Neviditeľný plod v 5+5tt?

6. týždeň tehotenstvaZamĺknutý potratPotrat
janka_kubko
28. apr 2020

Ahojte, som aktualne v 5+5 tyzdni, bola som na prvej kontrole u lekarky. Videla plodovy vak, zodpoveda 6+1, ale plod nevidela. Stalo sa to niektorej z vas? Co to znamena? Som z toho uplne mimo, mam za sebou zamlknuty potrat na zaciatku tohto roka, dalsiu tragediu uz nezvladnem😢

ladynina
28. apr 2020

Este je to podla mna skoro

mima1
28. apr 2020

Preto je lepsie ist na prvu kontrolu az niekedy 8tyzden. Netreba sa ponahlat. Rste je skoro. Niekedy akciu srdiecka vidiet skor niekedy neskor treba pockat a nestresovat

hennyinnsbruck
28. apr 2020

Ťažko povedať, uvidis na ďalšej kontrole. Keď som bola s malou tehotná 5+3 sme videli srdiečko pulzovat, iným sa "ukázal" plod neskor.
Drzim palce.

ladynina
28. apr 2020

Ja som v 5tt nemala este nic na sone. Tiez som sa zlakla, doktorka mi povedala ze po mojom prvom cisarskom sa stava castejsie ze je mimometernicove. Cakala som este 2tt pokial sa ukazal plod a aj srdiecko.

hettinka
28. apr 2020

@janka_kubko co tam má akože v 5. týždni vidieť? Skôr ako v 8.-9. týždni nemá zmysel behať na gynekologiu, pokial žena nemá problémy. Samozrejme, ak v minulosti potratila, krváca, má bolesti, treba ist skôr.

sonka_miro
28. apr 2020

Ja som bola 5+6 na zaklade predoslych problemov a bolo vidno len plodovy vak, kontrola bola o 2 tyzdne kde bol uz aj plod so srdieckom. Teraz som uz 22tt. Takze lem klud vsetko bude ok 😊

janka_kubko
autor
28. apr 2020

@hettinka no pri syncekovi bolo vidiet uz aj akciu srdiecka v 4+2... aj pri dalsich dvoch tehotenstvach, ktore skoncili zial MA bolo v tomto obdobi vidiet srdiecko. Tak preto sa tak bojim

hettinka
28. apr 2020

@janka_kubko pre babo je najpodstatnejšia teraz psychická pohoda, kľud a vitamíny. Nič viac sa robiť nedá. Všetko bude Ok, ja tomu verím.

kikaaa444
28. apr 2020

Ja mám skúsenost .. žiaľ v mojom prípade to bola anembryomola :( tehotenstvo bez plodu .. nebrala ti dr krv na hcg ?

janka_kubko
autor
28. apr 2020

@kikaaa444 ach, to ma mrzi😢 nie, krv mi nebrala, iba povedala ze v tomto case este nemusi byt vidiet... ale po predchadzajucich skusenostiach to vidim skor negativne... A mozem sa spytat - aky ti povedali dovod preco sa to stalo? V kolkom tyzdni si bola na kontrole? Dakujem za odpoved☺️

janka_kubko
autor
28. apr 2020

@hettinka dakujem, kiezby si mala pravdu🙏

kikaaa444
28. apr 2020

@janka_kubko bez príčiny .. anembryomola vačšinou nemá príčinu jednoducho sa z buniek nevytvorí plod . A nepamätám si presne ale tuším v 8tt keď opäť bol vak prazdny tak už vedel o čo sa jedna vtedy musí byt už vidieť plod a aj činnosť srdca by už mala byt. Ale bral mi tuším kazde dva dni krv , a hcg síce stupalo ale pomaly takze už aj koli tomu vedel že to bude asi tehotenstvo bez plodu

diaalex
28. apr 2020

Teraz už buď hladne kludna, neznervoznuj sa 🙂 neoplatí sa ísť k lekárovi skoro... ja som ako prvorodička šla k lekárovi 9+0tt a už bolo pekne vidieť vsetko 🙂

solinkarka
28. apr 2020

@janka_kubko v 4+2 neexistuje aby bolo vidieť srdiečko

janka_kubko
autor
28. apr 2020

@solinkarka nuz, bolo. Mam to v zaznamoch. Je to silny velky chlapec, mal cez 4kg ked sa narodil

solinkarka
28. apr 2020

@janka_kubko no neverím...to si mala aký dlhý cyklus?

janka_kubko
autor
28. apr 2020

@solinkarka nevadi😉 to si uz nepamatam ale mala som skor kratsie cykly, 26-27 dni

solinkarka
28. apr 2020

@janka_kubko Tak to není možné...v 4+2 nevidno ani vacok poriadne nie to už plod so srdcom...to máš pomýlené s niečím

kikaaa444
28. apr 2020

@solinkarka moze byt ak otehotnela skôr , a plod bol vacsi o 2 týždne napr cize ak aj napísala 4+2 tak to možno tak podľa ms , a podľa Sona mohla byt 6+2

solinkarka
28. apr 2020

@kikaaa444 pri takých cykloch krátkych nemôže otehotnieť o 2 týždne skôr to je blbosť

evkao
28. apr 2020

@solinkarka moze, ak ma posunutu ovulaciu, mozno otehotnela velmi kratko pred MS alebo po nej, v tom pripade uz by akcia srdiecka mohla byt viditelna

leniel
28. apr 2020

@hettinka
@mima1 dovolím si nesúhlasiť, pokiaľ by šlo o mimomaternicové, tak by to mohlo byť pri oddalovaní prvej návštevy gynekológa fatálne

nám sa ukázalo srdiečko až 7-8 tt., nestresuj, kľud

kikaaa444
28. apr 2020

@solinkarka pozri zbytočne ju to presviedčaš . Ani ty ani ja nie sme doktori ani nejaký odborníci aby sme mohli tvrdiť čo možné je a čo možné nie je . Napísala ti že to ma v záznamoch tak proste to tak je a hotovo 🤗 však snáď autorka blbosti nepíše a nevymýšľa si ;) v medicine je možné všetko

hettinka
28. apr 2020

@leniel hovorím, že ak nemá problémy, bolesti, krvácanie atd.

leniel
28. apr 2020

@hettinka u mojej naj kamosky prisli na mimomaternicove len vdaka tomu, ze sla ku gyn hned po pozitivnom teste. Ziadna bolest, krv, nic, len obrovska radosť z 2 ciarok... aj tak prisla o cely vajecnik, hned ju brali na operacku... :-/

dadus_ka
28. apr 2020

U nas vtedy len zltkovy vak bolo vidieť

jaruska_12
28. apr 2020

@kikaaa444 aj u mňa to tak bolo v októbri anembyromola a od vtedy sa nedarí 😪

kikaaa444
28. apr 2020

@jaruska_12 to ma mrzí :( bolo to prvé tehotenstvo ? Ja som mala anembryomolu vo februar/marec a potom v auguste som otehotnela znova .. strašne som sa bala že sa to zopakuje tak som isla k dr radšej až v 8 tt už na istotu že bud alebo lebo keby idem skôr tak náhodou by nič nebolo zas vidno tak by som sa zbláznila z tej neistoty .. a predtým ste sa koľko snažili ? Mne sa po anembryomole spravila cysta a koli nej som vlastne nemohla otehotniet až do augusta . Teda aspoň si myslím že to bolo koli nej

whatever1
29. apr 2020

@solinkarka ja som mala krátky cyklus 24-26dni a otehotnela som cca9-10 den. Ovulaciu môžes mat hocikedy aj počas menštruácie. Prvé 3mesiace sa tehotenstvo ráta podľa dátumu poslednej ms, po veľkom ultrazvuku podľa veľkosti plodu. Autorka mohla otehotnieť krátko po MS alebo zadala zlý dátum poslednej ms a tým pádom to srdiečko sedí.

keisha123
2. máj 2020

Ja som mala podobné... Po MA v 11tt v novembri som vo februári otehotnela a teraz v apríli spontánne potratila - anembryomola 😭 u mňa dve tehotenstva = dva potraty v priebehu 5 mesiacov... nevieme sa s mužom z toho spamätať... držím palce aby to nebol aj tvoj prípad.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre