a nakupila som zeleno zlte veci a ostatok potom co uz.... stacilo 🙂

22beba
5. aug 2013

Ja som síce chcela vedieť ale tušila som čo to bude ... vedela som že čakam chlapca 🙂 a moje tušenie sa potvrdilo 🙂 teraz ked budem mať niekedy druhe babo tak určo nechcem vedieť ... ked už budem mať CR tak nech mam aspon taketo prekvapko 🙂

ava11
6. aug 2013

Pri prvom sme si dali povedat, aj meno sme vopred vsetkym oznamili. Pri druhom ja by som chcela nevediet, ale ocko nesuhlasi a chce vediet, tak sme sa dohodli, ze my dvaja pohlavie budeme poznat, ale vsetkym ostatnym povieme, ze sme si ho nedali zistit. Tym padom aj meno utajime 🙂

huxy
6. aug 2013

u nás to bolo zas tak,že ja som síce chcela vedieť,no nevedela som,lebo bábo bolo vždy na sone otočné riťkou a tak,že nebolo vidieť.aj keď ja som zo začiatku mala takého ciťáka,že bude dievča,dokonca prvú vec ako tehotná som kúpila tyrkisové bodynko s myškou minnie.ale môj gynekológ zas tvrdil,že podľa neho to bude chlapec,na základe odoziev srdiečka.5 dní pred naplánovaným cisárskym rezom mi však doktorka na sone povedala,že ona tam vidí "kávové zrno",že podľa nej to bude dievča.a tak teda aj bolo.ale fakt som sa to dozvedela až pár dní pred pôrodom.a inak problém s nakupovaním výbavičky som nemala,všetko som kupovala /okrem toho bodynka/, v neutrálnych farbách,biele,krémové,žlté,zelenkavé.kočík sme mali zajednaný tyrkisový /aj keď by sa hodil aj pre dievča/,no po pôrode sme zobrali ružový 🙂

barcelona94901
6. aug 2013

@ifkael my to máme za sebou,nedali sme si zistiť pohlavie ,mená sme vybrali dve ,veci kupili neutrálne a neprezradili sme ani tie mená nikomu 😀 ked sa nám to narodilo,bolo to krásne a čarovné,bol to chlapček a bolo to vážne prekvápko..kedže sme nezisťovali pohlavie,každý len podľa bruška hádal,že to bude asi dievčatko 😀
jediné,na čom nám záležalo bolo aby bolo bábo zdravé a tešili sme sa ,či na chlapčeka,na dievčatko 😉 je to perfektný zážitok

teraz ked som tehu opať,tak po prvé rodina ešte nevie,po druhé moja nebohá babička hovorila,že druhé dieťa bude dievčatko ,mna by teraz zaujímalo či mala pravdu ,ale to sa raz dozviem a dalšia vec,teraz sa dá objednať kopec vecí dopredu,tak pekné,volakedy bola biela,ružová,modrá,žltá ,teraz je ten výber taký pestrýýýý ,tiež je mi jedno či chlapec,či dievča,hlavne nech je zdravé

jáj a nám bolo pohlavie ako naschvál pekne vidieť,na sone to komentovali tak,že haluz,mamičky,ktoré chcu vedieť pohlavie,musia byť trpezlivé,čo sa im detičky otáčaju..a naše sa od začiatku ukazovalo 🙂

sonice
6. aug 2013

ja som nechcela vedieť, dozvedela som sa to z na porodnom sale a bolo to uzasne!!!! 😵

Ale tych otravnych otazok za tych 9 mesiacov. Nevadila mi otazka coto bude?
Na tu som odpovedala : dieťa
ale vadilo mi,... a preco to nechces vediet,.... no lebo traktor 😀

barcelona94901
6. aug 2013

@sonice presne 😀 čo sme sa napočuvali a u nás boli zvedaví aj na tie mená,takže sme hovorili,že čakáme Severína alebo Klotildu 😀 to niektorých šlak už triafal ,ale stále si mysleli,že pohlavie vieme,len ho nechceme povedať,tak boli paf z toho,že prečo?nechápali to niektorí..a máme známych čo sa im to prekvápko tak páčilo,že aj oni si nedali zistiť pohlavie 🙂

sonice
6. aug 2013

@barcelona94901 no a najviac bola na mna az nahnevana moja svokra,.. ze nemoze kupovat babu veci dopredu. Darmo som jej vysvetlovala, ze sa daju kupit aj potom.
to s tými menami je super :D

katika55
6. aug 2013

Mam 3 tyzdne do porodu a taktiez sa chceme nechat prekvapit. Tak to bolo aj pri dcerke, bolo mi uplne jedno, co to bude... len nech je babatko v poriadku. Mena sme mali pripravene aj pre chlapceka a aj pre dievcatko. Dokonca mi pri porode porodna asistentka povedala, ze sa jej to paci, ked pride rodit zena, ktora si nedala zistit pohlavie svojho buduceho dietatka. Ze je to uz vzacnost a uz zazili aj nejedno prekvapenie, ked sa namiesto ocakavaneho chlapceka narodilo dievcatko a naopak. Ja sama som v rodine zazila podobne, sesternica mala ZARUCENE porodit dievcatko a nakoniec to bol Martinko a prveho pol roka nosil len ruzove oblecenie, nakolko sa cele okolie pripravilo na to, ze to bude dievcatko a vsetci nakupili veci vopred. Len ja som si pockala, ked bude malinky na svete, takze aspon nieco "modre" mal, ale len odo mna. 😀 😀 Nic nie je 100%-ne a to, ze sa to dozviem az na sale bude obrovske prekvapenie nielen pre mna, ale aj pre moje okolie. Aj ked sa poniektori cuduju, nakolko som dost zvedavy clovek, ze to dokazem vydrzat.... Nie som zastanca toho, aby sa vecicky kupovali moc dopredu, nieco mam po dcerke, ak to bude dievcatko a ak to bude chlapcek - prve vecicky mam prislubene od mojho brat, ktory ma chlapceka. A tesim sa na ten moment, ked uz bude malinke vonku a budem pocut jeho, jej, plac... a budem vediet, ze je v poriadku. Ten pocit, ktory som zazila pri dcerke mi nikdy nikto nezoberie, nakolko som mala tazky porod, ukoncovany kliestami... ked mi doktor oznamil, mate dievcatko a je v poriadku. Dufam, ze porod budem mat lepsi a ten pocit zazijem znovu... konecne sa dozviem, ci nosim pod srdcom dievcatko alebo chlapceka. A je mi to uuuuplne jedno, len nech je zdrave a v poriadku.

barcelona94901
6. aug 2013

@sonice u nás tiež svokrovci 😀 hlavne potom aj meno ked sa dozvedeli 😀 naschvál sme vyberali také,aby nebolo ani v jednej rodine,žiadný pokračovateľ ,či pokračovateľka mena ,že Sandra piata,Matuš 8,Peter 10 lebo v oboch rodinách to tak bolo ,vyriešili sme to po svojom a hlavne ,že sa páči nám,že aj malý je rád,že má svoje meno a neni neviem aké zahraničné,hodí sa k priezvisku,nevolá sa tak žiadne dieťa v triede,napríklad mali Tomášov 5 ,Adamov atd ..tomu sme sa tiež vyhli a nemá meniny pri narodeninách ,ukol splnen a teraz možeme zase dve mená vyberať 😀

m_atil_ka
6. aug 2013

Moj muz to nechcel vedier uz pri prvom no a teraz ked som druhy krat tehu uz som si aj ja povedala,ze sa nechame prekvapit. Myslim,ze ten okamih musi byt o to silnejsi 🙂 vsetci mi vraveli,ze to nevydrzim no a teraz mam pred porodom a stale to netusime :D

sonice
6. aug 2013

@barcelona94901tak troška Ti s tým vyberaní mien závidím aj nezávidím. Závidím Ti, že prežívaš to, čo ja už nikdy nezažijem (teda len omylom :D) a nezávidím Ti pôrod :D.

Presne takto som vberala aj mená ja, aby nebolo v rodine a aby nebolo caste tuto na dedine :D Juraj a Lukáš tu ani jedon nieje 🙂

vejula
6. aug 2013

@ifkael my sme nevedeli tiež. Najprv ma manžel prehovaral, že on je zvedavy, že on chce vedieť. Aj gyndoš povedal, že on môže povedať len manželovi, ale som mu to zatrhla. Ani jeden nebudeme vedieť, lebo sa bojim, že by som to z jeho reakcii nejako vytušila. A nakoniec mi dakoval, že som mu to zakazala, lebo ten okamih ked som malu vytlačila a manželovi až slzy do oči ked ju zbadal, bolo to krasne prekvapenie 😵

hadassah
6. aug 2013

ja som o svojom tehotenstve mlčala do 23. týždňa, keďže som nemala žiadne bruško a okolie a rodina si nič nevšimli. Potom to bol pre nich šok a hlavne mali problém s tým, prečo som to tak dlho "tajila" a najklebetnejšie osoby sa tvárili doslova urazene, keďže nedostali priestor na šírenie klebety ďalej. Tak som sa spýtala, či existuje nejaký záväzný termín, kedy som povinná vyzvoniť na verejnosti niečo z môjho súkromia, alebo či si svokra myslí, že by som za ňou utekala s ocikaným tehu testom, ktorý by som následne pofotila zo všetkých strán a zavesila na facebook 😀
Tých 6 mesiacov som mala vyslovene pokoj od všetkých a utvrdila som sa, že som spravila dobre. Asi by ma trafilo, keby som mala 9 mesiacov odpovedať dookola len na tie 3 otázky: čo to bude, kedy to bude, ako sa to bude volať. 😝

ifkael
autor
6. aug 2013

dakujem vsetkym za mile prispevky... presne sme si povedali, ze to vediet nechceme... obcas ma napadne ze ano, ale chcem to vydrzat. som rada, ze nie vsetci to chcu vediet
😎 😎 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre