Norethisteron na začiatku tehu

vladulienkakvietok
11. sep 2018

Baby poraďte. Kamarátka uzivala norethisteron na oddialenie menštruácie a pravdebodobne už bola tehu no nevedela o tom...teh.test ukazal 3+ Nejaké skúsenosti? Ako dopadlo tehu a bábätko? Ma veľké obavy o malinké

danyb
11. sep 2018

bohužiaľ tento liek je parádne svinstvo.. a nesmie sa užívať v prípade možného tehotenstva, nakoľko spôsobuje vývojové vady plodu a vzhľadom na to aj možný potrat.. je mi to veľmi ľúto, rozhodne by som na tvojom mieste absolvovala všetky možné testy, ktoré odhalia genetické vady plodu.. silno držím palce nech všetko dobre dopadne 🙂

janinah
11. sep 2018

@danyb nestraš,predpokladám,že nie si odborník...je kopa žien,ktoré otehotneli cez HAk /viem,že iné hormony,ale chémia je jedno aj druhé/a deti sú zdravé,....v tomto prípade sú dve možnosti- buď sa bude celé tehotenstvo stresovať,vyšetrovať ad Apo Zet a aj tak nebude mať do konca istotu ako to dopadne....alebo to nechá na Boha,prírodu,osud,bude sa modliť a dúfať a zdravým sedliackym rozumom rozmýšľať,že to teh. bolo v úúúúplnom začiatku /možno začalo neskôr/a teda riziko je malinké a užívať si tehotenstvo...tretiu možnosť-ísť kvôli tomuto na UPT ja úplne zavrhujem,je velikánska šanca,že by si takto odpísala zdravé dieťa

danyb
11. sep 2018

@janinah ja som rozhodne nikoho strašiť nechcela, interpretujem môjho lekára a mám aj osobnú skúsenosť blízkej osoby.. nepísala by som jej, keby o tom nič neviem 😉 a aj ja by som na jej mieste mala obavy, prajem jej aby nebola ten prípad a o UPT som nič nepísala 😉

ivu80
11. sep 2018

Stalo sa mi presne to isté, išli sme na víkendový wellness pobyt,tak som si nasadila tento liek, netušiac, že už čakáme mimi..dnes máme skoro 2 ročnú slečnu a je uuuplne zdravá 😊 viem že má obavy,aj ja som mala,ale netreba myslieť na zlé veci..

vladulienkakvietok
autor
11. sep 2018

@danyb ďakujem za názor

vladulienkakvietok
autor
11. sep 2018

@janinah tiež mam tento názor ďakujem 😘

vladulienkakvietok
autor
11. sep 2018

@ivu80 jej toto je super odkazem jej to 😘 ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre