Nechceme vedieť pohlavie. Je tu ešte niekto taký?

ifkael
5. aug 2013

je v dnesnej dobe este niekto, kto nechce vediet pohlavie babatka v brusku? potrebujem sparingpartnera... kazdy to chce vediet, tazko sa mi potom drzi toho co chcem ja- dozvediet sa to az pri porode.

diusik
6. aug 2013

@ifkael uplne si mi natrafila na notu 😀 presne nad tymto rozmyslam,ze co mam robit,po dvoch chlapcoch velmi tuzime po dievcatku,teraz som 8tt,neviem ci si to mam dat povedat.Viem ze to bude zniet hrozne,mozno ma mnohe aj odsudite,ale ja proste nechcem prezit tehotenstvo v sklamani,lebo ked sa to uz narodi,tak budem stastna z babatka,akeho kolvek pohlavia,ale teraz este nie som nato pripravena 😒
Ale zas na druhej strane,keby som vedela co cakam,tak by som sa mozno lepsie nato psych pripravila,neviem co mam robit,manzel chce za kazdu cenu vediet 😀 jemu je to uz jedno co to bude 😉

ifkael
autor
6. aug 2013

@diusik Vydrzime, nie? 🙂)

diusik
6. aug 2013

@ifkael uplne si ma navnadila,asi hej 😀 citala som jeden tvoj predosli prispevok,uplne ako mne z duse,presne takto to prezivam aj ja,viem zeby som plakala,keby zase chlapec,aj pri druhom som plakala,inak aj traja chlapci su krasni,ale volajak clovek v sebe ma tu tuzbu...
MM vyhlasil,ze ked bude chlapec,tak stvrte uz nebude 😀

katkab79
6. aug 2013

ja som nechcela vediet pohlavie ani při jednom tehotenstve a mozem len odporučit bolo to o to krajsie pocut v nemocnici a nahovorila som aj sestru a ona tiez při dvoch tehotenstvach nevedela pohlavie ale zalezi na tom ci vydrzis sem tam to lakalo aj mna ale vzdrzali sme asi tolko

dejka77
8. aug 2013

@katika55 Veru tak, ani ked ti to povedia tak to nie je vzdy na 100%. Znama ked porodila tak to malo byt dievcatko a nakoniec sa z toho vyklul chlapec 🙂 .

dejka77
8. aug 2013

@hadassah Tiez som tehotestvo oznamila az neskor, bola som asi v 5 mes. Druhykrat som to neplanovala az tak neskoro, ale chcela tom to oznamit rucne urobenou a vytlacenou pohladnicou. No a trvalo to kym som sa k tomu dopracovala. Uz som mala aj po druhom poslednom sone takze pohlavie uz nebolo mozne zistit 🙂 .

nelly004
16. aug 2013

@ladywitch26
" gule na celú obrazovku " :DDD tak som sa zasmiala, že mi skoro notebook z brucha spadol :DDDDD

monika15
16. aug 2013

@ifkael ja som prve vedela a lutujem veru... keby sme mali dalsie tak enchcem vediet .....
🙂))))

tuqanqa
19. aug 2013

Ahojte, my jsme teprv 3+5tt ale vzdy jsem myslela ze si to necham rict ale nikomu to nepovim a ted po vasich prispevcich jsem naprosto zmenila nazor. Musi to by nadherne prekvapeni, kdyz vsechno dobre dopadne tak to nechci vedet. 😉

zdenka264
29. aug 2013

@ifkael ani ja nechcem vediet,lebo pri dcerke som tiez nevedela a je to krasne prekvapko 🙂

diusik
29. aug 2013

@zdenka264
@ifkael zienky,ja uz som sa rozhodla,ja to chcem vediet,ja sa proste nato musim pripravit,ja uz sa neviem dockat dalsej poradne,nieto este do porodu... 😒
nevediet to je super,to prekvapko a tak,ale nato musi byt aj povaha a to zial ja nie som,strasne nedockava a netrpezliva 😒

magic08
29. aug 2013

ja sice momentalne necakam... ale pri druhom tehu som nechcela vediet co to bude.... pri dcerke sme vedeli hned ako to bolo mozne... a po tom mi to bolo luto, ze som sa pripravila o ten moment prekvapenia pri porode... takze pri druhom som vedela od zaciatku, ze to vediet nechcem... aj ked cele tehu som mala "tusaka", ze to bude chlapec... a aj je... no z vlastnej skusenosti ODPORUCAM... nech tuzite ci uz po chlapcovi alebo dievcatku... ten moment prekvapenia je na nezaplatenie... v pripade dalsieho tehu, volim opat nevediet pohlavie... 😀

barny
29. aug 2013

pri prvom som to chcela strasne vediet, ale dr nechcel povedat, az na 3D v 28 tt som sa dozvedela ze je to chalan 🙂 , pri druhom neviem asi budem zvedava ( aj ked momentalne sme planovanie druheho odlozili na cca 3 roky ) a budem to chciet vediet tiez, aj ked neutral veci som kupovala stale, okrem jednej modrej supravy 😀 ved nikdy nevies ako to dopadne, ja som bola pripravena na obe moznosti

hammy
29. aug 2013

ja som nevedela, lebo manžel nechcel a ja by som to nevydržala tajiť 😀 ale bola som mu potom vďačná, bolo to krásne a hlavne aj všetci nám hovorili aké to bolo iné keď sme to oznamovali po narodení, všetci čakali že čo 😀
a najväčšia sranda, že podľa bruška a podľa neviem akých možných príznakov, to bol skoro podľa všetkých na 100% chlapec, takže to bolo dvojité prekvapko 😀 😀
teraz váham, z praktického hľadiska som si teraz chcela dať povedať, že mám doma malé dieťa, tak nech mám pripravené veci vopred všetky, ale keď som vás prečítala váham, a asi si nedám povedať 😀

ifkael
autor
29. aug 2013

ja obcas to chcem vediet...obcas nie...ako som zrusila geneton, dalsie dni som si hovorila ze uz som mohla mat vysledky na polceste... moj doktor nema dobre sono, takze chvalabohu to dufam nebudem vediet dlho...a potom to uz do porodu snad vydrzim...chcem to vydrzat, i ked to pokusenie chciet vediet je niekedy velmi velke 😅 esteze nemame doma sono, to by bolo horsie vydrzat 🙂)))

bronia13
29. aug 2013

ja som ani pri jednom tehotenstve nechcela vediet a to som mohla vediet v 11tt (podna DNA) na 100% - ani pri jednom tehotenstve sme nepovedali meno - nechceli sme aby nam ho ludia skritizovali... tak sm emlcali 😵 ja mam velmi rada prekvapenia takze sme sa dali prekvapit a bolo to super prekvapenie pre nas a pre celu rodinu 😉

ifkael
autor
29. aug 2013

@bronia13 to s tym menom.. je uplna pravda. najlepsie nehovorit, lebo kazdy ofrfle ze preco take a preco nie ine...pritom je to len a len nasa vec..

tiez sa mi nepacia mena niektore a nekomentujem, ze preco ich davaju... 😅 😔 🙂

bronia13
29. aug 2013

@ifkael presnte tak a ak si uz rodicia vybrali meno a druhy im ho ohundru potom budu sklamani a budu musiet hladat druhe meno preto my sme mlcali 😉

agatulienka82
29. aug 2013

my sme nevedeli 🙂 citila som, ze to bude dievcatko a aj meno sme mali na dievcatko hned vybrate, potom okolie na nas vy neviete v dnesnej dobe co to bude? no proste boli zvedavi, tak som sa dala nahovorit, ze sa spytam a neukazal sa drobec 😉 mal pravdu, stale som chcela prekvapenie tak spravil dobre, viac som sa nepytala a nakoniec ma aj doktor povedal, ze celu dobu to sam nevedel lebo ani raz nebolo vidno 🙂 mali sme dohodu ak sa ukaze, tak bude mlcat 😀 a bolo dievcatko 🙂 som rozhodnuta, ze pri druhom, ak dufam, ze bude nepoviem ani meno aby to nekomentovali dopredu 🙂 aj tak dame take ake sa paci nam 🙂

louvre
29. aug 2013

Ja som tiez nechcela vediet co to bude a Dr. udrzala tajomstvo az do konca. Mozno som bola chviku aj sklamana, lebo som tuzila po chlapcovi a aj okolie tipovalo v pomere 80:20 ze to bude chlapcek a nakoniec to bolo dievcatko. Ked som si ju potom pritulila tak som lutovala svoje prvotne "sklamanie", lebo bola a stale je jednoducho naaaadherna.

lucia80
29. aug 2013

my sme tiež nevedeli, (aj keď moje tušenie sa vždy vyplnilo), kúpila som len pár vecičiek neutrálnych a ostatné som mala buď po starších alebo zdedené. Takže problém nebol. Mená sme tiež nikomu nehovorili, nech je prekvapko ako má byť. Stretla som sa aj s negatívnymi reakciami typu, "bože, to nemôžte povedať, určite to viete...a ešte aj tajnosti s menom robíte..." Nepochopili pointu, očakávania, napätia a prekvapenia, ale to mi bolo jedno. Je to úžasné dozvedieť sa to až pri pôrode 🙂 🙂 🙂 .

demartka
29. aug 2013

My sme nechceli vedieť,ale sestrička na sone-to je ale valibuk a bolo:(Na ďalšom sone sa lekár spýtal,či chceme vedieť-nechceli sme,ale už vieme a on že-tak viete,že čakáte dievčatko?Super!Tak sme teda nevedeli,čo sa narodí🙂))Chlapček...Pri druhom sme tiež nechceli vedieť,manžel bol so mnou na sono a spýtal sa,lenže bábätko bolo otočené tak,že sme nič nevideli a nebolo vidno ani potom,tak sme nevedeli-dievčatko.A tretíkrát už moja lekárka vedela,ale spýtala sa,či chcem vedieť a ja jej nemusím,bude chlapec-a ona že máte pravdu...Ale pochválim sa,nikomu som to nepovedala a aj deťom sme hovorili,že budeme mať bábätko a tešíme sa naň🙂)Otázky vždy budú,čo to je,prečo neviete,viete,ale nechcete povedať a pod.O menách nehovorím,my sme nemali vybraté na 100% a v podstate som sa rozhodla až pri pôrode🙂Keď som ich uvidela,tak som vedela,že to je pravé meno....
Pre mňa najdôležitejšie bolo donosiť dieťatko a aby bolo zdravé....ľúbim ich všetky🙂

louvre
29. aug 2013

@diusik Neviem ci si si vsimla moj predchadzajuci prispevok. Podla mna ked uz mas v hlave nejaku predstavu a v srdiecku skrytu tuzbu po nejakom konkretnom pohlavi, tak sa moze lahko stat ze sa po porode dostavi tak trochu sklamanie ak sa tvoja tuzba a 9 mesacne nadeje nenaplnenia. Moznost nedat si povedat co to bude, je asi skor pre tych, ktorym je to uuuuuplne ale uuuuplne jedno. Ale tak to je len moj nazor.

majca1581
29. aug 2013

@ifkael ahoj ja som tesne pred porodom a neviem pohlavie babätka...ale minule sa ma lekar opytal ci chcem vediet a som zhrešila a povedala že hej ale male sa mi nechcelo ukazat aj tak...tak pockam este 30 dni a budem mat prekvapenie 🙂 a uz sa neviem dockatt ...je to pekny pocit nevediet co to bude ...ved predsa ho budem milovat nech je to akekolvek pohlavie ...len pre dievcatko nemam ziadne meno 🙂 ale hlavne nech je male zdrave ... 😀

dana_l
30. aug 2013

pri prvych dvoch som nevedela. pri dvojickach som uz chcela vediet lebo by asi bolo divne - ak by to boli chlapci - keby som im dala ruzove veci. 😀
ale perlicka bola ze pri prvom moj muz vedel a nechtiac mi to "prezradil". kupil ruzove veci pre babatko tak som si to hned dala dokopy ze bude dievca. ale pri druhom uz bol ozaj "dobry" a nemala som ani tusenia. myslela som si ze to je chlapec a ked sa narodila mala a povedali mi ze je to dievca tak som sa ich opytala ci sa nemylia, ze to je predsa chlapec 😀 😀 😀

ak nechces vediet tak pri kazdom sone dopredu povedz - upozorni - ze si nezelas aby ti povedali pohlavie dietata. niekedy si to ludia neuvedomia (ak im to clovek nepovie) a automaticky povedia ze chlapcek - dievcatko.

briketa
30. aug 2013

@ifkael ani my sme, ani pri jednom.

diusik
30. aug 2013

@louvre ano,ved to ze sa budem nadejat,lebo zas tak uplne jedno mi to nie,samozrejme tuzime po dievcatku,a ked bude chlapec,tak sa proste spriatelim s realitou a hotovo.ale inak aj toto ocakavanie je krasne,lebo tam je ta nadej,ked uz budem vediet,aj nadej sa strati 🙂
neviem preco niektorim matkam nie je dopriate mat dceru,ale asi to tak ma byt,asi som lepsia matka pre chlapcov,tak si to vysvetlujem,ale to je uz ina tema 🙂

kiki68
4. sep 2013

neviem ci to zase niekedy uplne vedia povedat, mojej kamoske stale hovorili,ze to bude dievcatko,estev 7. mesiaci jej to hovorili,ona si postupne chystala vybavicku pre dievcatko, gol prisiel,ked to prislo na svet a bol to chlapcek jak buk 😀 Tak sa proste pomylili,asi tam nieco nevideli,aj ked vsetci hovoria,ze tazsie sa urcuje dievcatko..mne by to bolo jedno,co sa mi narodi,v nasich krajinach nie je nijake zle pohlavie,ze by zeny nechceli dcerky a pod. Ale ked to neikto nechce vediet,tak preco nemat prekvapenie,hlavne ak niekto netuzi mat doma ruzovy kocik a hello kitty ruzovu vybavicku par mesiacov vopred ready 😉

mamase
12. sep 2013

@ifkael ahoj, rovnako ako ty máme troch chlapcov a teraz som -síce nečakane, ale už zmierená🙂 - opäť tehotná (termín mám prelom marec/apríl 14) už ani pri treťom sme nechceli vedieť pohlavie, ale nakoľko bol na 4D sone so mnou aj starší syn, dr. sa preriekla, že čo by povedal na ďalšieho br... - strašne sa ospravedlňovala 🙂. teraz sa už chcem nechať prekvapiť - už je to naozaj posledné tehotenstvo, aj keď sama neviem, čo by som chcela - s chalanmi to už vieme, aj hračky, šaty....s babou by to bolo nové... akurát to chlapčenské meno už nemáme v zálohe - už pri treťom sme nemali úplne dohodnuté a nakoľko to išlo dosť rýchlo, vyberala som ja 🙂

ifkael
autor
23. sep 2013

hanbim sa...nevydrzala sooom ... ale aspon vieme na com som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre